yacenty

Posiadany sprzęcior foto

Jaki mam aparat?  

226 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki mam aparat?

    • W komórce
      118
    • kompakt
      136
    • lustrzanka
      36


Polecane posty

Pavel    12
@Pavel-N95 całkiem nieźle trzyma bakteryjkę ;) z tego co widzę-a N80 i tak pójdzie gdzieś w ludzi

 

 

kolega ma taką wiec pisze-jedna rzecz mi zaimponowała-nagrał nią filmik na dyskotece gdzie były strob..y itp. i wyszedł swietnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal91    1

A ja mam FUJIFILM S5700 z 10x zoom, 7.1 megapixlei, karta 2 GB


Maszyny w mojej okolicy: Fendt 930 Vario TMS,Fendt 927 Vario,Fendt 920 Vario,Fendt 718 Vario TMS,New Holland TM190 x2,New Holland T6070,New Holland CX 8060,Massey Ferguson 8170,Massey Ferguson 6490,Claas Axion 840,Claas Ares 567,Claas Lexion 580,Claas Medion 310,Claas Lexion 530,Claas Tucano 450,Claas Lexion 460 Evolution,John Deere 6210,John Deere 2850,Deutz-Fahr Agrotron ,Ursus 1634 x3, Ursus 1224 x6 i inne :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Yacentemu pogratulować zakupu!!

Fajny aparacik - też by mi się chciało lustrzanki cyfrowej, ale w moim przypadku to by to było jak bym sobie kupił trzewiki dla tancerki ;-) Do tego zakup lustrzanki to początek wydatków, najpierw body, potem eksperymenty z obiektywami, lustrzanki, akcesoria etc....

Ja mam teraz Fuji S5500 (zrobione ponad 9 tys. fotek) najbardziej to brak mi w nim goracej stopki dlatego zamierzam się na dniach przesiąść na Fuji S9600, ale po drodze było sporo różnych kompaktów a zaczynałem od jakiegoś sony z matrycą 3,2 mpx (wtedy to był wypasiony cyfrak :-)) ) - siostra wygrała go na jakiejś olimpiadzie.

Mam jeszcze Zenita 12XP - pamiętam kosztował 10.000 zł (ale jeszcze starych przed inflacją) - ostatnie fotki zrobiłem nim w 2005 roku jesienią jak była powódź. Właśnie od tego aparaciku zaczynałem moją przygodę z fotografią (aż wstyd sie przyznać ale czasami na 36 klatek udaje się 25 albo i nawet mniej :-) ).

Za to od żonki na mikołaja "Now podręcznik fotografii" i zgłębiam tajniki sztuki - może kiedyś naumiem się robić fotki, ale największy problem to mam z kolorami (czyba zawsze je inaczej odbieram niż cała reszta ludzi :-) )


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Ja niestety nie dorobiłem sie cyfrówki pstrykam sony ericssonem W200i i czasem pożyczam canona od znajomych.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
Ja mam teraz Fuji S5500 (zrobione ponad 9 tys. fotek) najbardziej to brak mi w nim goracej stopki dlatego zamierzam się na dniach przesiąść na Fuji S9600, ale po drodze było sporo różnych kompaktów a zaczynałem od jakiegoś sony z matrycą 3,2 mpx (wtedy to był wypasiony cyfrak :-)) ) - siostra wygrała go na jakiejś olimpiadzie.

S9600 to rewelacyjna zabawka - poleciłem ja 2 czy 3 znajomym, sa super ja tez sie nim troszke bawiłem i byłem pod wrazeniem aczkolwiek brakowalo mi kilku rzeczy ktore były w moim canoniku s3, teraz na twoim miejscu bym sie zastanowil czy canon s5is czy ta 9600.

 

a co do nowej zabawki to sie dopiero ucze i ucze i poznaje.

Pozdrawiam

 

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Od roku posiadam Canona Power Shot 720 IS - naprawdę super maszynka, można naprawdę dużo z niej wykrzesać. :rolleyes:

 

Poza tym mam kamerę Panasonic NV-GS280 - dobra jakość za przystępną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
S9600 to rewelacyjna zabawka - poleciłem ja 2 czy 3 znajomym, sa super ja tez sie nim troszke bawiłem i byłem pod wrazeniem aczkolwiek brakowalo mi kilku rzeczy ktore były w moim canoniku s3, teraz na twoim miejscu bym sie zastanowil czy canon s5is czy ta 9600.

 

Dzięki za podpowiedź

W przyszłym tygodniu wybieram się do sklepu gdzie mają oba te aparaty (i mają dobre ceny) więc będzie możliwość "pomacać".

Zobaczę jak ten Canon będzie zachowywał i leżał w ręku. Moja S5500 bardzo fanie leży w ręku mam nadzieję, że S9600 będzie miała tak samo (fanie jest to, że S5500 mogę obsłużyć z jednej ręki, w S9600 już trzeba będzie dwie ręce bo do pierścienia). Jeszcze zastanawiałem się nad S6500fd, ale chcę mieć stopkę do lampy i odchylany ekran (żeby się nie tarzać po ziemi i mieć możliwość robienia zdjęć nad głową), chociaż słyszałem, że ta stopka na lampę w S9600 to raczej "atrapa" - zobaczę w sklepie.

 

Chcę jeszcze kupić jakiegoś kompakta dla żony - takiego do torebki, prostego w obsłudze, ale robiącego przyzwoite zdjęcia (ważne aby szybko ostrzył i szybko startował, bo wiekszość zdjeć to będzie pewnie przypadkowa), jak macie jakieś pomysly .... czekam na podpowiedzi.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

"Chcę jeszcze kupić jakiegoś kompakta dla żony - takiego do torebki, prostego w obsłudze, ale robiącego przyzwoite zdjęcia (ważne aby szybko ostrzył i szybko startował, bo wiekszość zdjeć to będzie pewnie przypadkowa), jak macie jakieś pomysly .... czekam na podpowiedzi."

 

 

Z kompaktow to ja polecam Canona A570IS bardzo szybko sie zbiera i zdjecia wychodza przyzwoicie :rolleyes:


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No seria Canon A5** jest prosta w obsłudze wygodna prosta i szybka. zdjęcia wychodzą ostre. Sam mam A550 i narazie nie narzekam ;P Nie miałem mamony na nic lepszego :rolleyes:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

A ja mam PRACTICA kupiona na allegro


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Mój sprzęcior foto to kompakt Nikon coolpix L5 7,2MP oraz aparat w Nokii 6020. Na razie wystarcza.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Nikon Coolpix 3700 to moj aparacik - jest mały i poręczny, można go nosić w kieszeni i zbytnio nie przeszkadza - a i fotki są w miare porządnej jakości :rolleyes:


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no ja mam kompakt Kodak easyshare z1275 od dzis ;p 12 mp i takie tam promocja byla po 1 kwietnia bede foty wrzucal; p

 

no a obecne foty w galeri robione albo SE k850i mp albo nikonem coolpilx 4600 chyba tak jakos


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

ja od wakacji mam kodaka z612 ale jeszcze nie mialem czasu dojsc co i jak. zrobilem w tym czasie jakies 2000 zdjec ale przewaznie w trybie auto i nie kazde wyszlo jak nalezy :/

jak skonczy mi sie sesja to moze przeczytam jakis poradnik i w czasie siania zboz zrobie troche lepszych fotek

a dotychczasowe zdjecia sa przewaznie z nokii 6280...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

panasonic lumix lz 6. no niestety dałem ciała przy zakupie poniewaz robi filmiki bez dzwięku. fotki w miare dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

ja mam w komie (SE K310i) i cyfrówe (Canon PowerShot A610)


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Ja posiadam Panasonic DMC-LS1


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Ja mam tak w teren i do filmów wszystko robie Sony Ericsonem k750i a tak na wystawy to rurznie albo telefonem albo cyfrówka olipus a typu nie pamietam. A na af wszystkie zdjecie telefonem robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam cyfrówke Samsunga Digimax s500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

ja mam cyfrowke Kodaka CX7300 i aparat VGA w nokii 6600


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja posiadam HP R607 oraz aparat w Nokii 5300


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Blazej_fotograf_lodzkie
      Hej!
      To mój pierwszy temat na forum więc zacznę od krótkiego wprowadzenia.
      Jestem Błażej, jestem fotografem ślubnym i rodzinnym (reportaże, naturalne sesje domowe, studio, plenery, eventy).
      Pochodzę ze wsi pod Łowiczem i mamy tam kawałek ziemi. Jako że nikt z rodzeństwa nie garnie się do pracy w polu (około 5ha czyli takie nic), a i rodzice powoli zaczynają odczuwać wiek zastanawiałem się ostatnio nad adaptacją gospodarstwa na cele fotograficzne.
      O co chodzi?
      Pewnie kojarzycie takie zjawisko jak "rzepiary"  ( dla niewtajemniczonych - tępe dzidy które robią sobie zdjęcia w rzepaku). I o ile zdjęcia w rzepaku wychodzą super, to słowo ma negatywny wydźwięk ze względu na brak poszanowania dla roślin. Wiem że dla wielu rolników to duży problem.
      To samo się ma z innymi roślinami które kwitną/wyglądają najlepiej w odpowiednich porach. Jabłonie i wiśnie, lawenda, słoneczniki, bez, zboża, trawa ozdobna. 
      I tak jak człowiek powinien działać w zgodzie z naturą, tak ja chciałbym stworzyć coś takiego jak pola fotograficzne, czyli miejsce na różnorodne, naturalne plenery, gdzie uprawy nie będą niszczone, bo będą przeznaczone na sesje.
      O ile istnieją pola lawendy dostępne do fotografowania, czy jakieś inne mono uprawy - tutaj chciałbym postawić na różnorodność. 
      Jestem na etapie gdzie przegadałem pomysł, i na następny rok planuje pole słoneczników  około 15x20m (raczej ciętych ze względu na dużą ilość sesji dziecięcych i rodzinnych), dodatkowo pewnie będę korzystał też ze zboża które zasieje mój tata. Jest to rozwiązanie które nie wygeneruje dużych kosztów i nie pochłonie wiele czasu.
      O co proszę
      Podejrzewam, że część z Was ma wśród znajomych fotografów którzym chętnie udostępnia swoje pola, ja chciałbym zapytać Was o sens takiego pomysłu.
      Proszę o waszą opinię na temat pomysłu, o problemy jakie mogą mi stanąć na drodze, o podpowiedzi i ewentualne luki w planie.
       
      Jeśli ktoś z łódzkiego chciałby mnie zaprosić na swoje pole, opowiedzieć trochę o uprawie słonecznika, lub macie jakaś ciekawą uprawę - chętnie przyjmę zaproszenie i zrobię wam zdjęcia. Na wiosnę będę szukał sadu jabłoniowego z w miarę starym drzewostanem (chodzi o to aby drzewa były dość rozłożyste)
       
      Z góry dzięki!
      (załączam zdjęcie z sesji w przenicy)
       
       
       

    • Przez oki39
      Skoro forum o fotach to i trzeba jakis poradnik zrobic.
      Piszcie swoje uwagi jak robic foty i wasze wlasne sprawdzone pomysly.
       
      Wiedz ja zaczne.
      1. Odpowiednia jasnosc foty
      2. Odpowiednia barwa kolorow czyli kolory jaskrawe, matowe itd.
      3. Fotografowany przedmiot. Jasli robimy fote powiedzmy na tapete to nie moze byc uciety jeden bok maszyny. Najlepiej jest jesli dana zecz znajduje sie cetralnie w srodku foty. Jesli maszyna ma byc uciete to dobrze bedzie jesli untiemy ja z obu stron mniej wiecej tyle samo.
      4. Tlo czyli wszystko przed i za fotografowanym przedmiotem. Osobiscie nie lubie gdy na focie znajduja sie krzaki, miedze, rowy itd. oszpeca fote. Zabudowania tak samo, nie na tle kazdego garazu da rade zrobic fote.
      5. Odpowiednie ustawienie maszyny. Np dzrzwi albo obydwie strony otwarte albo obydwie zamkniete.
      6.Ważne jest też światło. Słońce nie może wpadać bezpośrednio w kadr ani nie powinno się odbijać aby nie zmieniały ISO w aparatach cyfrowych. @quercus
       
      Narazie to tyle. Czekam na instrukcje innych. Piszcie w pkt. to bede edytowal pierwszy post i zrobi sie instrukcje z udzialem wszystkich. :huh:
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Szukam gopsodarstwa w którym bym mógł ponagrywać filmy pod muzykę. Woj. Dolnośląskie 
    • Przez robertbara
      Witam!
      Mam do przedyskutowania z Wami bardzo interesujący temat. Otóż jak jest dokładnie z prawami autorskimi do własnych zdjęć.
       
      Piszę ten temat z kilku powodów:
      1. Gazeta "Chłopska droga" w numerze 7 na stronie 5 zamieściła moje zdjęcie ciągnika JD z logo AF bez mojej zgody (oczywiście nawet mnie nie zapytali). :angry: :angry: :angry:
      2. Gazeta "Murator" przysłała mi do podpisania umowę o prawa autorskie do moich zdjęć (wcześniej do mnie dzwonili) za kwotę 50zł/zdjęcie. Czy potem już nic nie będę mógł z nimi robić, jak to właściwie jest?
      3. Podobnie działa konkurs RPT, gdzie po nadesłaniu fotki przechodzą na prawa autorskie redakcji.
       
      Pozdrawiam!

    • Przez Nismo
      Witam,na pewno każdy to interesuje się rolnictwem nie raz oglądał na YouTube filmy o rolnictwie kręcone przez ludzi z pasją.Jakich  youtuberów lubicie oglądać?kogo subskrybujecie?na kogo filmy czekacie z niecierpliwością?
      Może zacznę od swojej osoby, bardzo lubię oglądać filmy: Pikus2182 i Vendt936 
       
      Temat ciekawy więc może warto wdrążyć go bardziej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj