Zaloguj się, aby obserwować  
ursus914

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu?

Polecane posty

Konrad531    63

a do jakiej ceny cie interesuje

 

wybierz Valtre zamiast MC waltra jest lepsza (moim zdaniem)

 

nie pisz posta pod postem

 

najlepiej bys zrobil kupujac Fendta

 

a tura wez z John deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tyle ze Fendt jest o wiele drozszy od Valtry i McCormicka.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

To będzie główny ciągnik, więc chodzi o to żeby był wytrzymały i stwożony do ciężkich prac, który miałby w sobie komfort i niezawodność. Moim zdaniem Valtra świetnie tym kryteriom odpowiada. A podpowieć w stylu bież fenda (za niewiadomo jakie pieniądze) albo tura z johndera to przypomina zaśmiecanie tematu ( zero sensu, uzasadnień), a może jeszcze lampe od C-330.............


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na 35 ha bierz McCormicka. Wieksza moc od Valtry i nie bedzie u ciebie chodzil przy takich robotach jak glebosz. Moj Perkins chodzil 20 godz dziennie <na fakcie> i silnik trzymal lekko wyzsza temperature wiec cos o tym tez swiadczy a byl naprawde upalny dzien a chodzil z gleboszem i siewnikiem polzawieszanym wiec ostro dostawal.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie porównuj pracy valtry n82 do Mcc CX 95 bo to nie ten przedział cenowy i wagowy. valtra N jest po prostu o klasę wyższa, sama masa jest o 800 kg większa, jak już pisałem cornikowi bliżej do serii A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
a do jakiej ceny cie interesuje

 

wybierz Valtre zamiast MC waltra jest lepsza (moim zdaniem)

 

nie pisz posta pod postem

 

najlepiej bys zrobil kupujac Fendta

 

a tura wez z John deere

 

Twoje posty są bardzo rzeczowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Może jednak ten CX jest zalekki, czytałem w danych tech. że waży 3800 chyba, a to mniej od starego MTZ-a z obciążnikami. Valtra waży 4600 i to jest masa w sam raz, tak sądze po doświadczeniach z 914.

To ja ci powiem tak. Miałem MTZ 82 z Pronaru z obciążnikami na przodzie i jak przejeżdżałem nim z Tytanem 10 (oczywiście pełnym makaronu) przez stodołę to jak koła od rozrutnika wjeżdżały na próg to MTZ "stawał dęba" a CX 75 woziłem obornik tym samym rozrzutnikiem i przez ten sam próg ale co prawda mam na nim quicke q45 to te 500 kg jest z przodu więcej to nawet nie drgnął i szedł jak burza przez ten próg ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To swiadczy o czyms dobrym. przeciez McCormick to jest stary orginalny Case tyle ze z innym silnikiem. moj MTX140 chodzi z Kretem 5S na ciezkich glebach i gorach


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

McCormic to też solidny ciągnik i tu niezaprzecze, Jeżeli rozkład mas jest dobry to niewątpliwie też będzie chodził w ciężkich pracach bez zarzutu. Na pokazach pojeżdze nim w ciężkiej pracy (najprawdopodobnie orka) to będzie widać czy waga jest wystarczająca czy też nie.

 

Teraz w McCormick-u CX nowe kabiny są 4 słupki mają i dach inny, a w środku to samo. Jak sądzicie czy ta 4 słupkowa jest taka Exstra?

 

Uzywaj opcji edit!!

Edytowano przez robertbara
Łączenie postów

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie pisz posta pod postem zamiast tego użyj opcji EDIT ;)

 

No te nowe kabiny mają lepszą widoczność lecz ja mam w swoim CX-ie jeszcze starą kabinę to nie narzekam żeby było mało widać ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

O ile Valtrę znam to MC wcale…. A wiec nie będę się wypowiadam na temat MC ze taki nie taki. Co do Valtry… mam odczynienia z dwoma modelami T171 i chyba N111 czy cos w tym stylu…. Powiem tak nie obrażając nikogo ale jeśli maszyna wytrzymała już 3sezon u pewnego człowieka to ciągniki musza być solidne. A wracając do tematu…. Zastanawiam się nad tym po co ci na maszynie przedni TUZ i WOM i jeszcze do tego TUR. Warto by się było zdecydować na jedną rzecz ja osobiście bym postawił na TUZ i WOM…. Aha na 35ha proponował bym ciągnik ok. 100km jednak te parę km więcej na razie Ci się nie przyda ale za jakiś czas na pewno. A wiec ja stawiam na Valtrę z tym ze może jakieś 100km ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Rozumiem że ten ktoś raczej sprzętu nieoszczędza,przedni TUZ jest dla nas przydatny do paru maszyn i obciążnika, ale WOM dopełni całom sprawę bo mam porzeczkę(pare ha) i wtedy założe z przodu rozdrabniacz bijakowy koło 2m i będzie okej. A TUR do prac załadunkowych- palety z nawozem, skrzyniopalety z porzeczką , w przyszłości do słomy , obornika. NIewiem czy te 100km nie zaduże, na Agrotechu w kielcach dokładnie wycenimy z przedstawicielami obu marek ceny, porównamy to też do wersii stukonnych czy jest duża różnica w cenie czy też nieznaczna. Jaki PŁUG do nich proponujecie? Chodzi mi o SZEROKOŚĆ! Chcemy wziąć zagonowy raczej bo niebędzie już kasy na obrot,pozatym nie na wszystkie nasze pola obrot się nadaje. Chodzi nam więc o pług uni grudziąc TUR S 4x35 lub 4x40, są to pługi o stałej szerokości orki,solidne o dużym prześwicie. Która szerokość lepsza? Plany uległy zmianie i chyba weźmiemy N101, ale to się zobaczy, szykuje się nowy temat.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33

szczeze mowiac KUBOTA ostatnio zdobywa rynek i mysle ze warto sie nia zainteresowac bo oferuje bogate wyposazenie w przystepnej cenie a jezdzilem traktorkiem 90KM i musze przyznac bajka.....polecam osobiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Hmm

Skoro jestes zainteresowany MC to dlaczego nie MF? ma o wiele lepsze wyposazenie za taka sama cene, seria 5400 to niebo a ziemia jesli chodzi o wylkonanien i technologie zastosowania


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

mf=silnik perkins:) a kabina to bajka:) euro teraz poszło troche do góry to mf bedzie droższy.

mf 5460(115km) waży 4400kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil97    0

Może to dużo nie uzasadni ale Mi sie bardzij podoba McCormick pod wszystkimi względami ;)


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj