Zaloguj się, aby obserwować  
ursus914

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu?

Polecane posty

ursus914    6

Zastanawiamy się nad kupnem ciągnika- do 35 hektarowego gospodarstwa, który byłby dobrze wyposażony. Opcje które nas interesują to : Ładowacz czołowy, Przedni TUZ i WOM oraz pare pierdół. Najbardziej odpowiada nam Valtra iz tego tytułu proszę o możliwie wszelkie info na jej temat - cena itd. Jak Prónanie McCormic vs Valtra ? jest jeszcze dużo dobrze wyposażonych ciągników których niewzieliśmy pod uwagę więc napiszcie swoje typy i jeśli znacie to cene- dane techniczne mogę sprawdzić na str. producenta więc to nie problem- gożej z ceną- jej tam niema. Piszcie piszcie piszcie i jeszcze raz piszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Ja mysle że valtra poniewaz widziałem ja jako ciągnik po 10000mth był test w rpt i po jego przeczytaniu doszedłem do wniosku ze to są trwałe ciągniki .Chociaz Mc tez niejest zły ale ja bym był za valtrą


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Źle wlepiłem tamten ale nieszkodzi, może więcej ludzi odpowie.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja biorę MC cx75 z ładowaczem quicke q45 w full opocji to płacę za niego tylko 180 tys. brutto a za valtrę musiał byś zapłacić napewno cos koło 200 tys!


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@olik a dlaczego nie agroplusa 87???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Co zaliczasz do tej full opcji?, dlaczego niechcesz Fabrycznego ładowacza?, jaki ten twój ma udźwig i jaka jest jego cena?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko VALTRE!!! zdziwisz się co te ciągniki potrafią, MC jest również dobry ale Valtra jest oszczędniejsza i ma większy moment obrotowy i na pewno da rade jako główny ciągnik gospodarstwa.

Sama mam Valtre więc polecam!!! jak chcesz się dowiedzieć więcej szczegółów to napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
@olik a dlaczego nie agroplusa 87???

Jak już gdzieś pisałem i nawet brałeś udział w dyskusji ten agroplus nie przypadł mi do gustu a zwłaszcza zupełnie się do niego zraziłem jak znajomy przyprowadził agroplusa 77 i dał mi się nim przejechać. Masakra:/ To jednak nie to co Agrofarm a o Agrotronie nie wspominając :/

 

Co zaliczasz do tej full opcji?, dlaczego niechcesz Fabrycznego ładowacza?, jaki ten twój ma udźwig i jaka jest jego cena?

A jakie są fabryczne ładowacze do MC? MX-y czy jakieś inne? Za ładowacz nie pamiętam dokładnie ile płacę a biorę quicke ponieważ mam już przy k100 q55, a to i oprzyrządowanie będzie od jednego do drugiego pasować i nie zamieniłbym go na inny. W q45 udźwig to coś troche ponad 2000 kg więc chyba najwiecej jak na ładowacz tych rozmiarów.

No nie chce mi się pisać znowu co ten MC bedzie miał ;) No wszystko (ale bez szaleństw typu auto-trac czy bezstopniowej szkrzyni ;] ) oprócz resorowanej osi i przedniego TUZ+WOM :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Niewiem, mają duży udzwig 2400 kg chyba, CX mogą mieć resorowaną oś ?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

CX nie może mieć resorowanej osi oraz kabiny, jest to inna klasa ciągnika. CX w standardzie ma klimę, skrzynię z 3 biegami pod obciążeniem, regulowana kierownica w 2 płaszczyznach, EHR, rewers elektrohydrauliczny, automatyczny zaczep, komputer pokładowy, silnik Perkins z serii 1100.

Marek wiem że Valtra to bardzo dobry ciągnik szczególnie stare kanciaki ale dlaczego McCormick miałby nie dać sobie rady jako główny ciągnik w gospodarstwie? Wiem że jak się ma coś to się to poleca jako najlepsze. A z tym spalaniem to nie bądź taki pewny bo akurat w TopAgrar jak były testy ciągników o mocy 130 KM to akurat Valtra ze swoim super oszczędnym Sisu EcoPower przegrała McCormickiem MTX 135. Valtra spaliła więcej, ale to tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak bylem na pokazach w chasnie kolo lowicza w zeszlym roku byla valtra i mccormick, valtra strasznie kopcila, nawet nie poszla w orke. dym szedl fioletowo siwy, moja 60 przed remontem silnika tak kopcila, z tego co wiem gosciu mial nia zrobione niespelna 1000 mtg. ja jednak bym bardziej oscylowal przy korniku. to tylko moja rada i moje odczucie. decyzja nalezy do ciebie.


zakanczam swoja dzialalnosc na portalu
jesli jest ktos zainteresowany fotkami ktore byly dodane przezemnie zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

nigdy nie jeździłem Valtrą, ale zauważam u siebie w okolicy ciąg na Mc Cormicka i coraz więcej tych traktorków jeździ, a moje wrażenia z jazdy kornikiem były jak najbardziej super i nawet ku mojemu zdziwieniu cx 105 świetnie radził sobie z 4ka obrotem na ciężkiej ziemi, no ale na plus miał tura z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Byłem dzisiaj u dilera McCormicka kóry znajduje się1,5 Km odemnie i on kusi bardzo kożystną ceną i tym że u niego mogą przygotować wniosek o dofinansowanie z uni, powiedział że będzie organizował zamknięte pokazy dla zainteresowanych kupnem czegoś z tej marki i weźmie do nich CX-a i nas zaprosi to się zobaczy czy to okej sprzęt .Sam już niewiem, Valtra chyba bardziej mi leży ale zobaczymy.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale i nawet jak były pokazy 2 lata temu na agro na lotnisku to właśnie Valtra strasznie kopciła a chodziła tylko z turem więc ja proponowałbym Ci kornika


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Niewiem już który wybrać ale w dalszym ciągu waltra bardziej mnie interesuje. Piszcie, piszcie ;)


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja miałem podoby dylemat z wyborem ciagnika i ... postanowiłem ze kupię MF 5445 bo valtra N82 duuuzo droższa, zresztą jest ciągnikiem o pół klasy wyższym, JD jest dla mnie troszke za mały ( za lekki i za krótki) jako ciągnik główny, DF agrofram i klony ma malutka kabinę i brak EHR, Case JXU i jego klon z NH - jakoś nie miałem z nimi styczności, a kornika nie mam dilera w pobliżu, zresztą seria CX do valtry N ni jak nie pasuje, raczej bliżej jej do serii A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A ja właśnie przyprowadziłem CX 75 :P I jak na razie jestem bardzo zadowolony :) Nie całe 75 KM a idzie prawie jak mój k100 :) A Romanowski ma taką możliwość, że sprzeda Ci ciągnik za sumę netto a fakturę wystawi Ci kiedy zechcesz i VAT dopłacisz. Ja żeby nie ta opcja to bym nie kupował ciągnika a inni dealerzy jak zauważyłem tego nie oferują ;) Więc radzę Ci się poważnie zastanowić na CX-em :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

może jakieś zdjęcia w galierii??? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Może jednak ten CX jest zalekki, czytałem w danych tech. że waży 3800 chyba, a to mniej od starego MTZ-a z obciążnikami. Valtra waży 4600 i to jest masa w sam raz, tak sądze po doświadczeniach z 914.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Rozumie ze CX95 ma silnik Perkinsa czy juz Cumminsa?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Cx ma Perkinsa, dlaczego wedłóg ciebie jest taki zły ?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Trzeba uwazac na ten silnik bo Perkins jest dosyc czuly na wszystko. Moj chodzil w najciezszych robotach plug glebosz kret 5S wiec spory jak na ten ciagnik jako pomocniczy to jak najbardziej polecam ale jako glowny no moze tez ale do lekkich prac, a do ciezkich to lepiej kupic sobie jakis lepszy ciagnik. Maly ciagnik powinien dobrze chodzic na Perkinsie mysle ze nie obawiaj sie po moich przestrogach. McCormick napewno bedzie tanszy choc widze wziales inna moc wiec nie wiem. Reszta oprocz silnika jest z orginalnego Case wiec z tym nie bedzie problemu.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Ja jestem za McCormickiem slyszalem ze jest bardzo dobry i ludzie je chwala niezle wyposarzenie, rewers i inne bajery mozna zaopserwowac np. po panu Romanowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ciagniki sa fajne dobrze sie nimi robi kabina dosyc wygodna ogolnie ciagnik jest super tylko te silniki Perkinsa

A on bedzie jako glowny ciagnik?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj