Lesiu19911

Problem z JD 7R + e23.Prosze o pomoco uzytkownikow tych ciagnikow.

Polecane posty

Lesiu19911    25

Witam. Moj szef zanabyl ciagnik JD 7250 r + e23 rok modelowy 2014.Od poczatku jest z nim problem a mianowicie skrzynia dosyc szarpie podczas ruszania jak i zmiany kierunku jazdy z rewersa prawostronnego (bez uzycia pedalu sprzegla). Serwisanci z Agro Efektu nic nie znaja sie na tych ciagnikach tylko nie chce sie do tego przyznac :) a to mowia ze potrzebny jest niby nowe oprogramowanie do skrzyni ktora niby dopiero JD opracowuje, przyjechal niby ktos kumaty teoretycznie skalibrowal skrzynie ktora wedlug mnie dalej szarpie i powiedzial ze jesli to nie pomoze to znaczy ze ten typ tak ma :)  Druga rzecz ostatnio cigalem nim gruber 3m w celu rownania zimowych bruzd przy pracach wyrebu drzew na rowach pracowalem skrzynia ustawiana na tryb manualnej zmiany biegow i pod obciazniem skrzynia dlugo zmieniala biegi bylo to bardzo wyczuwalne.

Pytanie do uzytkownikow tych ciagnikow czy u was tez tak sie dzieje??

Aa i jescze jedno komputer pokladkowy w ogule nie pokazuje zadnych wartosci w monitorze osiagow czyli nie liczy przepracowanych hektarow. czasu pracy. spalania na ha i godz itp. Przy wartosciach pokazuje tylko 0 i ? i nie wiem dlaczego. Dodam ze mam ustawione wszystkie potrzebne dane do monitora osiagow czyli szerokosc robocza typ zaczepu inicjacje zapisu pracy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKrybus    1

Nie znam dokładnie tego ciagnika ale mamy 6170r i tez szarpal mi rewers czy ostro ruszał zwał jak zwał ale jak byłem na pierwszym przeglądzie to mowie to i ustawili mi to na komputerze który jest w ciagniku nie musieli nawet laptopa podpinac. Ja bylem ale w serwisie w firmie chempest. pozdrawiam i zycze szybkiego rozwiazania problemu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

człowieku masz ustawione ? He żartujesz jak nie pokazuje ci osiągów to nie masz nic ustawionego znajdź dobrą firmę która ci ustawi lub sam jak umiesz nie mam jd z serii R więc nie wiem jak tam jest ale nie masz na pewno ustawionego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R1D2    0

Kolego... Fakt e23 to nowa skrzynia wiec aktualizacje będą z pewnością i commandcenter nowe tak samo... Moje zdanie takie,że on skoro nie pokazuje spalania, obciążenia itd to złe współpracuje silnik ze skrzynia i przez to szarpie... Reklamacja do jd Polska pozostaje. A co do powershifta to bez obciążenia zawsze jest charakterystyka przełączania szybka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

człowieku masz ustawione ? He żartujesz jak nie pokazuje ci osiągów to nie masz nic ustawionego znajdź dobrą firmę która ci ustawi lub sam jak umiesz nie mam jd z serii R więc nie wiem jak tam jest ale nie masz na pewno ustawionego 

A mozna prosic bardziej po polskiemu?

 

 

Ja chce sie dowiedziec poprostu czy tylko nasz ciagnik ma te problemy zeby moc opier...serwis za niewiedze czy to sa choroby wieku dzieciecego i trzeba czekac az JD to poprawi.

Edytowano przez Lesiu19911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

jasne że serwis nic nie wie ja mam jd 6150m to nic nie wiedział o tym ciągniku widziałem jakiegoś gościa który przejeżdżał tym ciągnikiem obok mojej wsi jak go znów zobaczę to go zaczepię i spytam się czy ma takie problemy itp a  bardzo mocno szarpie ? to też jest ważne żebym ci coś powiedział na ten temat mam kuzyna co serwisuje case może coś powie na ten temat dobrze się zna na ciągnikach zobaczę  co da się zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

No kolego dorwałem tego kierowce co takim jeździł i powiedział mi że z tym już nic nie zrobisz tylko trza skrzynie rozbierać bo szukanie przyczyny w komputerze nic nie da po prostu już fabrycznie był źle zrobiony ponieważ on sobie sam ustawił nie potrzebował serwisu itp i działa mu poprawnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Splendor    0

Witam 

Proszę o opinie o tych skrzyniach, jakie są ich najczestrze wady, na co zwrócić uwagę, ile mth średnio wytrzymują, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj