Polecane posty

przemol87    187

znajdź geologa a on cie pokieruje


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

świetokrzyskie od 80 do 100 za metr

 

Za jaką średnicę ? u mnie też są takie ceny ale za otwór 100mm ja podałem cene za 300mm. W setkę nie włożysz pompy która da radę podlewać deszczownią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników AF. Jestem tu nowy więc na początku trochę o sobie, Mieszkam w kuj-pomorskim mam 35 lat, i prowadzę 18 ha. gospodarstwo warzywne. Głównie brokuł i kalafior na przemysł chłodniczy. A teraz mój dylemat, po ubiegłorocznej suszy nosze się z zamiarem kupna deszczowni szpulowej. Dodam że przez moje pola w połowie ich długości płynie kanał , jakieś 500 m. od domu z którego chce pobierać wodę. Pompa z racji odległości tylko na wom. Szpula 350-370/90 przesył do dwóch pól 150 m. Jeszcze nie wiem czym. Proszę o pomoc w wyborze szpuli i pompy tak do 18 tys, zł. Odnowiona ODRA czy zachodnia . Co sadzicie o szpulach z Woli Skarbkowej? Z góry dzięki za odp.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Witamy ciebie na tym forum :D Co do twoich pytań to akurat ci nie odpowiem bo ani nie mam pompy na wom a deszczownie kupiłem nową, ale za 18 tys to chyba cudów nie kupisz. Zastanawiam się tylko czy uzyskałeś pozwolenie na pobór wody z kanału (bo teoretycznie chyba takie jest potrzebne) i czy w tym kanale jest wystarczająco wody....


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. O pozwolenie na pobór będę się starał na dniach bo nigdy nie wiadomo jak to z sąsiadami. W moim rejonie mało kto podlewa, dolina Wisły. Wody w kanale jest sporo gdyż poniżej bobry spiętrzyły tamą. Zdaje sobie sprawę że za te pieniądze nie będzie to szczyt techniki ,ze względu na inne inwestycje tylko tyle mogę przeznaczyć max.20 tys. Na jesieni odwiedziło mnie dwóch pracowników z Włocławka w związku ze spiętrzeniem wody przez bobry. Po zapytaniu ich o możliwość podlewania jakie pozwolenia są potrzebne, poinformowali mnie że jeżeli nie będę spiętrzał wody to mogę korzystać do bólu. Wolę dmuchać na zimne.  Mój dylemat to używana zachodnia szpula czy zmodernizowana odra np. FELMIX itp. A  kolega jakiej firmy ma tą deszczownie i jaki koszt nówki?

Edytowano przez PiotrGaladyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Posiadam deszczownie irrimec 360/82. Kupowałem parę lat temu i dałem ok 50tys zł. Jak będziesz kupował to bierz w miarę możliwości rachunki, wtedy skorzystasz z ulgi inwestycyjnej :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info z tą ulgą, dobrze wiedzieć. A tak z czystej ciekawości to jakie są kary za brak pozwolenia na pobór wody , jeśli są bo nie ciekawiło mnie to wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Ulga inwestycyjna w podatku rolnym. 

 

 

Podatnikowi podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych na:

 
1) budowę lub modernizację budynków inwentarskich służących do chowu, hodowli i utrzymywania zwierząt gospodarskich oraz obiektów służących ochronie środowiska,
 
2) zakup i zainstalowanie:
 
a) deszczowni,
 
b) urządzeń melioracyjnych i urządzeń zaopatrzenia gospodarstwa w wodę,
 
c) urządzeń do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (wiatru, biogazu, słońca, spadku wód)
Ulga inwestycyjna polega na odliczeniu od podatku rolnego 25% udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych. Ulga może być stosowana maksymalnie przez okres 15 lat.
 

 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Witam. O pozwolenie na pobór będę się starał na dniach bo nigdy nie wiadomo jak to z sąsiadami. W moim rejonie mało kto podlewa, dolina Wisły. Wody w kanale jest sporo gdyż poniżej bobry spiętrzyły tamą. Zdaje sobie sprawę że za te pieniądze nie będzie to szczyt techniki ,ze względu na inne inwestycje tylko tyle mogę przeznaczyć max.20 tys. Na jesieni odwiedziło mnie dwóch pracowników z Włocławka w związku ze spiętrzeniem wody przez bobry. Po zapytaniu ich o możliwość podlewania jakie pozwolenia są potrzebne, poinformowali mnie że jeżeli nie będę spiętrzał wody to mogę korzystać do bólu. Wolę dmuchać na zimne.  Mój dylemat to używana zachodnia szpula czy zmodernizowana odra np. FELMIX itp. A  kolega jakiej firmy ma tą deszczownie i jaki koszt nówki?

uwierz mi nie możesz korzytać do bolu...jak wpadniesz to kara od urzędu wojew. oraz ARiMR za niespełnianie wymogów


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak zwykle jest jakaś furtka ;) . Obok kanału kopiesz dołek żeby tam była woda i w razie czego z niego podlewasz. Pozwolenie teoretycznie i tak musisz uzyskać. Zależy od usytuowania pola a jeszcze bardziej od "życzliwych" sąsiadów

Spiętrzać wodę w rzece też możesz ale musisz mieć pozwolenie na to. Jeżeli jest to woda płynąca to po spiętrzeniu i tak musi płynąć. Sąsiad w tym roku tamę na okolicznej rzeczce budował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tej  furtce ze zbiornikiem obok kanału też myślałem . Ale już bez kombinowania bo pozwolenie i tak będę załatwiał. Z tego co wiem w mojej okolicy nikt jeszcze takiego nie ma i będę pierwszy to chyba nie będzie problemu. Dzisiaj podjadę do starostwa popytać chociaż nawaliło śniegu i jeszcze sypie. A co do tych szpulek to którą byście polecali? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Witam. Panowie, zamierzam na spróbowanie w tym roku posadzić sobie pół ha papryki. Chce to nawodnic za pomocą linii kroplujacych. Nie mam tam studni wiec chce to nawodnic bardziej prymitywne. Czy dam to rade nawodnic beczkami tysiac litrowymi? Zamierzam na przyczepie, najwyżej jak się da wystawić 4 beczki tysiączki i z tego puścić to na linie kroplujace. Pole ma max 150m. Pewien facet który nawadniania ogórki t-typami uważa że to się bez problemu uda. Co o tym sądzicie ? Jeszcze jedno, wie ktoś może jak wygląda sprawa nawadniania upraw z hydrantu ? Znam ludzi którzy nawadniają kropelkowo w ten sposób i nie mają problemu, mówią ze wystarczy pozwolenie z gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Witam wszystkich użytkowników AF. Jestem tu nowy więc na początku trochę o sobie, Mieszkam w kuj-pomorskim mam 35 lat, i prowadzę 18 ha. gospodarstwo warzywne. Głównie brokuł i kalafior na przemysł chłodniczy. A teraz mój dylemat, po ubiegłorocznej suszy nosze się z zamiarem kupna deszczowni szpulowej. Dodam że przez moje pola w połowie ich długości płynie kanał , jakieś 500 m. od domu z którego chce pobierać wodę. Pompa z racji odległości tylko na wom. Szpula 350-370/90 przesył do dwóch pól 150 m. Jeszcze nie wiem czym. Proszę o pomoc w wyborze szpuli i pompy tak do 18 tys, zł. Odnowiona ODRA czy zachodnia . Co sadzicie o szpulach z Woli Skarbkowej? Z góry dzięki za odp.

Ja mam dwie  stamtąd, sprzęt adekwatny do ceny ale badziewia nie sprzedaje. Ogólnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majo041    1

Witam.
Potrzebuje porady. Przez moja dzialke plynie mała rzeka. Jestem sadownikiem więc potrzebuje sporo wody do oprysków. Zastanawiam się nad pompą która będe tloczył wode do zbiornika i ze zbiornika do opryskiwacza. I teraz jest problem jak pozbyć sie rożnego rodzaju zanieczyszczeń mechanicznych z wody? Czy sa jakies filtry i gdzie mozna je kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolaHajko    0

Razem z mężem postanowiliśmy w tym roku zainwestować w system nawadniania. Postanowiliśmy skorzystać z usług firmy TANAKE https://nts.tanake.com.pl/. Dowiedziałam się co i jak w kwestii instalacji. Myślę, że warto zainwestować parę groszy w taki system, z pewnością zwróci się po pewnym czasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Razem z mężem postanowiliśmy w tym roku zainwestować w system nawadniania. Postanowiliśmy skorzystać z usług firmy TANAKE https://nts.tanake.com.pl/. Dowiedziałam się co i jak w kwestii instalacji. Myślę, że warto zainwestować parę groszy w taki system, z pewnością zwróci się po pewnym czasie ;)

 

Powiedz jeszcze co z mężem nawadnialiście?:) Jaki rodzaj nawodnienia? Na jakiej powierzchii? I ile was to wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofixol    0

Może ktoś pomoże w podjęciu decyzji w jakim miejscu wybić studnie. Sprawa wygląda tak że posiadam działkę o długości 550m, działka ma powierzchnie 6.5ha, deszczownia którą kupiłem (ODRA) ma 300m węża. Co będzie lepsze zrobienie studni na środku i podlewanie w dwie strony co wiąże sie z podciągnięciem prądu (jest on na działce) czy lepiej bedzie zrobić studnię na brzegu działki i ciągnąć wodę na środek? Czy pompa o wydajności 24m3/h bedzie wystarczająca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Wiercenie na środku pola dla mnie to szaleństwo, Na razie nie ma się co martwić czy pompa da rade, najpierw musi być woda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez Pavllik
      Witam chciałbym się zapytać czy są jakieś mapy w których mogę zobaczyć czy ma moim podwórku jest gdzieś oznaczona studnia, taką posiadam ale dziadek jeszcze zakładał ją a chce wodę z niej wykorzystać do podlewania folii. Sprawdzałem na geo portal ale tam do niczego nie mogę dojść, wszystko jakieś pokręcone.
    • Przez dzony7701
      Witam.
       
       
      krótko i na temat z mojej strony...
       
      Potrzebuje ciągnik do 30tys zl który przy uprawie rabarbaru (narazie 2,5ha) poradzi sobie z takim osprzętem jak:
       
      -pielnik hydrauliczny 
      -opryskiwacz 600-800L zawieszany
      -maszt widlaka montowany z przodu udzwig około 800-1000kg
      -kosiarka bijakowa
       
       
      Rabarbar będe nawadniał deszczownią szpulową a więc:
       
      -pompa do deszczowni z napędem na wom typ wl 800 lub Cadoppi, dystrybutor firma 'agromotor'
      "
      np wl800:
       
      Pozwala na bardzo dobrą pracę deszczowni bębnowej z wężem fi 90 i dyszą fi 22mm na odległości łącznie do 1km na poziomym terenie (max. do 1,5 km przy bardzo dobrej linii przesyłowej).

      Dane agregatu: Ciśnienie max. do 11 bar Wydatek 600 - 800 l/min (max. do 50 m.sześć/h) Głębokość ssania do 4 m Ciągnik napędowy 44KM do 60 KM (w zależn. od potrzeb wydatku ciśn.) Złącze ssawne i wąż ssący fi 110 z koszem ssawnym Złącze tłoczne fi 75 typ strażacki""
       
      -rzeka od pola jest oddalona o jakies 400-500m lekko wzniesione więc WOM bedzie musiał  wypchać wode do deszczowni.
       
      -reszta lekkich prac w polu i wokół domu 
       
      Tak że ciągnik za cieżkiej roboty miał nie bedzie oprócz podlewania, wiec 4x4 nie wymagam choc pewnie raz na rok sie przyda. Na 100% będzie miał wąskie koła aby nie uszkodzić roślin, i stopniowo z roku na rok będe powiekszał swój areał do około 4-5ha rabarbaru, i malin tez około 5-10ha. 
       
      Mój typ to URSUS c-360 3p.
       
      Bo ekonomiczny i moim zdaniem dobry do tych prac na początek jak i na areał 5-7ha, 
       
      z naszych polskich:
      c-328, c-330 za małe. Ursus 4512/4514 za drogie, Ursus c-385,902,912 za duże jak narazie
       
      z zagranicznych nie mam pojęcia  
       
      Proszę urzytkowników AF o pomoc, zastanowie się nad każda propozycją!!!
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
    • Przez Adrian91
      Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?
    • Przez michal33554
      Witam. Z góry przepraszam jak nie w tym dziale ale jestem tu nowy.....
      Mam pytanie jak w temacie dotyczące nawadniania truskawek. Mam zamiar założyć nawodnienie na moją plantację około 0,5 ha, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, co kupić ? Jedynie co wiem że jest linia i taśma kroplująca ale też nie wiem czym to się różni. I co lepsze będzie do truskawek. Oglądałem zdjęcia nawodnień na internecie i zauważyłem że wzdłóż pola są chyba te taśmy, a w poprzek jest taka rura i od niej wychodzą te taśmy, czy ta rura jest potrzebna i co to za rura ? Sorry że tyle pytań ale naprawdę nie mam pojęcia jak się za to zabrać. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj