Skocz do zawartości
JarekWLKP

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Piszecie o zabezpieczeniach gadzie śruba rozrywana jest wzdłuż czy w poprzek?

Wiadomość z agroFakt.pl

Michu7    4

No właśnie ja czytałem o pługach marki Kuhn, że posiadają nie zcinane śruby a zrywane. Działa to w ten sposób jak pisze @Bobek_farmer, że śruba jest rozrywana wzdłuż, czyli rozciągana a nie tak jak w większości pługów wkłada się śrubę w otwór i zcina się ona w tych nacięciach które posiada lub ich nie posiada. Zaletą zabezpieczenia typu Kuhn, czyli rozciągania śruby jest to, że po iluś tam latach zrywania śrub nie wyrabiają się otwory.

Sam posiadam Lemkena z zabezpieczeniami non-stop i jeśli ktoś ma na polu kamienie to naprawdę warto zainwestować większe pieniądze w zabezp. non-stop.

b0gdan    85

bardzo dobre rozwiązanie, ale na moich polach gdzie przez 30 lat w starych pługach unii może ze 3 razy lemiesz się urwał, zabezpiecznie śrubowe jest optymalnym rozwiązaniem

majranjd    8

No i jednak miałem racje że są kołki zrywalne i śruby scinane...

W pottingerze własnie jest normalna sruba scicnana, i jak sie wyrobi włąsnie takie "jajko" to pozniej szybciej sie sruby scinają... A o tym rozwiązaniu Kuhna jeszcze mało wiem...

farmer7745    11

Ja posiadam RABE-WERKA na śruby ścinane i stosuje normalne śruby na których sam szlifierką robię "rowek" w odpowiednim miejscu. Doradził mi to poprzedni właściciel, (niemiec) aby z biegiem czasu nie rozkalibrowały się otwory.Śruby są M 16, twardości 8.8 i naprawdę trzeba zawadzić o coś konkretnego żeby ją ścięło.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kołki zrywane mają przewagę nad śrubą ścianą, że nie wyrabiają się gniazda. Poza tym sama wymiana jest mniej uciążliwa, bo z racji siły naprężająco-rozrywającej same opuszczają gniazda. Szkoda, że producenci gruberów nie wpadli na takie zabezpieczenie.

b0gdan    85

No i jednak miałem racje że są kołki zrywalne i śruby scinane...

W pottingerze własnie jest normalna sruba scicnana, i jak sie wyrobi włąsnie takie "jajko" to pozniej szybciej sie sruby scinają... A o tym rozwiązaniu Kuhna jeszcze mało wiem...

Khun mimo wszystko nie nazywa tego "kołkami zrywanymi", tylko "zabezpieczeniem śrubowym" :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@b0gdan

Jak byłem na pokazie firmy Kuhn, to mówili jeszcze śruba zrywana lub zabezpieczanie zrywane.

b0gdan    85

nazwa logiczna do tego jak to wygląda w praktyce :) Ja tylko przytoczyłem to co jest w prospektach i na stronie firmy :)

prezesmax    1

ja w swoim mam półautomaty i nawet to jest dobre bo ja kamienie wykopuje i jak bym miał non stopa to bym nie wiedział gdzie ten kamień jest a tak to walnie w kamień skiba się składa unosze cofam i heja do przodu

cesek    0

ja mam akpila k80 i śmigam na zwykłych śrubach 10,9 na 130 ha 30 śrub zmienić to da się znieść, co do lemieszy to bez usterki tak samo dłuta nie pękają prędkość ciągnika 5 km/h głębokość orki od 25 do 30 cm. nie wiem co by się działo przy większej prędkości.

navaho13    1

napisz ile skib ma ten akpil i jakim ciagnikiem robisz, bo chcę kupić takiego km80 3 skiby na 80 koni.jak długo go masz i jak się sprawuje.

cesek    0

4 skiby ustawione mam na 36cm a ciągnę go 1224 mam mieszane gleby więc nie chce konia męczyc

mam go pierwszy sezon i jak narazie to sprawia się dobrze. podobno robią go ze szweckiej stali ale czy to prawda to nie mam pojęcia. lemiesze przetrwały ten sezon i jeszcze trochę dadzą rade;)

dłuta niestety 2 komplety poszły ale to te zwykłe krajowe;)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Denzel16    1

Witam jestem posiadaczem pługu lemken opal 120. I posiadam parę pytań. Otóż czy wie ktoś gdzie mogę zdobyć śruby do zabezpieczeń? Posiadają one ponoć jakieś rowki.Obecnie stosuje normalne śruby ale w przypadku ścięcia ścinają się obie a korpus po prostu odpada.A także jaka twardość śrub państwo stosują.

Zbigk    0

Mam Lemkena tylko ze Vario opal x 120. troszkę się rożni od twojego ale podobieństwa są . U mnie śruba zrywalna nie ma jakiś szczególnych rowków. Czytałem (nie pamietam gdzie ale chyba na stronach Lemkena) ze śruba powinna być utwardzana 12,9 (dokładnie nie pamiętam liczby po przecinku)

Masseyy    0

Według mnie najlepsze zabezpieczenie to resor. Chociaż nie trzeba wysiadać ciągle z ciągnika jak się śruba zerwie. :rolleyes:

Arek    113

A jeszcze lepsze jest zabezpieczenie hydrauliczne bo ustawiasz sobie siłę zależnie od warunków panujących na polu.

Posiadam vogel&noot na zabezpieczeniach kołkowych i jestem bardo zadowolony. Jak pług trafi na kamień to wyskoczy cały albo usunie się na bok (podstawa luźne cięgła) po zaoraniu ok 100ha został wymieniony 1 kołek i to tylko przez nieuwagę kierowcy ;[ , a pola są dość zamienione.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.
      Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).
      Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?
      Pozdrwiam, Dzony.
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Mam Od niedawna ursusa 912 i dziwnie zachowuje się podczas orki bo jak skręcę szerokość orki na minimum to ściąga ciągnik w orankę a jak na max to wtedy nie z tym że ma trochę ciężko czy to normalne? Szerokość pierwszej skiby również na minimum a i tak wydaje się że pierwsza skiba jakby większa była bądź ostatnia za daleko odkłada.
    • Przez chrap17
      Witam wszystkich. I tak jak w temacie chciałbym odnowić niedawno kupiony pług obrotowy 5skib firmy THIEME i mam do was pytanie o kolor lakieru z palety RAL.. 
    • Przez wonda
      witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś
      ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.
      Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.
      Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.