Skocz do zawartości
grzechqp

MF 3615 czy Ursus 4024 a może jakiś inny ciągnik około 50 km?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
grzechqp    0

witam zamierzam kupić ciągnik o mocy około 50km zastanawiałem sie nad polskim ursusem i mf jeżeli są jeszcze jakieś dobre propozycje prosze o info

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tych dwóch to tylko MF, Ursus jest daleko w tyle i cena też nieciekawa. W MF masz przynajmniej rewers ;) .

Wiadomość z agroFakt.pl

pioter    44

jeżli prosty, mechaniczny i w miare tani to Lampo/Roller 55W.

Ferdek07    62

jeżeli ma być tani to case jx 60 lub new holland td60, bo lampo/roller takie tanie nie jest a do tego ma być nowy model i tańszy napewno nie będzie

grzechqp    0

planuje nowy ciągnik ale najlepiej żeby nie był taki drogi na cenie też mi zależy

Ferdek07    62

Jak chcesz tanio to coś z farmtracków teraz mają mieć nowy wygląd i lepszą deske rozdzielczą ten z silnikiem forda 59km za niecałe 90 tyś kupisz jak się będziesz targował, ale i case jx za 95 tyś kupisz więc sam zdecyduj czy warto dołożyć te 5 - 8 tyś, tutaj tanio to chyba tylko belarusa kupisz

bolos51    2

Lepiej kupić ursusa 4024 bo w końcu to polska moc i szybkość 36km/h. A poza tym według mnie lepiej się prezentuje ursus niż farmtrac.

Ferdek07    62
jeżli prosty, mechaniczny i w miare tani to Lampo/Roller 55W.

Tylko to! ;) ale dokładniej to r2/dorado lub agroplusik, ale ja bym proponował wyszarpnąć jeszcze te 5 kafli na turbinkę i tak dorado 66 jak śmignie to z tymi swoimi 36km/ha ursus 4024 będzie wąchał ścielący się nisko dym z samca, ciągnik z innej epoki w porównaniu do ursusa prawdziwa skrzynia 40km/ha rewers duży zakres biegów, chamulce na 4 koła, kompaktowe rozmiary i piekielna zwrotność, spalanie na poziomie 2812 albo i mniejsze :) a 67 km zrobi wszystko co ursus 5314 czy zetor 7245 a do tego w lekkich pracach spali tyle co mf 235 - czego chcieć więcej od ciągnika ;)

pablo21    26

MF odpada bo strasznie drogi jest.

Ja tez byłbym za R2 fajny mały oszczedny i zwrotny ciagniczek no i ładnie wyglada nie to co 4024 z biegami miedzy nogami.

karol091193    91
Lepiej kupić ursusa 4024 bo w końcu to polska moc i szybkość 36km/h. A poza tym według mnie lepiej się prezentuje ursus niż farmtrac.

co do ursusa to na pewno lepiej niż farmtrac ale on jest tańszy o sporo kase, a te 36km/h to on ci chyba w głowie tak jeździ, daj Boże żeby on jechał 20km/h ;)

krystiano35    0

Ja bym wybrał ursusa ma już orginalnego PERKINSA , podzespoły znane i sprawdzone no i oczywiście dobry dostęp do części

kris14    259

Jeśli chodzi o dostęp do części to nie jest wcale tak różowo.

Żeby kupić części do MF 255/ Ursus 3512 trzeba się nieźle naszukać bo mali sprzedawcy mają głównie części do C-360, C-330, C-385 itd a do postlicencyjnych ursusów jest trudniej.

Teraz nowy model, oryginalny silnik perkinsa- części od ręki? To graniczy z cudem :/

Co jak co ale Ursus ma kiepski serwis ;)

Byle błachostka to musze pół Wielkopolski zwiedzić żeby coś znaleść ;)

pioter    44

do MF 255, 3512 części to nie problem, ale do 4512 i wyżej to już jest problem, a jeżeli fabryka ursusa naprawdę skończy żywot to części do najnowszych ciągników to dopiero będzie problem... ;)

pablo21    26

Problem?

Nie wiem czy wogóle beda dostepne czesci do takich modeli jak 7524 czy 4024 itp. bo ich bedzie sprzedane kilka kilkanascie sztuk i komu sie bedzie opłacac czesci robic do nich jak fabryka upadnie?

Jesli miałbym wybierac miedzy Ursusem a R2 to zdecydowanie R2 bym wziął.

Ursusc385    516

A może Farmtrac'a 555DT ? O wiele lepszy od ursusa ;) Silnik forda, 48 km, napęd 4x4, komfortowa kabina. I o cześci nie problem dzwonisz do fabryki i ci wysyłają jak masz daleko, albo kupujesz u dealera

http://www.agrofoto.pl/forum/Farmtrac-555-...mage149921.html A cena to chyba taka jaką podał @kluch bo jest promocja :)

I w ogóle ursus 4024 nie ma wyglądu na te tylne błotniki to strach patrzeć http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4024-image141105.html ;)

Konrad92    0

@Ursusc385 ma racje że ten ciągnik nie ma wyglądu, jak naprawde chcesz ursusa to może lepiej poczekać za 3724? troche lepszy wygląd, ja bym osobiście dołożył i kupił coś koło 60KM np. case jx 60 czy nh td5010 lub farmtrac`a 665dt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.