Gość JarekWLKP

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

Polecane posty

Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Jakie według was są najlepsze zabezpieczenia przeciw kamieniom? Najlepiej porządkujcie miejscami od najlepszego do najgorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Ja tak sobie myślę, że będzie tak:

 

1. hydrauliczne

2. pneumatyczne

3. resorowe

4. sprężynowe

5. kołkowe

6. brak

 

ale nie ze wszystkimi mam doświadczenie, więc proszę, o ewentualną korektę i komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Zastanawiam się czy na bardzo ciężkiej glebie zabezpieczenia non-stop hydrauliczne zdają egzamin? co, jeśli ziemia stawia za duży opór? czy nie ma ryzyka, że korpusy będą co chwilę wyskakiwały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hehe jest, a po sciezce technologicznej to wogole tragedia :D , naszczescie z reguly ciezkie ziemie nie sa zakamienione, wiec (mocniejsze) kolki zdaja najlepiej egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

albo brak. Wuj mi opowiadał jak jeden kupił duży ciągnik i pług na kołkach. Pojechał orać (było strasznie sucho) i co parę metrów jakiś kołek się ściął. po 15 minutach zjechał z pola i pojechał po stary 3 skibowy pług baz zabezpieczeń. Dopiero nim dało się orać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam na resorze i bardzo sobie chwalę-u nas mamy tu strasznie dużo kamieni-mam np.takie jedno pole gdzie pług idzie jak po "krótkiej fali"-tzn co parę sekund drga-poprzednio parę korpusów na tym polu poszło-sąsiad z kolei miał taki na kołki-pracownik jechał w pole z całą torbą śrub (to nie jest żart)-w końcu się wkurzył i kupił starego Atlasa ?-na siłowniki-i w końcu widzę mordka uśmiechnięta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Ja mam pług z zabezpieczeniem hydraulicznym. Mam taki kawałek gdzie kamień na kamieniu. Zabezpieczenie amortyzuje wszystkie uderzenia i ciągnika tak nie szarpie. Jak był pług bez zabezpieczeń to co kamień nowy lemiesz, a w najgorszym przypadku korpus. Jak jest sucho to można go wcisnąć na siłownikach i nie ma prawa wyskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Ja mam na resorze i bardzo sobie chwalę-u nas mamy tu strasznie dużo kamieni-mam np.takie jedno pole gdzie pług idzie jak po "krótkiej fali"-tzn co parę sekund drga-poprzednio parę korpusów na tym polu poszło-sąsiad z kolei miał taki na kołki-pracownik jechał w pole z całą torbą śrub (to nie jest żart)-w końcu się wkurzył i kupił starego Atlasa ?-na siłowniki-i w końcu widzę mordka uśmiechnięta

 

to nie do śmiechu też mam takie pole i jak jechalem je orać plugiem na kołki to mnie kur...ca brala ale muszę powiedzieć że ibis ze swoimi sprężynami działa pięknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
albo brak. Wuj mi opowiadał jak jeden kupił duży ciągnik i pług na kołkach. Pojechał orać (było strasznie sucho) i co parę metrów jakiś kołek się ściął. po 15 minutach zjechał z pola i pojechał po stary 3 skibowy pług baz zabezpieczeń. Dopiero nim dało się orać.

niektorzy producenci stosuja mocne kolki, przeznaczone tylko na ciezkie ziemie, ktore napewno sie nie zerwa pod naporem ziemi, a chroni w takim wypadku glownie przed korzeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje równiez plug na resorach.Moim zdaniem nie ma lepszego, poniewaz jest tani w eksploatacji i dobrze sie spisuje na kamieniach. :D

a co do hydrauliki, lub pneumatyki nie jestem przekonany, bo po pewnym czasie uzytkowania powstaja awarie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm wychodzi na to ze pierwszy raz oralas na zjezdzonym kawalku pola, jesli masz lekkie ziemie to naprawde nie ma problemu, w tym roku zrobie zdjecie jak gosc orze kverdziem na takich zabezpieczeniach to pole wyglada jak bys miny wysadzal a nie oral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
brzozak.chyba nigdy nie miales doczynienia z takim plugiem!!!

chyba nie wiesz co mówisz. angry.gif

ja nie mialem i nie chce miec bo mi nie potrzebne takie zabezpieczenia, rozmawialem ostatnio z wlascicielem i sam przyznal ze bedzie teraz dodatkowe pióra (czy jakos tak to sie nazywa) do zabezpieczen dokladal zeby nie wyskakiwal, wiec nie wiem po co mu takie zabezpieczenia, ale jak ktos nie ma lepszego pomyslu na wydanie kasy, to jego sprawa

ps. a ty widziales kiedys taki plug, na podmoklej madzie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Jaro też mieliśmy taki sam problem jak twój sąsiad :( z zabezpieczeniem na kołki ścinająće wiadro śrub i 1 godziny gratis żeby zmieniać te śruby. Teraz nie mamy problemu ponieważ pług z zabezpieczeniem non-stop (resorowym) spisuje się bardzo dobrze :) Zabezpieczenia hydrauliczne według mnie nie są zbyt dobre. :)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brzozak ja mam taki plug i na wiosne nim oralem na takim czyms.moze twoj sasiad nie mial kompletu pior.bo moze kupil plug, ktoory byl przystosowany do lekkich ziem. :( a on ten plug mial od nowosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

a ja mam na zabezpieczeniach sprężynowych trzyskibowy obrotowy,super to zabezpieczenie działa,niewychodzi jak jest sucho,niechce innego zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
brzozak ja mam taki plug i na wiosne nim oralem na takim czyms.moze twoj sasiad nie mial kompletu pior.bo moze kupil plug, ktoory byl przystosowany do lekkich ziem. :( a on ten plug mial od nowosci?

ma od nowosci (3 lata) i choc go bardzo lubie to nie pojmuje jego toku rozumowania, kupil 2 taki sam tylko ze 4 skibowy, oddaje teraz oba do serwisu zeby mu te zabezpieczenia przerabiali :) :) , placi wiecej kasy przerabia i nic z tego nie ma, bo ja nigdy jeszcze zadnego kamienia nie wyoralem, a jedynie zabezpiecza przed korzeniami (moim zdaniem kolki wystarcza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u ja nie mam, moj ojciec ma teraz 2 zaganowe: jeden forschrot 3 skibowy i drugi polski polzawieszny 6-skibowy, za jakis miesiac przywioza obrotowke 5 skibowa GB na mocniejszych kolkach, duzo ludzi wzielo na zulawach te plugi, sa zadowoleni no i w tamtym roku mialem przyjemnosc pracowac taka 4. kverdziu uwazam ze to bardzo dobra marka, ktora zyskala w polsce duzy autorytet, ale na lzejszych glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

staram ci sie uswiadomic ze jest roznica miedzy zwiezla gleba, a podmokla mada na zulawach ponizej poziomu morza!!!! kvernelanda sie uczepilem dlatego ze posiada akurat zabezpieczenia mechaniczne i jesli to by byla inna marka z takimi zabezpieczeniami to by tak samo wygladalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj