zom3

Valtra N 103,4H3 czy Case Maxxum 110 eficent

Polecane posty

zom3    0

Witam

 

Pomóżcie co mam wybrać obie maszynki będą z przednimi amorami cenowo Maxxum trochę taniej jakieś 12 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

maxxum mocniejszy

 

zwarzywszy ze mamy w gosp maxxuma juz prawie 3 lata to moge go polecic z czystym sumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40

Jeździłem Valtrą n111 i maxumem 110. 2 ciągniki są wygodne. Ale wolał bym Valtre, stabilniejsza, maxum powinien być dość zwinny bo krótki ale zdaje mi się ze praktycznie mają podobny promień skrętu. No i Valtra ze względu na oszczedniejszy silnik i moim zdaniem lepszą przekładnie. W CNH nie widzą mi się przekładnie, wszystko tak wyje i wgl, słychać jakieś same tarczki czy coś. Jak orałem tym maxumen, dałem gazu i puszczałem sprzęgło, to takie wycie skrzyni przez chwilę było ze szok, i takie dziwne drgania, odczucie jak by miało coś się stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zom3    0

Mi 4 cylindry wystarczą .

tylko które wybrać?,

parametry bardzo podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Czemu mocniejszy konie te same V 111koni maxxum 110 koni

 

tylko że valtra podaje te 111KM mocy maxymalnej a case 110 znamionowej, a maxymalnej ma 121KM ( z boostem do 140) i tą moc maxxymalną osiąga w niższym zakresie obrotów Case 1800-1900 Valtra 2000

 

                               case                       valtra

 

moc max                  121                          111

moc z boostem         143                         121

moment                    498                          465

moment z boost        590                         490

przekładnia              16x16(4ps)              24x24 (3ps)

hydraulika                 113l/min                  73l/min (opcja 90)

udźwig podnośnika    7,8t                       5,8(7,7 opcja)

rozstaw osi                 2,38(amo. 2,44)     2,66

Promień skretu           4,04m                    4,5m

masa                          4890(minimalna)    5020(pełne zbiorniki)

 

jak widać poza rozstawem osi case ma lepsze parametry,

 

co do wycia samej skrzyni to z hydraulika 80l case nie wyje ale taka hydraulika jest dostępna tylko ze skrzynią 24x24 z 2ps

 

masa ciągników podobna, w case w kompletacji wysyłkowej waży ponad 5t ( nasz na wysyłce z fabryki ważył ok 5200)

jeżeli komus potrzeby większy rozstaw osi to kupuje 115 i ma taki rozstaw jak w valtrze przy lepszej zwrotności (minimalnie ale zawsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zom3    0

Witam

 

1.promień skrętu 4.04 to jest promień opcjonalny ,,dynamiczne błotniki'' zwiększają promień skrętu o 30%

2.hydraulika case ma 80l a nie 113l

3. co do koni to nie wiem diler mówił 110

4.jeśli chodzi o masę to  nie wiem czy to z paliwem z olejem itd. nigdzie tego nie wyczytalem

5.moment obrotowy case ma lepszy

 

Co to jest za silnik kto go robi '' silnik case IH skonstruowany przez FTP "

 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dynamiczne błotniki są w standardzie,, promień skrętu zależy od ustawień ograniczników, ale tak samo jak valtra tak i case podaje minimalny promień więc tak czy owak case bedzie bardziej zwrotny ( patrz minejszy rozstaw osi)

 

hydraulika 80 l/min jest dostępna tylko ze skrzynią 24x24 z 2 półbiegami, w skrzyni z 4 półbiegami jest 113l, a ze skrzynią cvx jest 125l/min, i to jest hydraulika zewnętrzna, do obsługi skrzyni biegów, smarowania, i układu kierowniczego jest dodatkowa pompa o wydatku przy skrzyni 24x24 40l/min a przy 16x16 47l/min

 

co do mocy to tak case ma moc znamionową 110KM i taką podaje, ale za to valtra podaje moc maxymalną 111KM ale nominalnej juz nie podaje, a case w tej samej normie moc maxymalną ma 121KM

 

w każdym katalogu case podaje mase minimalna, czyli najuboższe wyposażeniem bez żadnych płynów i obciążników, valtra z tego co widziałem podaje masę z pełnym zbiornikiem i na papierze jest większa

 

FPT http://www.fptindustrial.com/en-UK/Pages/homepage.aspx  http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Powertrain_Technologies

czyli można powiedzieć silniki własne CNH, podobnie jak można powiedzieć o silnikach SISU w gr agco

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

tylko że valtra podaje te 111KM mocy maxymalnej a case 110 znamionowej, a maxymalnej ma 121KM ( z boostem do 140) i tą moc maxxymalną osiąga w niższym zakresie obrotów Case 1800-1900 Valtra 2000

 

                               case                       valtra

 

moc max                  121                          111

masa                          4890(minimalna)    5020(pełne zbiorniki)

 

masa ciągników podobna, w case w kompletacji wysyłkowej waży ponad 5t ( nasz na wysyłce z fabryki ważył ok 5200)

 

 

Gdzie znalazłeś wagę valtry z pełnymi zbiornikami?

 

N103.4 H3 jeździłem po placu: puste zbiorniki, dwie os(ok 200kg), tuz, bez amortyzacji osi, kabina amortyzowana, wjechaliśmy na wagę 5700kg - 200kg (kierowca, pasażer) = 5500kg

N103  H5 : puste zbiorniki, dwie os(ok 200kg), tuz, bez amortyzacji osi, kabina amortyzowana, wjechaliśmy na wagę 5200kg - 200kg (kierowca, pasażer) = 5000kg, katalog 4700

Wyposażenie podobne w jednej i drugiej, dokładnie nie pamiętam co tam jeszcze miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zom3    0

Majcin ile ci proponowali za tą valtrę H3 i kiedy to mniej więcej było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Majcin z katalogu wagę brałem, a jak wiadomo katalog od żeczywistej wagi może sie sporo różnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

@zom3 dokladnie nie pamiętam było to w grudniu, kartki z zapiskami nie mogę znaleźć myślę że ceny były coś kolo za 103 na h3  190tyś netto, a 103.4H3 226 tyś netto

@qazi, zaciekawiło mnie gdzie wyczytałeś że ta waga to z pełnymi zbiornikami, bo nigdzie nie mogłem takiej informacji w katalogu znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez gandi77
      Witam mam taki problem mam chyba zepsuty termostat w case mx 135 ponieważ silnik osiąga niską temperature pracy wczoraj przy agregacie ledwie przekroczył żółte pasmo na wskaźniku, czy może ktoś mi napisać gdzie ten termostat się znajduje w którym jest miejscu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj