Zaloguj się, aby obserwować  
trufel11

Jaka sieczkarnie wybrac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
trufel11    3

Prosił bym o podawanie opinii na temat NH 1900 I Claasa 690 awaryjności sprzętu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

u mnie na wiosce mają NH 1900 i spisuje się bardzo dobrze przez 3 lata wykosiła 300 hektarów kukurydzy teraz mam trochę czasu żeby po wymienić części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

ja mam jaguara 690 ale jeszcze nim nie kosiłem bo dopiero go kupiłem. Silnik ma pszczółkę, kabina komforcik :rolleyes: nowy pickup,przystawka do kuku 4 rzędowa, ogólnie super ale zobaczymy jak sie sprawdzi w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trufel11    3
ja mam jaguara 690 ale jeszcze nim nie kosiłem bo dopiero go kupiłem. Silnik ma pszczółkę, kabina komforcik :rolleyes: nowy pickup,przystawka do kuku 4 rzędowa, ogólnie super ale zobaczymy jak sie sprawdzi w sezonie

 

 

ile dałeś za claasa i który rok jeśli można wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siemano! Ja mam Clasa 690sl. Mam już ją 3 sezon. No muszę przyznać że w ubjegłym roku trochę nawałała. Ale mimo wszystko bym ją kupił bez wachania. Jej rocznik jeśli się nie myle to '89 i heder '96. Mam ją z sąsiadem na wspulkie bo za bardzo ni opyłało by się kupować na tyle h co sieje kukurydzy ( ok.16h) a tak w sumnie to w sezonie ma do roboty ok.50 czyki optimum na nią. co do gróbości cięcia to rewelacja na najgrubszym ziorno rozdrabnia. Tak trochę po za temat to miałe też na próbę sorgo ALE WYROSłO przez kilka m-cy na polu miałem 4 metrowy las.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jeszcze ile planujesz ciąć h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

johnyblack66 jakieś rady dla mnie bo mam od kilku tygodni jaguara 690..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no już radzę. W tym roku miałem podczas koszenia dziwny przypadek: Zapalił mi się filtr powietrza na początku byliśmy w szoku co się stało bo nagle sieczkarnia zgasła i jakiś dym leciał gdy podnieśliśmy maskę okazało się ze to z filtra powietrza a wszystko przez to ze tłumnik zaszedł sadzą z jednego rzędu cylindrów i szę zapchał i spaliny spowrotem wracały do silnika przez filtr powietrza i turbine zabtakło tlenu i silnik zadusił się własnymi spilinami a filtr powietrza aż się zapalił w wyniku coraz wyższej temp. więc radzę przed sezonem przepchać rury od wydechu bo dla takiego silnika to nie zbyt dobrze w czasie cięcia zgasnąć. i jeszcze belka od przekazywanua napędu się ukręciła trochę roboty wtedy było bo to przednie koło trzeba było zdjąć a ono do malych nie należy a po za tym to maszyna gwizda i jak dobrze idzie przy dobrej kukurydzy jak ostatnio było to dziennie 8 h spoko abyś miał czym odbierać i ugniatać u mnie ja sprawnie szło to 3 ciągniki ugniatały bo 2 to za mało a do odbioru wystarczy 2 przyczepy u mnie to się wozi od zielonek 6t a jak troszkę dalej pole nawet 1km to już 3 trzeba. jak masz jeszcze jakieś pytanie zimny90 to pisz a ile zamieżasz ciąć nią rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trufel no to będzie miala co ciąć a to na usługi czy masz tyle krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aha z którego roku planujesz kupić i ile przeznaczyć ze100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trufel11    3

a jaki był koszt z naprawą tej belki od przekazywania napędu i czy dostałeś ja bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za bardzo już nie pamiętam ale z tego co teraz mi się kojarzy to znaleźliśmy jakąś nie wiem od czego i była toczona na wymiar a Claasa kosztowała by ze 2 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Która z sieczkarni ma najmniejsze zapotrzebowanie mocy i najdrobniej rozbija ziarno - claas, john deere, mengele, czy new holland?Która z wyżej wymienionych sieczkarni najmniej pali?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Porównując sieczkarnie w bardzo dobrym stanie technicznym z roczników około 88 , 89 , 90 itd to najlepiej wypada Mengele . Mengele zrobi najlepszą sieczkę , na pewno jest ją najtrudniej zapchać na walcach , będzie wyć miauczeć ale pójdzie. W tej sieczkarni sie liczy aby miała pełną gardziel , musi mieć co robić a wtedy sieczka będzie bardzo dobrze zrobiona i na pewno lepiej niż innych marek z tych roczników . Mowie tu o sieczkarniach , seria SF , nie ma dużego doświadczenie z mamutami i nie wiem jak one sie spisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj