ciagnikfan

Śmieci na polu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ciagnikfan    3

Od niedawna mam problem z sąsiadem który perfidnie wywozi na moje pole śmieci, jeszcze sobie drogę przez pszenice skraca. Zaśmieca on nie tylko moje pole ale także innych osób oraz państwowy las. Co z tym zrobić w cywilizowany sposób? Do kogo (instytucja, urząd) to zgłosić? Mam nadzieję że da się coś z tym zrobić bo przecież mordy mu nie obiję.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

moim zdaniem powinieneś zgłosic to w Urzedzie Gminy albo na policje gościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

za takie coś to chyba na policje tylko, u nas wezwał koleś policje jak kumpel orał i ziemia z lemieszy poobsuwała się na drogę, zgłosić że to sąsiad policja ma obowiązek przyjechać możesz uprzedzić żeby to było upomnienie albo domagać się żeby wypisali mandat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

ale w Urzędzie Gminy też powinna być jednostka zajmująca się ochroną środowiska,bynajmniej u nas taka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

wiesz możesz powiadomić i tych i drugich i wtedy się okaże kto zrobi wieksze wrażenie na nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja bym zgłosił tę sprawę i na Policję i w Urzędzie Gminy, może by podwójna kara poszła... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Chodzi mi o papier w stylu ''uprzejmie donoszę'' żeby sąsiad nie wiedział że to ja.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Chodzi mi o papier w stylu ''uprzejmie donoszę'' żeby sąsiad nie wiedział że to ja.

sąsiad i tak wie swoje a policja już u mnie bywała i tak zawsze pytamy kto to taki życzliwy a psy i tak nie wygadają, no chyba ze się znają z tym sąsiadem dobrze, przecież nie musisz zgłaszać ze to tylko na Twoje pole ale i pola sąsiadów i do lasu wywozi, jeśli to jedna osoba tylko śmieci i to jest gdzieć przy drodze to zaraz go capnąć powinni, czy u was przez wieś policja się nie przejeżdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

A co Ty śmieci na pola porządnym ludziom wywozisz?

To jest daleko od drogi a policja jak jeżdzi to łapie co najwyżej traktory bez rejestracji.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur120    0

ja na twoim miejscu powiadomiłbym Straż Miejską w końcu od czegoś też są. Słyszałem o podobnych sytuacjach w naszej okolicy i z tego co pamiętam to z reguły przyjeżdżała Straż Miejska.


jakby nie było jest bardzo miło ;o)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

No policje też można wezwać ale najlepiej odpowiednie osoby w urzędzie gminy. Teraz tak szaleją z ekologią i ochroną środowiska że na pewno zareagują. A jak poprosisz o anonimowość to może zrozumieją.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur120    0
A jak poprosisz o anonimowość to może zrozumieją.

mają obowiązek zachowania anonimowości osoby która zgłasza zdarzenie.


jakby nie było jest bardzo miło ;o)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
A co Ty śmieci na pola porządnym ludziom wywozisz?

To jest daleko od drogi a policja jak jeżdzi to łapie co najwyżej traktory bez rejestracji.

mam takich sąsiadów że wymyślają głupoty i dzwonią z bzdurnymi donosami, potem przyjeżdzają odpowiednie organy i się śmieją że musieli przyjechac bo był donos ale kto doniusł za nic nie powiedzą, a donosy to rożne przywiozłem wiecej drzewa ze kradzione od razu że prąd mam felerny bo przeciązenia na lini że psy luzem biegają itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ja jak widziałem że sąsiadka mi do rowu śmieci wrzuca , to wziołem widły i wyciągłem te śmieci z rowu i zaniosłem jej te śmieci pod sam dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
Chodzi mi o papier w stylu ''uprzejmie donoszę'' żeby sąsiad nie wiedział że to ja.

A może sąsiad też na AF siedzi <_< :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Raczej nie siedzi, a poza tym co to on jeden śmieci wywozi.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Czlowieka nie zmienisz...A jak pojdziesz na policje i on dostanie kare to bedzie specjalnie i pergidnie jeszcze wiecej smiecil i chodzil po twoim polu...lepiej pogadaj z nim sam na sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Albo wezwij jakichś gości od środowiska. Oni to by mu dali ;) :huh:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

kolego mogę tobie pomóc jak tą sprawę załatwić

 

ale musisz mi podać dokładniejsze informacje

a chodzi mi o takie:

 

ile tego wywiózł,

kiedy to wywozi [pora dnia, sam czy z kimś]

wspomniałeś że przez twój grunt przejeżdża

CO on wywozi [ważne]

i od kiedy to już robi...

 

jak to mi napiszesz to ci powiem co i jak

 

a i napisz mi na PW że odpisałeś :) ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3
kolego mogę tobie pomóc jak tą sprawę załatwić

 

ale musisz mi podać dokładniejsze informacje

a chodzi mi o takie:

 

ile tego wywiózł,

kiedy to wywozi [pora dnia, sam czy z kimś]

wspomniałeś że przez twój grunt przejeżdża

CO on wywozi [ważne]

i od kiedy to już robi...

 

jak to mi napiszesz to ci powiem co i jak

 

a i napisz mi na PW że odpisałeś :) ok

Sąsiad wywozi wszelkie śmieci które pochodzą z domu, jakieś opakowania, pampersy, śmieci pozostałe po budowie, trociny i inny syf. Facet zaśmieca także okoliczne lasy co także mnie denerwuje bo idziesz na spacer a tu las zaśmiecony. nie wiem dokładnie kiedy on to wywozi bo jak jedzie to zawsze okrężną drogą. Robi to chyba sam. Przez mój grunt przejechał ale to nie takie ważne. Gorsze będzie sprzątanie śmieci po nim.

Załączam obrazek: to na skraju mojego pola. Takich kupek jest więcej w okolicy mojego pola i w lesie.

post-2129-1205330843_thumb.jpg


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Sąsiad wywozi wszelkie śmieci które pochodzą z domu, jakieś opakowania, pampersy, śmieci pozostałe po budowie, trociny i inny syf. Facet zaśmieca także okoliczne lasy co także mnie denerwuje bo idziesz na spacer a tu las zaśmiecony. nie wiem dokładnie kiedy on to wywozi bo jak jedzie to zawsze okrężną drogą. Robi to chyba sam. Przez mój grunt przejechał ale to nie takie ważne. Gorsze będzie sprzątanie śmieci po nim.

Załączam obrazek: to na skraju mojego pola. Takich kupek jest więcej w okolicy mojego pola i w lesie.

 

Posłuchaj,

Nie wiem co dokładnie tam jest chodzi o to gdzie to wyrzucane jest, jeśli wyrzucił to na twoim polu TO MASZ PRAWO TO WYRZUCIĆ NAWET TAM skąd to przywiózł.Ostrzegając GO "UPALAJĄC" żeby to ostatni raz!! Jednakże jeśli będzie on UPARTY jak "Bara....." i będzie wyrzucał nadal to wezwij policję i niech ona spiszę całe zajście i GO pouczy. Jeśli nadal będzie wyrzucał albo przejeżdżał przez twoją działkę to nic nie pozostaje więcej tylko zał urz mu Sprawę Cywilną w Sądzie. Twoja wygrana a koleś beczy, jednak musisz podać koszty materialne za te jego przejazdy. Sprawa trochę zagmatwana ale NA PEWNO jest twoja wygrana. A co do lasu to nie wlecz się po jakiś urzędach bo to nie ma sensu żebyś to akurat TY zgłaszał tylko jeśli to las państwowy to na pewno jest tam LEŚNICZY. Zgłoś incydent że się pojawił i powiela przez tego samego Beneficjenta i on go przypilnuje, a jaką karę on już dostanie to się niedługo dowiesz. :)

 

Sorry że tak dużo ale lepiej więcej niż mniej i zawsze czegoś brak :)

3m się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ja bym zgłosił na policje, albo mordę bym mu obił ale raczej to drugie :)


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj