Gacuseks

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami

Polecane posty

Gacuseks    2

Chcę kupić pług zagonowy 4 skibowy z zabezpieczeniami(obojętnie jakie), zawieszany, do ciągnika Ursus 1012(95KM) , ziemie 4 klasa, w cenie około 4-5 tyś zł, chyba ma być na pojedynczej ramie, żeby się nie pchało, ale nie mam pojęcia jaki.

Zastanawiam się nad WIRAX-em 4 skibowym, taki wynalazek ala KVERNELAND robiony 20 lat temu, nowy mogę mież za 3700zł, ale nie mogę znaleźć informacji jak te pługi ,,chodzą'', czy lekko, jak kryją, itp. itd.. Obecnie użytkuję starego grudziądza 4 skiby. Żeby nie było tak, że ,,zamienił stryjek siekierke na kijek''.

Mieszkam w okolicach Radomia, w naszej okolicy raczej brak składnic z używanym sprzętem, może ktoś mi doradzi gdzie powiedzmy w promieniu 200km od Radomia można znależć składy z używanym sprzętem rolniczym - pługami.

Czekam na wszelkie rady jaki dobry pług,lekko idący w ziemi polecacie, ewentualnie może ktoś wie gdzie coś ciekawego stoi.

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Musisz sie zastanowi czy warto,bo mozesz kupic cos gorszego jak masz,rzadko kiedy stare pługi sa w dobrym stanie!!!Ja na twoim miejscu kupił bym nowy Uni. Wynalazków nie kupuj bo nie warto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nowy uni zapomnij

nowego zagonowego kvernelanda


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

ja mam overuma sr. jestem zadowolony ;) mój ma hydrauliczne zabezpieczenia, wymienne dzioby nie mylić z tymi przykręcanymi na lemieszu. szerokość korpusów jest regulowana od 25-45cm. odkładnie długie. części nie są tanie ale w zachodnich nie są tanie :D zużycie elementów było na poziomie 60% zaorałem 30ha i może jeszcze 30 mi sie uda. ciągam go mtz 82ts. pług kosztował 4tys. jak wjechałem w pole to dopiero okazało się jak dużo kamieni bo co chwila zabezpieczenia pracowały :) ile to by poszło lemieszy w starym polskim :angry: a pole jak stół gładkie. no nie stety ale unia nowa się chowa no i cena zawrotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
ja mam overuma sr. jestem zadowolony ;) mój ma hydrauliczne zabezpieczenia, wymienne dzioby nie mylić z tymi przykręcanymi na lemieszu. szerokość korpusów jest regulowana od 25-45cm. odkładnie długie. części nie są tanie ale w zachodnich nie są tanie :D zużycie elementów było na poziomie 60% zaorałem 30ha i może jeszcze 30 mi sie uda. ciągam go mtz 82ts. pług kosztował 4tys. jak wjechałem w pole to dopiero okazało się jak dużo kamieni bo co chwila zabezpieczenia pracowały :) ile to by poszło lemieszy w starym polskim :angry: a pole jak stół gładkie. no nie stety ale unia nowa się chowa no i cena zawrotna.

Jaki konkretnie model overuma, ile bierze z szerokości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pług zagonowy(4x45cm zabezpieczenia śrubowe) prywatnej firmy AGRO MASZ dałem za niego coś ok.4tyś i jestem bardzo zadowolony.Pług ten możesz zobaczyć na allegro.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
ja mam pług zagonowy(4x45cm zabezpieczenia śrubowe) prywatnej firmy AGRO MASZ dałem za niego coś ok.4tyś i jestem bardzo zadowolony.Pług ten możesz zobaczyć na allegro.Pozdrawiam

Wiem o czym mówisz, ale on ma wysokie słupice czy niskie, chodzi o to czy się nie pcha. Jeszcze jedno, ile masz mocy pod gazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale ten pług nie ma żadnych zabezpieczeń.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
Nic sie nie pcha, jest po prostu idealny jak dla mnie:) Pracuje z nim mój NH TD80D i świetnie sobie z nim radzi. Podaje link do aukcji na którym jest zdjęcie tego pługa:) http://www.allegro.pl/item310673001_agrega..._agro_masz.html Polecam.

Fotka:

Wejdź na stronę agro-maszu i popatrz, tam są dwa rodzaje takich pługów. Który symbol widnieje na twoim . Czy robiłeś kiedyś starym 4 skibowym grudziądzem, jeśli tak to napisz czy jest różnica w oporach jakie stawiają te pługi.

A co myślicie o tych pługach na zdjęciach, biorą po 1.60, mają zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
ja mam overuma sr. jestem zadowolony :D mój ma hydrauliczne zabezpieczenia, wymienne dzioby nie mylić z tymi przykręcanymi na lemieszu. szerokość korpusów jest regulowana od 25-45cm. odkładnie długie. części nie są tanie ale w zachodnich nie są tanie ;) zużycie elementów było na poziomie 60% zaorałem 30ha i może jeszcze 30 mi sie uda. ciągam go mtz 82ts. pług kosztował 4tys. jak wjechałem w pole to dopiero okazało się jak dużo kamieni bo co chwila zabezpieczenia pracowały :) ile to by poszło lemieszy w starym polskim :angry: a pole jak stół gładkie. no nie stety ale unia nowa się chowa no i cena zawrotna.

Nie twierdze ze masz kiepski pług ale czemu twierdzisz ze nowa Unia sie chowa??? Ja osobiscie znam kilkunastu uzytkowników ozywanych pługow i tylko 2 ma naprawde dobre pługi!!! Reszta narzeka na swoje. Co nowe to nowe a Unia nie jest zła juz pisałem i nie tylko ja ze nasze pługi obecnie nie odbiegaja od zachodnich a znam człowieka ktory twierdzi ze Ibis lepiej pracuje niz Kverneland(uzytkuje oba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

Czemu duzo miejsca troche trzeba ale pług półzawiezany lepszy u mnie mozna odczepic jedną skibe i orac na 4 ja orałem na 5 i szedł 1012 ani dymku te pługi pieknie orzą a zarazem lekko idą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

overum SR mam go ustawionego na 4*40. mam porównanie bo unia pracuje po sąsiedzku. faktycznie kvernelany są może i troszkę gorsze. do overuma byłem sceptycznie nastawiony ale sie przekonałem. mają lepszą odkładnie a ja mam do każdego korpusu kroje talerzowe. najważniejsze chyba to cena. dałem 4tys a pług wygląda jak nowy. unia jest dobra ale kosztyje na resorach ile- ze 16tys chyba, tyle samo ha wytrzyma mój co nowy uni więc rachunek jest prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
overum SR mam go ustawionego na 4*40. mam porównanie bo unia pracuje po sąsiedzku. faktycznie kvernelany są może i troszkę gorsze. do overuma byłem sceptycznie nastawiony ale sie przekonałem. mają lepszą odkładnie a ja mam do każdego korpusu kroje talerzowe. najważniejsze chyba to cena. dałem 4tys a pług wygląda jak nowy. unia jest dobra ale kosztyje na resorach ile- ze 16tys chyba, tyle samo ha wytrzyma mój co nowy uni więc rachunek jest prosty.

Overum SR, to jest zawieszany pług ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

Map ług REGENT 1+1+1+1.

Kwadratowa rama, bardzo ciązki, kupiłem go za 2tys, ;D

Wart tych pieniędzy, odkłdnice xxl, jeden korpus zabiera 45 cm


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
Map ług REGENT 1+1+1+1.

Kwadratowa rama, bardzo ciązki, kupiłem go za 2tys, ;D

Wart tych pieniędzy, odkłdnice xxl, jeden korpus zabiera 45 cm

Co masz na myśli pisząc bardzo ciężki, bo ja myślę, że ten który zakupię będzie miał nie więcej niż 700kg i nie wiem czy to nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kup z agromaszu a potem po cichu przyznaj że ci co doradzali zachodni mieli racje


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
tak zawieszany i waży około 900kg.

Czym go ciągasz, ile mocy, jak idzie w porównaniu do polskiej czwórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj