Skocz do zawartości
MarioS

Ciągnik + plug

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarioS    1

Witam.

Posiadam ciągnik NEW HOLLAND-A TD80D. ;)

Chciałbym do niego kupić plug obrotowy ale ilo skibowy?? :D

Klasa ziemi to 5-6 w niektórych miejscach i 4 ale bardzo mało jej jest.

Zawsze myslałem o 3 skibowym ale znajomy ma zetora nie całe 70km i ma trzy skibowy obrotowy i mówi że ja powinienem kupić 4 skibowy.

Bardzo proszę o parade.

Pozdrawiam

marcin385    1

Najlepiej kup sobie pług 3+1 jak będzie miał za cięszko to sobie jedna skibe odkręcisz.

tommy66692    10

zeby od podniosl jakis dobry 4 skibowy obrotowy to by bylo dobrze (przodek moze latac) :D Nh podaje moc w innej normie takze nie wiem czy ma te 80km ;) zetor ma 70km to nawet gdyby nh mial 80km to by nie dal rady 4 obrotowych :) 10km na skibe to zdecydowanie za malo :)

nie ma co sie pchac w 4 obrotowe to za duzo zdecydowanie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@tommy66692 masz rację, ten NH nie dał by rady z 4 skibówką. Do niego polecam 3 skibowy pług najlepiej 3x40...

MarioS    1

Kolega ma zetrora ok 60-65 załozył turbine i sprawdzaał to ma teraz 72km i poprosiłem by mi zaorał pole sfoimi trujkami obrotowymi miał co ciągnoć a gdy ja kupiłem NH i pożyczyłem to nic nie czuł tych pługów a sprawdzałem głębokość i głębiej orałem. ;D

noto 3*30=90

A te plugi to były 3*40 czyli 120cm zabierały

na dzien dzisiejszy mam zagonówki 4*45 i odkładnie xxl to cała ostatnia skiba za ciągnik wystaje i daje sobie bez problemu rade, oranie na głąbokość (zależy kto) ale tak: tata 20 ja na 25cm

nie pisz posta pod postem

tommy66692    10
Na jedna skibe zapotrzebowanie mocy to 30km!!!

nie no bez przesady jesli chodzi o zagonowe to na pewno nie bo w takim wypadku to 90km by 3 skiby ciagnelo ;)

piszesz ze 4x45 ciagniesz-zgodze sie ale czy on zabiera 45cm na skibe czy lemiesz ma 45cm? :D to sa 2 rozne sprawy.chcesz podczepic pod te 80km i to chyba nie cale 4 skiby obrotowe?moim zdanie jak podniesie to bedzie dobrze ale w polu to tego nie widze :) chyba ze 4x30 :) @robertbara swoim jd 100 konnym ciagnie 4 obrotowe i pisze ze jeszcze by sie troszke wiecej mocy przydalo :) to ja tobie zycze powodzenia w ciagnieciu tym nh takiego pluga.

mirasek    7
Na jedna skibe zapotrzebowanie mocy to 30km!!!

Nie ma reguły, bo ziemie są różne i szerokość skib też różna. Ja ciągam 5x35 traktorem 95KM i radzi sobie bez żadnego problemu.

Na takich lekkich ziemiach zaryzykował bym do tego NH jakiś 4x35 najlepiej w konfiguracji 3+1 żeby wrazie czego można było odkręcić ostatnią skibe. Chyba że robisz orke "po kolana" to wtedy lepiej 3x40, tak samo jeżeli myślisz o obrotówce to tylko trójka.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O 4 obrotowej nie ma co myśleć, do takiego pługa potrzebny jest ciągnik 5 tonowy albo większy, najlepiej 6 cylindrowy. W obrotówkach moc ciągnika nie jest największym problemem, większe kłopoty są z podniesieniem na odpowiednią wysokość i obróceniem pługa.

Do takiego NH lepiej wziąć lekką 3 obracaną albo 4 zagonową.

MarioS    1

Przepraszam za pomyłkę 45 zabiera jedna skiba, a tata oże na 15cm a ja na 20 cm.

zetor    3

odradzam równiez ten pomysł lepiej szeroką trójke bo 4 korpusy to duży cięzar wiec ciągnik bedzie podrywało z przodu do góry i w ziemi tez nie bedzie za ciekawie robic orke zimową.wiec moja propozycja :szeroka trójka

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spokojnie możesz kupić pług 4*40 i da radę!

MarioS    1

Ja to się zastanawiam nad tymi:

http://www.allegro.pl/item313965651_plug_o...a_non_stop.html

Trochę farby i mogą być.

Czyli miałem rację że trzy skibowy wystarczy :D

no własnie płytko odczepiliśmy jedem bo mam zagonowe

Regenta 1+1+1+1 :) To ojciec orze na 25 a ja na 30 a czasami na 35.

Raz mi się nudziło 2 zakres i 1 na całą głębokość zapucsiłem i potem sprawdzałem bruzde to 65 w niektórych miejscach nawet 80. ale szedł ;)

A co powiecie o tym plugu i o jego cenie??

http://www.allegro.pl/item313965651_plug_o...a_non_stop.html

nie pisz posta pod postem bo dostaniesz ostrzezenia uzywaj opcji edit

ralf    5

juz jak piszesz to nie pisz byle co bo nawet wstyd to czytac ;) na 80 cm orałes ???? a sprawdzałes czy masz gorąca głowe ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cena tego pługa mała. Pasuje dobrze cena do tego pługu. Sam pług nawet....

wojtas    73
juz jak piszesz to nie pisz byle co bo nawet wstyd to czytac :D na 80 cm orałes ???? a sprawdzałes czy masz gorąca głowe ?

napewno było pole nie drenowane bo inaczej wszystkie dreny byłyby na wierzchu ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może się pomylił i miały być mm..... ;)

ralf    5

szkoda słów....... niby sie chce cos dowiedziec a pózniej jak cos palnie to az wszystkim w piety pójdzie ;)

mirasek    7
Raz mi się nudziło 2 zakres i 1 na całą głębokość zapucsiłem i potem sprawdzałem bruzde to 65 w niektórych miejscach nawet 80. ale szedł ;)

Masz bardzo bujną wyobraźnie :D weź jakąś miarke i zobacz ile to jest 80 cm :) Orka po kolana jest już mocno podkoloryzowanym określeniem, a co dopiero orka po jaja :) Ciekawe jak później wjechałeś w tą bruzde skoro ciągnik ma tak z 40 cm prześwitu...

ralf    5
Masz bardzo bujną wyobraźnie :) weź jakąś miarke i zobacz ile to jest 80 cm <_< Orka po kolana jest już mocno podkoloryzowanym określeniem, a co dopiero orka po jaja :rolleyes: Ciekawe jak później wjechałeś w tą bruzde skoro ciągnik ma tak z 40 cm prześwitu...

to nie domysliłeś sie on robi orke systemem on land >> koła poza bruzdą :)

MarioS    1

Nie bujam. Wziołem ustawiłem plugi by pierwsza skiba wychodziła za ciągnik i wtedy jeżdziłem koło bruzdy a nie w brużdzie.

tommy66692    10

80cm to chyba nie da rady bo nawet jak masz plug na slupicy 70cm to jak chcesz na 80cm to chyba nawet rama jest pod ziemia :rolleyes: nawet orka bez kolka nie pozwala na tak gleboka orke <_< wydaje mi sie ze nawet sam podnosnik nie pozwoli tak pluga w dol opuscic.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się