Misiaczek57

problem z ładowarką merlo 34.7 top

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Misiaczek57    5

Witam  niedawno zakupiłem tą ładowarkę i po podłączeniu do niej krokodyla i podniesieniu szczeki krokodyla  ona  opada samoczynnie jakby w rozdzielaczu nie blokowało. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem i mógłby by pomóc. Pozdrawiam Michał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mavo1    0

Panowie, wasz problem jest banalny, w wyposażeniu ładowarek merlo ( zresztą nie tylko merlo) brakuje zaworu zwrotnego bliźniaczego, który należy zamontować przy osprzęcie typu krokodyl, chwytak!!! ......   wystarczy w  zupełności taki z Grene  za 129 zł , orginalny merlo to koszt  jakieś 500-600zł 

Zawór zwrotny sterowany bliźniaczy VBPDE, G1/2"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

u mnie w manitou jest na każdym siłowniku taka kostka i to podobna ona właśnie blokuje powrót oleju bo też rozdzielacz podobno nie ma tego zaworu zwrotnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek57    5

Dziękuje movo1 zastosowanie tego zaworu pomogło :) a mam jeszcze jedno pytanie profilaktycznie chcę powymieniać na zwrotnicach kubki wraz z uszczelniaczami może ktoś z użytkowników forum już to robił i mógłby udzielić wskazówek jak do tego się zabrać i co należy jeszcze wymienić ?

Edytowano przez Misiaczek57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek57    5
Napisano (edytowany)

witam

Pojawił się kolejny problem zgasiłem wczoraj ładowarkę i próbuje ją dzisiaj zapalić i nie reaguje. Jak włącze stacyjkę  to wszystkie kontrolki się palą  rewers ustawiony jak zawsze  w pozycji neutralnej do odpalania i jak przekręce kluczyk na rozruch żadnej reakcji. Akumulator sprawdzony jest dobry gdyż gdy podmieniliśmy drugi akumulator taka sama sytuacja. Może ktoś z użytkowników spotkał się z taką sytuacją ? dodam że przekaźnik i bezpieczniki od rozruchu są ok

Edytowano przez Misiaczek57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek57    5

Witam

mam problem z melo 34.7  wolno chowa sie teleskop wszystko chodziło dobrze i nagle zaczął wolno się chować a kolejny problem polega na tym, iż na tym przełączniku gdzie jest narysowana kłódka hydraulika działa tylko gdy ten przełącznik przekręce w prawo  a jak przekręce w lewo to nie działa tylko słychać takie syczenie a wcześniej wszystko działało na tym położeniu przełącznika może ktoś miał podobny problem :)

Edytowano przez Misiaczek57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek57    5

 

Witam

 może ktoś z agroforowiczów ma rozpiske bezpieczników w merlo gdyż po dł€ższym postoju przestał działac wysów teleskopu i 3 sekcja na wysięgniku  po sprawdzeniu bezpieczników niby wszystkie są ok  a  wygląda na to że nie dochodzi zasilania na dzojstiku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastid    0
Dnia 3.09.2015 o 22:29, Misiaczek57 napisał:

Witam

mam problem z melo 34.7  wolno chowa sie teleskop wszystko chodziło dobrze i nagle zaczął wolno się chować a kolejny problem polega na tym, iż na tym przełączniku gdzie jest narysowana kłódka hydraulika działa tylko gdy ten przełącznik przekręce w prawo  a jak przekręce w lewo to nie działa tylko słychać takie syczenie a wcześniej wszystko działało na tym położeniu przełącznika może ktoś miał podobny problem :)

 

Witaj, jak udało Ci się naprawić ten problem. Możesz coś podpowiedzieć ? :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastid    0

Możesz to jaśniej wytłumaczyć ? Jaka dioda, dioda LED ? Czy chodzi o to że któryś kabelek (z tych co dochodzą do tego kluczyka) się poluzował i nie łączył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastid    0

A może podpowie mi ktoś, do czego służy pokrętło na tym samym panelu z oznaczeniem żółwia i zająca oraz nad nim jest przełącznik z piktogramem strzałki ? To jest sterowanie ciśnienia hydrauliki czy o co chodzi? Co ta regulacja ma na celu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj