Polecane posty

lukaslukas    65

Gdzie w południowej Polsce naprawie moduł Autotronic, komputer sterowania skrzynią z MF 3080? Znalazłem jedną firmę co robi elektronikę maszyn rolniczych i budowlanych i orzekli 950zł netto za naprawę funkcji blokady tylnego mostu... resztę mam sprawną. Nie wiem czy to aż taka skomplikowana naprawa czy po prostu szukają jelenia? Jest ta cena uzasadniona? nawet nie pytałem o szczegóły bo przecież i tak się na tym nie znam. Wiem dobrze, że blokadę można włączać dodatkowym przełącznikiem no ale lubię mieć wszystko sprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jak blokade możesz włączyć przyciskiem to o co chodzi z tą naprawą, dlaczego chcesz naprawiać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

Blokadę włączam dodatkowym przyciskiem.. po za komputerem... ot prąd na elektrozawór i działa. Chce doprowadzić to do stanu fabrycznego no ale o ile się da to w rozsądnych pieniądzach, tym bardziej że czasem mi to działało prawidłowo więc se umyśliłem, że to może coś źle polutowane tylko i nie łączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

prąd od przycisku do sterownika idzie zawsze..... za każdym wciśnięciem (sprawdzałem żarówką) za to na elektrozawór idzie od czasu do czasu... w zasadzie to 2x zauważyłem poprawne działanie. Wg książki blokada nie działa jeśli jest niskie ciśnienie oleju (kontrolka mi nie świeci), albo traktor jedzie powyżej 14km/h. No i oczywiście gdy podnośnik idzie w górę... Wydaje mi się, że sobie to dobrze zdiagnozowałem i został padnięty komp

 

http://olx.pl/oferta/naprawa-autotronic-massey-ferguson-sterownik-CID757-ID8zOVd.html

 

Ktoś zna? korzystał z usług?

Edytowano przez lukaslukas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

a więc tak... trochę to trwało bo nie było z początku czasu a potem http://studiomaszyn.pl/ niby naprawiali, przyjechali sprawdzić, zabierali i tak kilka razy do momentu aż już nic nie działało. Mechanicznie po części zmasakrowali mi ten moduł ale najważniejsze oddali kasę a mi polecili poszukać czegoś sprawnego...yyyyy.

Także Studio maszyn z Żor omijać szerokim łukiem. Kuzynowi zezłomowali częściowo sprawny w momencie oddawania do naprawy wyświetlacz z wózka widłowego... W końcu sam sobie go naprawił

 

 

Tak jak kolega wyżej napisał.... Zadzwoniłem do Agroelektronix, nagadać się z nim nie umiałem, potężna wiedza i lubi się nią chwalić :) Po kilku dniach z ciekawości dzwonie co z moimi szczątkami a on, że poszły na części i szykuje dla mnie paczkę z innym regenerowanym modułem. Koszt mnie rozbawił bo relatywnie tanio jak za taką naprawę tak więc polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

najlepsze to, że prawdopodobnie popełniłem zonk i naprawiany był być może sprawny sterownik ;/ od Agroelektronix dowiedziałem się, że aby blokada zadziałała ciągnik musi być w ruchu..... tego nigdzie nie wyczytałem ale z jakiś powodów handlarz podpiął ją poza kompem wiec może jednak było coś walnięte w tym sterowniku... życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Napęd włączysz na postoju, ale dopiero zostanie "aktywowany" jak ciągnik ruszy, bo przecież musi się to zazębić, a robi to ciśnienie oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

ale mi w ogóle prąd nie szedł na blokadę tylnego mostu i uznałem, że to walnięty sterownik... sądziłem że prąd od razu tam idzie po włączeniu a nie jak się ruszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

W zasadzie to tak tego nie sprawdzałem, na postoju zapali się kontrolka od blokady. A napęd sprawdzam tak że zaczepiam się do wbetonowanego słupa na podwórku i po kolei włączam napęd i most, więc w zasadzie włączam to w ruchu, mam aktualnie 3065 na warsztacie i z ciekawości muszę sprawdzić czy masz rację :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

A mi się kontrolka blokady nawet nie włączała, a więc chyba jednak ten moduł był padnięty... ufff czyli kasa jednak nie wyrzucona w błoto na niepotrzebna naprawę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Kolega Agroelektronix to naprawdę porządna i uczciwa firma. Wiedza naprawdę potężna. Kiedyś pomógł mi w naprawdę nietypowej usterce. Także polecam jego usługi z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2115    0

Witam. Zajmuję się naprawą elektryczną systemów Autotronic i EHR w Massey Ferguson serii 30XX-31XX-36XX-61XX-81XX Jesli masz problemy ze sterownikiem bądź masz zamontowane przekaźniki omijające sterownik a chcesz do stanu fabrycznego chętnie pomogę, przywrócę do stanu fabrycznego. dojeżdżam do klienta. Mój kontakt 669-487-271. mieszkam w okolicach Leszna

Edytowano przez przemo2115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Witam kupilem mf 3070 i mam problem pólbieg oraz ehr chodzi bez zarzutu natomiast po pierwszym wyjeździe na pole wylaczyl mi sie przekaźnik blokady przedniego mostu nie moge wyłączyć oraz nie moge przerzucić na polowe. Sprawdzilem bezpieczniki na masce kolo aka wymienilem jeden bo byl spalony. Nie wydaje mi sie ze to elektrozawory bo jak zaskoczy to dziala wszystko i prąd na elektrozaworach jest natomiast jak mu odbije to nie ma pradu i nie wiem co jest na moje to modol szaleje jutro mase wyczyszcze i przykrece i musze sprawdzic czy prad do modulu dobrze dochodzi . A tak w sumie to wysle chyba ten sterownik do tej firmy agroelektronix. Ktos pomoze co moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj