Polecane posty

tomcio1    2

witam jestem tu nowy w tym gronie mam takie pytanie planuje zakup agregatu scierniskowego unia lub mandam na 5 łap i to mysle ze pociagne napewno bo gleby mam raczej lekkie ale zastanawiam czy dal bym rade pociagnac na 6 łap kiedys gdzies slyszalem ze stare 7745 ciaga 2.6 unii i jakos idzie a ile wogóle kosztuja takie nowe agregaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spokojnie możesz kupić 3m ale Brodnicki, jest lżejszy i lepiej wykonany, Jeśli Unii to 2,6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Spokojnie możesz kupić 3m ale Brodnicki, jest lżejszy i lepiej wykonany, Jeśli Unii to 2,6m.

A świstak siedzi i zawija te sreberka... Mam 3m Brodnicę i zetorem 155km ją ciagałem. Lepiej kupić mniejszy agregat - 5 łap to najlepszy wybór dla Ciebie - niż się później mordować z prędkością 7-8km/h. Im szybciej pracujesz gruberem, tym lepiej miesza on ziemię. Przy 12km/h jest dopiero piękny efekt.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Grudziądzkiego 4m (9 łap) i ciągnę go Valtrą 6550HiTech i daje sobie radę i jadę z prędkością 8-12km/ha na ziemiach (III i IV). A wujek ma Zetora 7340 (77,5 KM) i ciągnie Brodnickiego 3m (7łap) i na bardzo górzystym terenie idzie z nim minimum z prędkością 8 km/ha (na 3 szosowej). Fakty mówią same za siebie więc dlatego brałem do Valtry 4m!

 

I jeszcze taki szczegół: jeśli chcesz orać lub głęboszować gruberem to do 3m możesz zapiąć 200KM i będzie miał co robić. Gruber ma służyć płytkiej podorywce 10-15cm (jak sama nazwa mówi "agregat podorywkowy"). Taki mały szczegół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a jaka talerzówka była by najlepsza do 7441 czy 2,7 to nie będzie potrzeby wolno jeździc zwłaszcza jak by się dołożyło wałek do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

2,7m powinna być dobra .Sąsiad Ursusem 1044 90km ciągnie zrywacz Vogel&Noot o szer 3m na sprężynach i traktor normalnie jęczy przy nim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nowa proxima wydaje się być bardzo atrakcyjna, bo nawet to że jest droższa 5 tyś niweluje to że koła 34' są w standardzie, no i intercooler i mocna chydraulika, wszystko pięknie, ale czynie uważanie że 7441 z prospektu (tylko 72km) ma opony 380/70 i 480/70/34 to chyba dużo dużo zadużo bo chyba lpeiej zeby sobie zerwała chyba czy podcieła troche ślady niż silnik katować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tu fakt, że na tych gumach będzie miała co ciągnąć. Praktycznie w cięższej pracy będzie trzeba częściej wajchować biegami. A co do postu to bierz na 5 łap i nie kombinój bo to tylko 78km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No, tak jak pisał przedmówca też do tego ciągnika polecam agregat o szerokości 2.1m [5 łap]...

Będzie mógł wtedy ciągnik pracować z większą prędkością czyli robota będzie lepiej zrobiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ktoś tutaj na AF ma przy 4514 60km na 5 łap i do proximy więcej nie ma co zakłądać, ale tak mnie zastanawia jaka rzeczywista moc jest w tym zetorze, bo te 72km jest w ece r24 a w iso ma 78km, czyli porównując do zachodnich które to większości podają moc w iso i pracują z durzymi maszynami, to może i 7441 pod warunkiem że ma duże kołą powinna sobie radzić (oczywiście to czysta teoria to co pisze)

 

nj jd 5620 72km w ece r24 a ma lepszy uciąg i lepiej się buja od 5314

 

ps. czy porównali byście możliwości właśnie 7441 do jd 5620 (masa ta sama moc ta sama moment obr podobny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0
A świstak siedzi i zawija te sreberka... Mam 3m Brodnicę i zetorem 155km ją ciagałem. Lepiej kupić mniejszy agregat - 5 łap to najlepszy wybór dla Ciebie - niż się później mordować z prędkością 7-8km/h. Im szybciej pracujesz gruberem, tym lepiej miesza on ziemię. Przy 12km/h jest dopiero piękny efekt.

 

 

Ja tez tak mysle. Ja ciagne swoim new hollandem TM 150 grube 7 lap uni grudziadz i optymalna predkosc to 10 km/h.

 

Wiec przylanczam sie do JaJacka i mysle zebys kupil 5 lap to lepiej bedzie szlo i nie bedziesz sie musial mordowac ani nie bedziesz katowal silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ile dokłądnie bez obciążników wazy 7441? czy 7441 model 2008 jest roche ciężejsza? i ważna sprawa, bo przewineło się w tematach że mniejsze czyli 6441 jest lżejsza od 8441 niby jakim cudem jak jest to to samo a masa może te z 50kg z racji mniejszych kół ale na tych samych kołąch bez obciążników to 8441 i 7441 ważą tak samo raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Pronarem 82SA ciągam agregat na 6 łap 2,6m mam ziemie ciężkie 1 i2 klasa pronar dobrze po garach dostaje, na twoim miejscu wzioł bym 5 łap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam prospekt z 2007 i wszystkie proximy ważą tyle samo: 3820/4180 kg z obciążnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
Ktoś tutaj na AF ma przy 4514 60km na 5 łap...

 

Ja mam ten zestaw ;)

Wykorzystuję go tylko do podorywki, bo o uprawie głębszej, bezorkowej moge zapomnieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

wie ktos moze czy tak chwalony agregat scierniskowy konskilde jest dostepny o szerokosci ok 2 m taki odpowiednik unii 2,1 na 5 łap i ile taki mebelek kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

Wiem że poscierniskowy Unii 2,1 z zabezpieczeniem na bolce kosztuje około 10500zł brutto, jest jeszcze Mandam tej szerokości za około 9500zł brutto


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
wie ktos moze czy tak chwalony agregat scierniskowy konskilde jest dostepny o szerokosci ok 2 m taki odpowiednik unii 2,1 na 5 łap i ile taki mebelek kosztuje?

 

Kongskilde nie ma modelu 2,1m. Najmniejszy jest na 6 łap ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj