Polecane posty

Chomik    19

Witam . W tym roku przejmuje gospodarstwo i myślę poważnie o przejściu do mlekpolu i chciałbym zasięgnnąć opinii ogólnie użytkowników AF oddających tam mleko - bo okolicznych już znam i raczej zadowoleni .

 

Jeżeli to nie tajemnica to napiszcie ile mleka rocznie oddajecie i jaką średnia cenę w tej chwili otrzymujecie . 

Jaka ilość max komórek somatycznych może być aby mlekpol przyjał ? 

Co ogólnie o mlekpolu powiecie ? A raczej o współpracy z nią


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Jeżeli już będę się przenosił to na przełomie września - listopada . Więc póki co nie interesuje mnie czy przyjmują nowych dostawców tylko jak obecni dostawcy chwalą sobie współpracę :)

Edytowano przez Chomik

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

od razu dopytaj się dokładniej odnośnie udziałów...  my po zrezygnowaniu z produkcji mlecznej 2 lata temu do dziś czekamy na zwrot udziałów.... ( ok 50 tys) a dowiadywaliśmy się kiedy je odzyskamy  to powiedzieli , że dopiero rozpatrują wnioski z roku 2011...  a kasą obracają... <_< 

 

Odnośnie warunków , to ceny maja w miarę stabilne,  i wielu rolników od nas jak OSM Mragowo przechodziło do Mlekpolu to odchodzili z mleczarni , to teraz żałują tego...  Mleczarnia z duża perspektywą rozwoju, z tego co wiem to mają sporo poprzejmowanych mleczarń, no i handlują z Ruskimi.... ;) więc rynek zbytu maja...  U nas to prawie wiekszosc rolników jest w Mlekpolu  a sąsiedzi  wszyscy ;) 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

FINN z udziałem jest tak, że jeżeli złożysz deklarację do ostatniego dnia bodajże października(nie pamiętam dokładnie i muszę to sprawdzić) to wniosek będzie rozpatrzony na radzie nadzorczej (marzec bądź kwiecień) i od tego czasu mają 3 lata na wypłacenie kasy. jeżeli rezygnację złożysz po tym dniu to rozpatrzy ci wniosek w następnym roku czyli czas oczekiwania zwiększa się do ponad 4 latach. Po złożeniu rezygnacji na pewno dostałeś dokument na którym powinni ci napisać numer pod którym masz się dowiadywać jak się toczy sprawa


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Puki co Mlekpol nie bieże, kierownik skupu mówił że może jesienią. Czyli już niedługo:) Już dawno mogliśmy z ojcem się starać do nich dostać, bo ten je..ny Polmlek to złodzieje nad złodzieje. Apropo jest tu ktoś kto oddaje mleko do Polmleku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Dla mnie już bez znaczenia ;) Przeniosłem się do OSM Giżycko


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Dla potomnych, my z mlekpolu (a raczej on z nas, mieli za daleko jezdzic i na sile pozbyli sie dostawcow) zrezygnowalismy ponad 7 lat temu i dopiero na poczatku tego roku (czyli po 7 latach bez miesiaca od odejscia) kasa z udzialow wplynela na konto, wiec te 3 lata o ktorych kolega wyzej pisze to bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Kolego powiedz osm Giżycko chętnie przyjmuje nowych dostawców?? Jeśli nie tajemnica ile masz mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Dochodziłem miesiąc temu i przyjeli :) jak jest teraz nie wiem musisz jechać i pytać .

Mleka jak dochodziłem z 2 dni było 2 tyś . teraz troszke mniej :)


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

No u mnie mleka wacha sie 1000-1200, trzeba jechać się dowiedzieć:) słyszałem że ceny najwyższe mają. Dzięki za info:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Nie ma problemu . A skąd jesteś ? :)


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Okolice Lidzbarka Warmińskiego :) kawałek do Giżycka mam, ale zobaczymy może przyjmą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj