MrCzesio123

Modyfikacje Pronar 82A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MrCzesio123    3

Jak pisze w tytule chcę zmodyfikować swojego pronara 82a mam duże błoto za oborą a niedługo będę wywozić obornik pomyślałem że mam troszkę w portfelu to zrobię coś w pronarze bo kiedyś go złamałem przy krokodylu a ten krokodyl to samoróbka naładowałem wtedy za dużo gnoju i się przełamał więc chce zrobić ramę i jeszcze przodek może większy i wytrzymalszy będę też dawać bliźniaki na przód by przy błocie się przód nie zapadał chciałbym jeszcze dać mu wydajniejszą pompę tylko mam pytanie jaki przodek mu zamontować i jaka będzie tego cena ?   by pasował do niego jak coś mogę  tam poprzerabiać i jeszcze możecie proponować co trzeba by dorobić czy wymienić on tylko będzie służyć do prac z ładowaczem przy tym gnoju ale jak mówiłem nie długo będę gnój wozić czas mam tylko 2-3 tygodnie zależy czy teraz w pole wjadę bo woda stoi 

ciągnik pracuje z turem  mailleux mx120

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

nie zrobisz z gołębia sokoła ...

 

może latwiej błoto zlikwidować..

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

To nie rusek, a polak. Zamiast bawić się, utwardź teren, to naprawdę wiele da. Jeśli błoto, to nie bliźniaki, bo tylko pogorszysz


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

ta tylko żeby tam wylać czy coś zrobić to bym wydał kupę kasy a na razie nie mam tyle bo to spory kawałek a bliźniaki nie pogorszą sytuacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jaki masz w nim most ? Krzyzakowy czy stozkowy ? Pronar to taki rusek jak ja machomed. Lepiej teren utwardzic niz kase pakowac w mosty, wzmocnienia i kola. Ciagnik i tam warty max 40  tys, za  2 lata beda chodzic po 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ty jakiś nawiedzony jesteś? Myślisz że jak most wymienisz to błoto mniejsze będzie? Nawet jeśli do tego co masz założysz bliźniaki to błoto będzie dalej tylko pięć przejazdów później. nie ma na to metody. Pozbądź się błota a nie kombinuj bez wyobraźni.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

dobra sam z swoim tatą poradzę sobie widzę same negatywne odpowiedzi nie ma co się pytać..

Edytowano przez MrCzesio123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jak będzie możliwość zdobycia gruzu, to go wpakuj w to błoto, nie zaszkodzi. Płyta gnojowa to też dobra rzecz. Jednak w tydzień i za darmo tego nie zrobisz.

Jeden gospodarz u mnie na wsi ma płytę i nie ma problemów z załadunkiem gnoju. Gospodarz obok nie ma płyty, a za stodołami jest zawsze mokro, i ma koszmarne problemy. Ostatnio utopił Belarusa 1025 którym ładował gnój i konieczna była pomoc drugiego ciągnika.

Jeśli już trzeba coś modyfikować w Pronarze to bliźniaki jak najbardziej, ale most "stożkowy" nie należy do najmocniejszych. Oprócz szerokości ważna jest też wysokość opon, więc wyższe opony też się przydają, jednak to obciąża napęd i może przyspieszyć zużycie przedniego napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Przy napędzie już kiedyś się bawiłem ale to mało pewnie da ale myślę że wytrzyma koła są nie małe bo kiedyś musiałem zmienić bo już bieżnik był do niczego bo z drążkiem kierownicy był problem i źle się zdzierały nie mam mostu stożkowego tylko krzyżakowy a płytę mam ale tylko na obornik  rozrzutnikiem pod płytę nie podjadę bo i tak jak chcę wyjechać z tego błota musi mnie tata ciągnąć bo sam ciągnik z tym rozrzutnikiem nie może wyjechać  a gruz mało daje bo zebrałem to błoto i wysypałem i po kilku miesiącach wszystko ziemia wchłonęła i znów błoto na razie nie myślę o wylaniu tam betonem itp bo mam na głowie jeszcze dużo maszyn do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czyli problemem jest wyciągnięcie rozrzutnika, a nie topienie się ciągnika przy ładowaniu TUR-em? Co takiego robiłeś przy tym napędzie? Z oponami chodziło Mi o wstawienie większych rozmiarem, a nie nowych starego rozmiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

tylko jak ładuje na krokodyla przód wjeżdża na tą płytę tak to cały czas w tym błocie  chcę dać te bliźniaki żeby ciężar się rozszedł i będzie lżej do silnika a koła zmieniłem na większe w tym napędzie tylko wałek ten pod silnikiem dałem ,,mocniejszy"  i śruby powymieniałem w moście jak i w tym wale bo przy orce 3 śruby pościnało w moście i wszystkie przy tym od tego wałka żeby dojechać do domu musiałem druta przesadzić bo wałek się na niczym nie trzymał i by szorował po drodze opony wymieniłem na  14.9-28 jak patrzyłem to takie jak w c 360  trzeba jakoś tą ośkę poszerzyć czy coś bo na max jak skręcam to zaczyna o ramę od tura zaczepiać  jak ją poszerzyć co trzeba zrobić ? czy tylko siłownik mniejszy dać będzie trochę mniej zwinniejszy ale tak będzie łatwiej bo ośki raczej nie da się poszerzyć...

Edytowano przez MrCzesio123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Żeby zwiększyć rozstaw kół powinieneś przekręcić felgi - jest kilka możliwości ich skręcania. Jak masz większe opony, to czy w ogóle napęd Ci się zgrywa? Większe problemy są przy załadunku, czy przy ciągnięciu rozrzutnika? No i czy ładujesz i ciągasz rozrzutnik Pronarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

co ty pronar by nie dał rady z 12 tonowym rozrzutnikiem ;) on jest tylko przeznaczony na ładowanie obornika a problemy są większe przy załadunku bo z pełnym krokodylem w tym je****m błocie to tylko blokada pomaga z tymi felgami dziś zobaczę a napęd się zgrywa jedzie normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jakim cudem ten napęd się zgrywa? Serio, jeśli przednie koła są znacznie wyższe od tych oryginalnych, to gdybyś wyjechał na asfalt z włączonym napędem, to albo opony by zdzierał, albo by coś się zerwało. Tak, czy inaczej unikaj jazdy z włączonym napędem. Jedynie kiedy jest potrzebny, wtedy go włączaj - wydłuży to żywotność napędu.

Wpakuj najwyżej te bliźniaki i tylko kontroluj piasty kół i łożyska. Samo przeniesienie napędu nie powinno się sypać przy bliźniakach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

on wcale nie będzie jeździć po asfalcie tylko jak mówiłem przy tym gnoju już wszystko ok tylko trzeba te bliźniaki wsadzić z tym sobie poradzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj