Gość JarekWLKP

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Piszecie o zabezpieczeniach gadzie śruba rozrywana jest wzdłuż czy w poprzek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

No właśnie ja czytałem o pługach marki Kuhn, że posiadają nie zcinane śruby a zrywane. Działa to w ten sposób jak pisze @Bobek_farmer, że śruba jest rozrywana wzdłuż, czyli rozciągana a nie tak jak w większości pługów wkłada się śrubę w otwór i zcina się ona w tych nacięciach które posiada lub ich nie posiada. Zaletą zabezpieczenia typu Kuhn, czyli rozciągania śruby jest to, że po iluś tam latach zrywania śrub nie wyrabiają się otwory.

Sam posiadam Lemkena z zabezpieczeniami non-stop i jeśli ktoś ma na polu kamienie to naprawdę warto zainwestować większe pieniądze w zabezp. non-stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bardzo dobre rozwiązanie, ale na moich polach gdzie przez 30 lat w starych pługach unii może ze 3 razy lemiesz się urwał, zabezpiecznie śrubowe jest optymalnym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

No i jednak miałem racje że są kołki zrywalne i śruby scinane...

 

W pottingerze własnie jest normalna sruba scicnana, i jak sie wyrobi włąsnie takie "jajko" to pozniej szybciej sie sruby scinają... A o tym rozwiązaniu Kuhna jeszcze mało wiem...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja posiadam RABE-WERKA na śruby ścinane i stosuje normalne śruby na których sam szlifierką robię "rowek" w odpowiednim miejscu. Doradził mi to poprzedni właściciel, (niemiec) aby z biegiem czasu nie rozkalibrowały się otwory.Śruby są M 16, twardości 8.8 i naprawdę trzeba zawadzić o coś konkretnego żeby ją ścięło.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kołki zrywane mają przewagę nad śrubą ścianą, że nie wyrabiają się gniazda. Poza tym sama wymiana jest mniej uciążliwa, bo z racji siły naprężająco-rozrywającej same opuszczają gniazda. Szkoda, że producenci gruberów nie wpadli na takie zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

No i jednak miałem racje że są kołki zrywalne i śruby scinane...

 

W pottingerze własnie jest normalna sruba scicnana, i jak sie wyrobi włąsnie takie "jajko" to pozniej szybciej sie sruby scinają... A o tym rozwiązaniu Kuhna jeszcze mało wiem...

Khun mimo wszystko nie nazywa tego "kołkami zrywanymi", tylko "zabezpieczeniem śrubowym" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@b0gdan

Jak byłem na pokazie firmy Kuhn, to mówili jeszcze śruba zrywana lub zabezpieczanie zrywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nazwa logiczna do tego jak to wygląda w praktyce :) Ja tylko przytoczyłem to co jest w prospektach i na stronie firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja w swoim mam półautomaty i nawet to jest dobre bo ja kamienie wykopuje i jak bym miał non stopa to bym nie wiedział gdzie ten kamień jest a tak to walnie w kamień skiba się składa unosze cofam i heja do przodu


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesek    0

ja mam akpila k80 i śmigam na zwykłych śrubach 10,9 na 130 ha 30 śrub zmienić to da się znieść, co do lemieszy to bez usterki tak samo dłuta nie pękają prędkość ciągnika 5 km/h głębokość orki od 25 do 30 cm. nie wiem co by się działo przy większej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

napisz ile skib ma ten akpil i jakim ciagnikiem robisz, bo chcę kupić takiego km80 3 skiby na 80 koni.jak długo go masz i jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesek    0

4 skiby ustawione mam na 36cm a ciągnę go 1224 mam mieszane gleby więc nie chce konia męczyc

mam go pierwszy sezon i jak narazie to sprawia się dobrze. podobno robią go ze szweckiej stali ale czy to prawda to nie mam pojęcia. lemiesze przetrwały ten sezon i jeszcze trochę dadzą rade;)

dłuta niestety 2 komplety poszły ale to te zwykłe krajowe;)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

w pottinger servo nova są dwa zabezpieczenia jednocześnie kołek i hydr :lol:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denzel16    1

Witam jestem posiadaczem pługu lemken opal 120. I posiadam parę pytań. Otóż czy wie ktoś gdzie mogę zdobyć śruby do zabezpieczeń? Posiadają one ponoć jakieś rowki.Obecnie stosuje normalne śruby ale w przypadku ścięcia ścinają się obie a korpus po prostu odpada.A także jaka twardość śrub państwo stosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Mam Lemkena tylko ze Vario opal x 120. troszkę się rożni od twojego ale podobieństwa są . U mnie śruba zrywalna nie ma jakiś szczególnych rowków. Czytałem (nie pamietam gdzie ale chyba na stronach Lemkena) ze śruba powinna być utwardzana 12,9 (dokładnie nie pamiętam liczby po przecinku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Według mnie najlepsze zabezpieczenie to resor. Chociaż nie trzeba wysiadać ciągle z ciągnika jak się śruba zerwie. :rolleyes:


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jeszcze lepsze jest zabezpieczenie hydrauliczne bo ustawiasz sobie siłę zależnie od warunków panujących na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam vogel&noot na zabezpieczeniach kołkowych i jestem bardo zadowolony. Jak pług trafi na kamień to wyskoczy cały albo usunie się na bok (podstawa luźne cięgła) po zaoraniu ok 100ha został wymieniony 1 kołek i to tylko przez nieuwagę kierowcy ;[ , a pola są dość zamienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj