Gość JarekWLKP

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

???? to jest taka ziemia, ze te zagonowe plugi maja poskrecane ramy, wieze 100 razy spawane i prostowane, a ty mowisz ze nie ma nic do tego?? w niektorych miejscach po tym kvernelandzie zostalo tylko 5 sladow jakbys kilofem przejechal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na targach przedstawiciele chwalili się rozwiązaniami w zabiezpieczeniach hudraulicznych w pługach KUHN. Wg. nich pierwsza skiba zawsze niezależnie od ustawienia pługa stawia największy opór i dlatego KUHN stosuje przy pierwszej odkładnicy większy siłownik (podobno oni jedyni takie coś stosują) i pozwala na to, że wszystkie korpusy zostają wyciąganie przy prawie takim samym obciążeniu. Dotego można ustawić różne ciśnienie w siłownikach (do 200 bar).

 

Wg. mnie zabezpieczenie hydrauliczne jest b. przydatne dla kogoś kto ma różne pola (zakamienione, gliniaste, torfowe itp.) i możne ustawić ciśnienie odpowiadające danym warunkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chodzilo mi tylko oto ze plugi sa skrecane (nie wyginane) od naporu ziemi, wiec przy zabezpieczeniu mechanicznym bedzie wyskakiwalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darasjunior    0

Ja kolego mam dwa stary na zabezpioeczenia kolkowe ktorych nie polecam a od zeszlego roku z zabezpieczeniem non-stop hydrauliczny i super sprawa a przedewszystkim spokojna orka. Przyklad mam pole 10h 2 i 3 klasy mocno zakamienione to kolki to musialem jechac bardzo wolno i co chwile zmieniac je na nowe i gdy 3 kg srob mi na ten kawalek poszlo to zdecydowalem sie na kuhn hydrauliczny.Super spawa jade na 105 atm i jest ok nic sie nie dzialo ladnie pracuje a wrazie potrzeby mozna zwiekszyc do 150 atm pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ja kolego mam dwa stary na zabezpioeczenia kolkowe ktorych nie polecam a od zeszlego roku z zabezpieczeniem non-stop hydrauliczny i super sprawa a przedewszystkim spokojna orka.

jesli sie do mnie zwracasz to chyba nie czytales ze zrozumieniem, u mnie nie ma ani 1 kamienia!!! czy w takiej sytuacji zdecydowalbys sie na non-stopy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na żuławy nie potrzeba zabezpieczeń non-stop. Warstwa orna powstała z osadów naniesionych przez wodę i nie ma w niej kamieni. Ogólnie kamienie to deficytowy towar na żuławach, ludzie nie mają nawet czym przycisnąć kiszonej kapusty :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja jak na pola z duza ilościa kamieni to bym polecił hydrauliczne lub pneumatyczne. Z tego co slyszałem najlepiej zdają egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam GB z zabezpieczeniem non-stop hydrałlicznym i podoba mi sie to rozwiazanie no tyle ze trzeba pilnowac koncówek bo kiedys nie rozłaczyłem złaczek (euro) i w fergusonie koncowki hydrałliki wyrwałem. Poza w GB podoba mi sie sposób odchylania korpusu- raz ze odchyla sie w gore to i dodatkowo na boki do 75 cm. U mnie sciezki sa naprawde zjezdzone ale pług zawsze sie dobrze zagłebiał no chyba ze kompletna susza była. Raz miałem tylko awarje zabezpieczenia, przyłozyłem w bardzo duzy kamien i pekły na jednym korpusie "jabłka" pełniace role "zawiasu" dla odchylenia korpusu. pewnie kazdy sposob zabezpieczenia jest dobry a reszta zalezy od własciciela i w jaki sposób uzytkuje maszyne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
Na żuławy nie potrzeba zabezpieczeń non-stop. Warstwa orna powstała z osadów naniesionych przez wodę i nie ma w niej kamieni. Ogólnie kamienie to deficytowy towar na żuławach, ludzie nie mają nawet czym przycisnąć kiszonej kapusty <_< .

 

 

Zapraszam na pole :lol: Możesz sobie ZA DARMO wziąć wszystkie kamienie z wszystkich naszych pól <_<:P:D okazja, co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja niestety nie jestem z Żuław ale praktycznie z Kaszub i u nas kamieni nie zabraknie :lol: . Do żuław mam jakieś 30 km, niby nie dużo ale różnica w ukształtowaniu terenu ogromna, ziemia tez całkiem inna(niestety słaba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

i żubr w trawie piszczy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

a czy nie bedzie problemow z odksztalcaniem sie resoru?? w hydraulice najwyzej pojdzie usczelniacz na silowniku jak bedzie przeciek a resor moze sie odksztalcic i juz nie bedzie takiej samej amortyzacji jak nowy resor.


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys83    0
a czy nie bedzie problemow z odksztalcaniem sie resoru?? w hydraulice najwyzej pojdzie usczelniacz na silowniku jak bedzie przeciek a resor moze sie odksztalcic i juz nie bedzie takiej samej amortyzacji jak nowy resor.

 

zgadzam się z tobą w sąsiedniej wiosce znajomy ma kverlanda na zabezpieczeniu resorowym i na zwięzłej ziemi zdarza się sytuacja że 3skiby orzę na 30 cm a jedna na 25 cm (przykładowo) bo resor "puszcza" oczywiście jeśli jest ziemia poorna to nie ma problemu brzozak2 ma racje jesli nie ma kamieni albo na 20-30 ha jeden kołek się obetnie to po co non-stop tez mam plug na zabezpieczeniu kołkowym i myślę o kupnie większego i napewno będzie na zab. kołkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

A ja kupiłem sobie niedawno Lemkena (Opal X 110). Ten pług ma zabezpieczenia w formie takich sprężyn (żadne inne pługi tak nie mają). Jestem ciekaw jak to się spisuje bo jeszcze nic nie orałem. Ma ktoś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Witam!

Mam pytanie, czym sie rozni zabezpieczenie kołkowe od zabezpieczenia na śruby scinane? Ktore polecacie?

Jakie firmy ktore zabezpieczenie stosują?

Z góry dzieki za odp!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy przypadkiem zabezpieczenie kołkowe to nie to samo co śruby ścinane ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Chiałem zuważyc że na pługi używane na stałym zabezpieczeniu są co najmniej dwa razy droższe od zwykłych i śrubowych :) Ale chyba warto dac dożej, a potem miec spokój ze śrubami i lemieszami :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Koledzy Arek i tomi, spierałbym sie ze to nie to samo... Kołki scinane podobno mają nacięcia specjalne zeby mogły sie sciąc, jak włozy sie srube zwykłą to sie tak zetnie ze nie pojdzie jej wyjąc, ale to słyszałem z niepotwierdzonego zrodłą, dlatego pytałem...

 

Ja przetestowałęm "śruby scinane"... Powiem tak: w ogole nie powinno byc kamieni. Co z tego ze sruba sie nie scieła (8,8) Jak pług podskoczył do góry, i dzioby na tym ucierpiały... Scięcie sruby nastąpiło juz w ekstremum, kiedy lemiesz tak zahaczył, albo był tak wielki kamien ze nie było innej mozliwosci.

Mysle ze szczegolnie hydraulika jest tu najlepsza, bo zabezpieczenie mozna tak wyregulować, ze bedzie bardziej "czułe" lub mnie, kiedy na przykład jest sucho... Nie wiem jak to jest z resorem i sprezyną bo tego nie mozna tak regulowac, chyba ze przez dołozenie pior resora, lub napiecie spręzyn... To jest własnie kwestia do wyjasnienia, dlatego teraz spr. jak sie resor zachowuje...

 

Pozdro!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Sprężyne można regulowac i to bardzo dobrze :) Ja mam Fraugde na sprężynie i nie zamieniłbym się na hydraulika, ponieważ jest droższy w utrzymaniu (przewody, siłowniki, simeringi, olej) a u mnie pług stoi pod chmurką i by po 5 latach wszystko sparciało :) Bardzo dobra sprawa jest z lemieszem, a raczej czubkiem na sprężynie. U mnie pole jest strasznie kamieniaste, normalnie kamień na kamieniu leży. I nic się nie urwało. A zanim takie zabezpieczenie zareaguje to sie czubek zwykły wygnie :) Jeszcze jak jest sucho i sie dokręci sprężyne to można na kamieniach cały lemiesz stracic, a takto czubek się schowa jak natrafi na kamień. Bardzo polecam Fraugde naprawde pługi godne uwagi (kverneland prawie ze wszystkim, tylko inne zabezpieczenia i nazwa bo na wszystkich częściach znak kvernelanda. Sory za długi post, ale naprawde Fraugde to dobre pługi na kamienie.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Koledzy Arek i tomi, spierałbym sie ze to nie to samo... Kołki scinane podobno mają nacięcia specjalne zeby mogły sie sciąc, jak włozy sie srube zwykłą to sie tak zetnie ze nie pojdzie jej wyjąc, ale to słyszałem z niepotwierdzonego zrodłą, dlatego pytałem...

 

Ja przetestowałęm "śruby scinane"... Powiem tak: w ogole nie powinno byc kamieni. Co z tego ze sruba sie nie scieła (8,8) Jak pług podskoczył do góry, i dzioby na tym ucierpiały... Scięcie sruby nastąpiło juz w ekstremum, kiedy lemiesz tak zahaczył, albo był tak wielki kamien ze nie było innej mozliwosci.

Mysle ze szczegolnie hydraulika jest tu najlepsza, bo zabezpieczenie mozna tak wyregulować, ze bedzie bardziej "czułe" lub mnie, kiedy na przykład jest sucho... Nie wiem jak to jest z resorem i sprezyną bo tego nie mozna tak regulowac, chyba ze przez dołozenie pior resora, lub napiecie spręzyn... To jest własnie kwestia do wyjasnienia, dlatego teraz spr. jak sie resor zachowuje...

 

Pozdro!

widziałeś oryginalną śrubę ścinaną zabezpieczającą? Właśnie taka śruba posiada "takie" specjalne nacięcia.

A jak ktoś założył śruby bez nacięć, to nic dziwnego że urywa lemiesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Hmmm, lemiesza nie urwalismy, ale fakt sruby były, normalne, dostarczone z pługiem. Niestety,albo stety nie widziałem takich oryginalnych zabezpieczen i juz nie zobacze, bo u mnie to odpada....

Pozdro!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj