Gość JarekWLKP

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

Polecane posty

fafa    1

ja powiadam zabezpieczenie olejowo-gazowe i chciałem się spytać gdzie można takie siłowniki regenerować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Może ktoś z użytkowników pługów z zab. sprężynowym mógłby wypowiedzieć się na temat pracy z nimi. Jakaś awaryjność, jakość orki; wady i zalety.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam124    0

kolego ale zagonowe czy obrotowe ja mam ogonówkę unia tura 2001rok i co roku jakieś 120ho do orki i jak narazi jedyne co się zdarło to odkładnie są do wymiany a po zatem jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Wady czy zalety trudno powiedziec. Ja posiadam Tura Unni Grudziądz na sprężynach i jestem z niego zadowolony a czy sprężyna jest lepsza od resora trudno powiedziec znajomy ma na resoże i terz chwali. A tak przy okazji może jest ktoś zainteresowany zamianą 5 skibowego Tura na 4 skibowego Tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Moim zdaniem najlepsze są tandemowe zabezpieczenia przeciążeniowe jakie stosuje LEMKEN. Praca z takim zabezpieczeniem to czysta przyjemność , Mój pług ma amortyzatory sprężynowe i jestem z nich bardzo zadowolony. Najlepsze są hydrauliczne lub gazowe

 

http://www.mtagro.co...VariOpal_PL.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Sam posiadałem pług na resorze zwykłym to na twardej ziemi skiby pływały, także potrzeba wzmocnionych resorów, później użytkowałem na sprężynie dużo sztywniej żadnego pływania, ale jak kamień trafiło to powracający korpus miał bardzo silne uderzenie, z resorem nie wzmacnianym nie buło ani czuć ani słychać. Hydraulika dobra jak szczelna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Nikt nie napisał o zabezpieczeniu zapadkowym a działa wyśmienicie(można regulować siłę pod jaką ma się uchylić skiba) Może nie jest to idealne zabezpieczenie na wybitnie zakamienione pola ale w normalnych warunkach to świetna sprawa,całkowicie bezobsługowy system zapadek w razie uchylenia się skiby należy zatrzymać ciągnik i dać odrobinę na wstecznym aby zapadka z powrotem się zapadła ..Ja mam ustawione tak że otwiera się w ekstremalnych sytuacjach czyli tylko wtedy gdy mogło by dojść do uszkodzenia lemiesza lub odkładni..dla mnie super rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Mam takie pytanie czy orientujecie się może czy resory w pługach kvernelanda są identczne jak te w unijnych sprzętach tj (wymiary, otwory na śruby)? Głównie chodzi mi o dodatkowe pióra czyli to wzmocnienie resoru gdyż posiadam pług unii z podstawowym zabezpieczeniem, a tak rozmyślam czy aby go nie wzmocnić bo czasem na cięższej ziemi lub podczas ekstremalnej suszy jak w tym roku lubi sie odgiąć miejscami. Znajomy ma identyczny pług cięższe ziemie ale resor ma wzmocniony i u niego taki problem nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wybierz resor, niektóre firmy rezygnują z produkcji z zabezpieczeniem kołkowym.Jest to trochę uciążliwe nawet jeśli raz na godzinę zmienisz kołek.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tak stanowczo się wypowiadasz a skąd wiesz czy on ma jakieś kamienie na polu? Jeśli nie to zwykły kołek będzie dużo tańszy.

Jeśli miałbyś zmieniać raz na godzinę kołek to znaczy że źle dobrałeś zabezpieczenie - bo potrzebowałeś typu non stop.

Jak toś nie ma kamieni na polu to kołek wymienia od wielkiego święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4243

Witam
Na przyszły rok planuje zakup ciągnika i pluga, a ze lubie rozeznanie sobie zrobić to pisze póki temat odświeżony:)
Dylemat jest tego typu, ze na polu jest sporo kamieni-swoim bez zabezpieczeń w tym roku tylko 2 ha zoralem to poszły chyba 3 lemiesze. Dylemat drugi- jak jest sucho- czyli u mnie ostatnie dwa lata to na non stop słabo to wygląda-kverneland 4 na resorze nawet podorywki to nie przypominalo, na poprzeczniakach to podrapane tylko. Lemken 7 na obrocie, ażurowe odkladnie, na sprężynie- tez bez szalu, miejscami ok, ale momentami tez podorywka nie orka, poprzeczniaki tez slabo. Pare lat temu gb chyba najlepiej wypadł, ale momentami tez plug z ziemi wyrywalo aż. Jeszcze sąsiad robił podejscie fenetem na zrywalnych 3 na obrocie, to szedł nawet ok, ale tez bez rewelacji. Swojego starego bez zabezpieczen to po ramę mógłbym wpierniczyc jakby bylo czym ciagnac, ale wymiana lemieszy, prostowanie, często po prostu urywanie tak raczej kiepska sprawa.
No i pytanie-co najlepiej wybrać na takie ziemie- ogólnie 3 klasa, ale ciężką naprawdę. Budżet planuje poniżej 10k zl. Jakie zabezpieczenia wybrać przy takiej kwocie? Czy silowniki zdadza egzamin, czy przy tej kasie to juz raczej wszystko nieszczelne będzie? Resor to trzeba by dokładać żeby był bardziej sztywny? Ktoś coś takiego robił, zdaje to egzamin? Sprężynowe ma jakąś regulacje twardości? Kolkowe chyba odpada skoro jest trochę kamieni. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam
Edit
Będę brak, ze względu na cenę raczej zagonowy4. Wiem, ze temat dotyczy obrotowki, ale tu najwięcej o zabezpieczeniach napisane.
Edit2
Oczywiście dopiero po czasie zobaczyłem oddzielny temat o zabezpieczeniach, który de facto już kiedyś czytałem. Także prosiłbym o przeniesienie ewentualne do tamtego tematu :)

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolspec    0

Sprawa zabezpieczenia w pługu to rzecz indywidualna. Tak jak już pisaliście wszystko zależy od tego czy na polu jest dużo kamieni, czy jest sucho. Ja mam Kvernelanda na zabezpieczeniu kołkowym, jako kołek stosuje śrubę twardości 8.8. Na polu nie mam dużo kamieni także rzadko wymieniam kołek. Moim zdaniem nie można bać się zabezpieczenia na kołkowego, ale oczywiście resor czy sprężyna jest wygodniejszy.

Edytowano przez rolspec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Co to za odgrzewanie kotleta PO ROKU czasu? :D

 

Dla mnie ani resor, ani sprężyna nie jest wyznacznikiem wygody a tym bardziej postępu technologicznego a najwygodniejszą formą zabezpieczenia jest zabezpieczenie hydrauliczne, które jest w pełni i płynnie regulowane - to jest jego największą zaletą. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mogę dopasować siłę przy jakiej to zabezpieczenie będzie wyzwalane do konkretnych warunków na polu zależnie od potrzeb. Nie wymaga to użycia żadnych narzędzi. Na pola mozaikowe nie ma innej opcji.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Co to za odgrzewanie kotleta PO ROKU czasu? :D

 

Dla mnie ani resor, ani sprężyna nie jest wyznacznikiem wygody a tym bardziej postępu technologicznego a najwygodniejszą formą zabezpieczenia jest zabezpieczenie hydrauliczne, które jest w pełni i płynnie regulowane - to jest jego największą zaletą. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mogę dopasować siłę przy jakiej to zabezpieczenie będzie wyzwalane do konkretnych warunków na polu zależnie od potrzeb. Nie wymaga to użycia żadnych narzędzi. Na pola mozaikowe nie ma innej opcji.

w pełni się zgodzę w suche lata najlepiej się wbija nic nie pęka jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Panowie, jak się sprawują zabezpieczenia sprężynowe w pługach Huard czy Kuhn.

Chodzi mi o coś takiego:

611227445_1_1000x700_sprzedam-plug-huard-znin.jpg

Ogólnie to zastanawiam się nad czymś podobnym, współpracowałby z MF 390 4x4 ( dość lekki ciągnik, podobny do Ursusa 5314 tylko 80KM)

Jaki może być ciężar Huard 365 ( 3 skibowy, zabezpieczenie sprężynowe )?

Robi wrażenie jakbym miał daleko pierwszy korpus, ciekawe czy ciągnik by sobie z nim poradził ( mam ładowacz na przodzie ).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Bez zarzutu spisują się te zabezpieczenia oramy taką 5 z 10 lat bardzo ładnie kryją tę pługi a te 3 skiby mogą nawet przeszło 1t ważyć bo nasz 5 przeszło 2 t waży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem, że to ciężkie pługi. Muszę szukać coś innego, chyba najlepszą opcją będzie Lemken Opal 110 2+1 lub 3.

Ewentualnie jakieś RabeWerk.

Jeśli jest coś szczególnego w tych modelach, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, to piszcie śmiało.

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Jakie kołki/śruby stosujecie w swoich pługach? Mowa tu oczywiście o zabezpieczeniach kołkowych. Obecnie używam śrub 5.8, bo gdy miałem założone 8.8 to urywało mi śrubę główną co trzyma korpus bo ona też byłą 8.8. Teraz powstawiałem 10.9 te główne i pytanie czy mogę wrócić do zabezpieczeń 8.8? Kamieni trochę mam i boję się o elementy robocze przy śrubach 8.8. Pług Krone Mustang 100/3 ciągany MTZ-em 82.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
Panowie mam takie pytanie,mam akipla 180 km,i mysle sobie czy jakbym dorobil do niego ramie i mam taka fajna walce czy zdalo by egzamin przy nawaracaniu i obracaniu pluga miec ta walce na lince? da sie tak pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Spotkał się ktoś z Was z pługami z zabezpieczeniami półautomatycznymi? Dobre to?

"Zabezpieczenie półautomatyczne oparte jest na 2 sprężynach. Sprężyny amortyzują uderzenia do pewnego stopnia natomiast gdy pojawi się większa przeszkoda, korpus wyskakuje ze swojego położenia roboczego. Aby korpus wrócił na swoje miejsce należy cofnąć pług zapierając korpusem o glebę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj