Skocz do zawartości
yacenty

Posiadany sprzęcior foto

Jaki mam aparat?  

225 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki mam aparat?

• W komórce
      117
    • kompakt
      136
    • lustrzanka
      35

Polecane posty

Piochu    7

Ja mam Sony Ericssoma K300i, i Kodaka C713. Zdjęcia do galerii wrzucam tylko z aparatu, bo zdjęcia z niektórych telefonów zamiecają galerię

Pavel    10
@Pavel-N95 całkiem nieźle trzyma bakteryjkę ;) z tego co widzę-a N80 i tak pójdzie gdzieś w ludzi

kolega ma taką wiec pisze-jedna rzecz mi zaimponowała-nagrał nią filmik na dyskotece gdzie były strob..y itp. i wyszedł swietnie :D

keram7719    0

Yacentemu pogratulować zakupu!!

Fajny aparacik - też by mi się chciało lustrzanki cyfrowej, ale w moim przypadku to by to było jak bym sobie kupił trzewiki dla tancerki ;-) Do tego zakup lustrzanki to początek wydatków, najpierw body, potem eksperymenty z obiektywami, lustrzanki, akcesoria etc....

Ja mam teraz Fuji S5500 (zrobione ponad 9 tys. fotek) najbardziej to brak mi w nim goracej stopki dlatego zamierzam się na dniach przesiąść na Fuji S9600, ale po drodze było sporo różnych kompaktów a zaczynałem od jakiegoś sony z matrycą 3,2 mpx (wtedy to był wypasiony cyfrak :-)) ) - siostra wygrała go na jakiejś olimpiadzie.

Mam jeszcze Zenita 12XP - pamiętam kosztował 10.000 zł (ale jeszcze starych przed inflacją) - ostatnie fotki zrobiłem nim w 2005 roku jesienią jak była powódź. Właśnie od tego aparaciku zaczynałem moją przygodę z fotografią (aż wstyd sie przyznać ale czasami na 36 klatek udaje się 25 albo i nawet mniej :-) ).

Za to od żonki na mikołaja "Now podręcznik fotografii" i zgłębiam tajniki sztuki - może kiedyś naumiem się robić fotki, ale największy problem to mam z kolorami (czyba zawsze je inaczej odbieram niż cała reszta ludzi :-) )

Pablo16    13

Ja niestety nie dorobiłem sie cyfrówki pstrykam sony ericssonem W200i i czasem pożyczam canona od znajomych.

yacenty    557
Ja mam teraz Fuji S5500 (zrobione ponad 9 tys. fotek) najbardziej to brak mi w nim goracej stopki dlatego zamierzam się na dniach przesiąść na Fuji S9600, ale po drodze było sporo różnych kompaktów a zaczynałem od jakiegoś sony z matrycą 3,2 mpx (wtedy to był wypasiony cyfrak :-)) ) - siostra wygrała go na jakiejś olimpiadzie.

S9600 to rewelacyjna zabawka - poleciłem ja 2 czy 3 znajomym, sa super ja tez sie nim troszke bawiłem i byłem pod wrazeniem aczkolwiek brakowalo mi kilku rzeczy ktore były w moim canoniku s3, teraz na twoim miejscu bym sie zastanowil czy canon s5is czy ta 9600.

a co do nowej zabawki to sie dopiero ucze i ucze i poznaje.

Pozdrawiam

YacentY

stasiex    23

Od roku posiadam Canona Power Shot 720 IS - naprawdę super maszynka, można naprawdę dużo z niej wykrzesać. :rolleyes:

Poza tym mam kamerę Panasonic NV-GS280 - dobra jakość za przystępną cenę.

keram7719    0
S9600 to rewelacyjna zabawka - poleciłem ja 2 czy 3 znajomym, sa super ja tez sie nim troszke bawiłem i byłem pod wrazeniem aczkolwiek brakowalo mi kilku rzeczy ktore były w moim canoniku s3, teraz na twoim miejscu bym sie zastanowil czy canon s5is czy ta 9600.

Dzięki za podpowiedź

W przyszłym tygodniu wybieram się do sklepu gdzie mają oba te aparaty (i mają dobre ceny) więc będzie możliwość "pomacać".

Zobaczę jak ten Canon będzie zachowywał i leżał w ręku. Moja S5500 bardzo fanie leży w ręku mam nadzieję, że S9600 będzie miała tak samo (fanie jest to, że S5500 mogę obsłużyć z jednej ręki, w S9600 już trzeba będzie dwie ręce bo do pierścienia). Jeszcze zastanawiałem się nad S6500fd, ale chcę mieć stopkę do lampy i odchylany ekran (żeby się nie tarzać po ziemi i mieć możliwość robienia zdjęć nad głową), chociaż słyszałem, że ta stopka na lampę w S9600 to raczej "atrapa" - zobaczę w sklepie.

Chcę jeszcze kupić jakiegoś kompakta dla żony - takiego do torebki, prostego w obsłudze, ale robiącego przyzwoite zdjęcia (ważne aby szybko ostrzył i szybko startował, bo wiekszość zdjeć to będzie pewnie przypadkowa), jak macie jakieś pomysly .... czekam na podpowiedzi.

lysyrolnik    14

"Chcę jeszcze kupić jakiegoś kompakta dla żony - takiego do torebki, prostego w obsłudze, ale robiącego przyzwoite zdjęcia (ważne aby szybko ostrzył i szybko startował, bo wiekszość zdjeć to będzie pewnie przypadkowa), jak macie jakieś pomysly .... czekam na podpowiedzi."

Z kompaktow to ja polecam Canona A570IS bardzo szybko sie zbiera i zdjecia wychodza przyzwoicie :rolleyes:

quercus    6

No seria Canon A5** jest prosta w obsłudze wygodna prosta i szybka. zdjęcia wychodzą ostre. Sam mam A550 i narazie nie narzekam ;P Nie miałem mamony na nic lepszego :rolleyes:

ciagnikfan    3

Mój sprzęcior foto to kompakt Nikon coolpix L5 7,2MP oraz aparat w Nokii 6020. Na razie wystarcza.

MECHANIZATOR    156

Nikon Coolpix 3700 to moj aparacik - jest mały i poręczny, można go nosić w kieszeni i zbytnio nie przeszkadza - a i fotki są w miare porządnej jakości :rolleyes:

TumeK    9

no ja mam kompakt Kodak easyshare z1275 od dzis ;p 12 mp i takie tam promocja byla po 1 kwietnia bede foty wrzucal; p

no a obecne foty w galeri robione albo SE k850i mp albo nikonem coolpilx 4600 chyba tak jakos

grzesio31    1

ja od wakacji mam kodaka z612 ale jeszcze nie mialem czasu dojsc co i jak. zrobilem w tym czasie jakies 2000 zdjec ale przewaznie w trybie auto i nie kazde wyszlo jak nalezy :/

jak skonczy mi sie sesja to moze przeczytam jakis poradnik i w czasie siania zboz zrobie troche lepszych fotek

a dotychczasowe zdjecia sa przewaznie z nokii 6280...

wojtas    73

panasonic lumix lz 6. no niestety dałem ciała przy zakupie poniewaz robi filmiki bez dzwięku. fotki w miare dobre.

coolman111    54

Obecnie posiadam 2 aparaty: cyfrowy Nikon Coolpix P5100 oraz analogowego radzeckiego Fied-a (jakoś tak się pisze :rolleyes:).

sabek27    1

Ja mam tak w teren i do filmów wszystko robie Sony Ericsonem k750i a tak na wystawy to rurznie albo telefonem albo cyfrówka olipus a typu nie pamietam. A na af wszystkie zdjecie telefonem robiłem

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.