przemek99

Siewniki kongskilde demeter

Polecane posty

Balzak    6

Ale tobie chodzi o siewniki do kukurydzy czy zbożowe, bo na temat kukurydzianych to moge coś powiedziec jesli cie interesuje??


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

o siewnikach zbozowych ale o kukurydzianych tez mozna chodzi mi ogólnie jako marke jak wam sie sprawuja ja tez mam kongoskilde i jak narazie sprawuje sie dobrze a wam????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kupiłem ostatnio takie coś-ale jak się sprawuje-pojęcia nie mam-dam znać na wiosnę :huh:-w każdym bądź razie jakością wykonania bije na głowę polskie siewniki (chociaż produkowany jest też w Polsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@jaro jaka byłą róznica w cenie miedzy jakimś tam polskim, a Demeter???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak się złożyło że był tańszy od Poloneza i to sporo-zapłaciłem niecałe 22 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

28-ale był na talerzowych redlicach i w full wypasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Aha ,nom bo ja dałem mniej niż ty za Kongokslide ,a co do tego full wypasu to w polonezie w opcji są tylko redlice talerzowe i kółka dociskające zamiast zagarniaczy (moge się mylić) i za to by sobie liczyli aż 7 tys.??? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Miał ścieżki,hydrauliczne znaczniki,redlice talerzowe,pomost,spulchniacze...i wykonanie pod psem-ślady rdzy tu i ówdzie :huh:-z tą ceną to już zauważyłem że im bliżej Grajewa tym drożej ;)-tu jest Mlekpol a więc trzeba drzeć-bo chłop ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miał ścieżki,hydrauliczne znaczniki,redlice talerzowe,pomost,spulchniacze...i wykonanie pod psem-ślady rdzy tu i ówdzie :huh:-z tą ceną to już zauważyłem że im bliżej Grajewa tym drożej ;)-tu jest Mlekpol a więc trzeba drzeć-bo chłop ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam taki sam siewnik jak w tym ogłoszeniu http://www.allegro.pl/item324970547_siewnik_fiona.html

tylko że razem z agr i nigdy nie zamienił bym go na żaden polski wynalazek pożyczyłem sobie na jesieni 2006r aresa+poznaniak rocznik 2004 , popękana skrzynia jakość siewu lipa , zgarniacz się zapychał zasiałem wtedy ze 40 ha tym zestawem i powiedziałem nigdy więcej

 

W tamtym roku zestawem z Fioną zasiałem ok 60 ha na jesieni , wschody OK , 500kg pszenicy wchodzi , rzepak jak siałem i nastawiłem po instrukcji to na próbie kręconej tyle samo mi wyszło , na polu też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Nom , ja mam to wszystko co napisałeś oprócz redlic talerzowych , a co do wykonania hmm... przed odbiorem z składnicy dokładnie go obejrzałem i nie widać najmniejszych śladów rdzy, może tamten był z poniedziałku lub piątku . :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demeter    0

czy ktoś z was posiada Kongskilde agregat uprawowo siewny Demeter?Potzrebuje informacji o komputerze do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
czy ktoś z was posiada Kongskilde agregat uprawowo siewny Demeter?Potzrebuje informacji o komputerze do niego

ja mam tylko siewnik demeter claasic 4000 z agregatem uni mars i komputer jest w siwniku a o co ci dokladnie chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Muszę dzisiaj wystawić laurkę serwisowi Kongskilde-przy sianiu ozimin zauważyłem że zmienia mi z lekka dawka wysiewu-więc zgłosiłem serwisowi-nie mogli wtedy przyjechać bo była wystawa w Bednarach-mi też aż tak bardzo się nie spieszyło (bo i tak już zasiałem)-no i przyjechali dzisiaj-trzech bardzo w porządku panów.Ustawili siewnik,skalibrowali no ale to nie wszystko,pocił się z lekka simmering w skrzyni więc wymienili,podokręcali co trzeba no i oprócz tego zauważyli że przecieka mi siłownik (kupiłem z wżerami-ale jakoś tylko się pocił)-więc poszedł do wymiany.A dlaczego o tym piszę ?-jak znam serwisy z mojej okolicy (może oprócz Contractusa-bo oni są w porządku)-każdy jeden gdyby nawet z siłownika olej lał się strumieniem a siłownik nie byłby zgłoszony -odwróciłby się plecami i z pewnością nic nie zauważył :lol:.

Tak że wielki szacuneczek dla tych Panów.

Oby wszystkie serwisy tak się zachowywały.

A może by tak jakiś ranking serwisów urządzić ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zaraz by mnie pozniej zjedli za takie informacje o serwisach, wystarczyła mi tylko jazda jak ktos opisał przypadek z firma BIS,

pomysł nie mniej rewelacyjny.

 

Musze przemyśleć jak by zrobić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Myślę że taki temat musiałby być mocno moderowany-no i raczej wyważone opinie powinny być prezentowane-ewentualnie wersja light :lol:-tylko oceny od 1-10 czy coś w tym stylu.

No bo faktem jest że niektórym jakby się tak żółć wylała to mogłoby się to skończyć przed sądem.

Niemniej myślę że takie coś pomogłoby w wyborze maszyny-bo nie sztuką jest sprzedać-ale sztuką jest tak sprzedać aby człowiek po raz drugi też tam zechciał kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Chciałbym was zapytać czy Renault 110.54 podoła agregatowi uprawowo-siewnemu Kongskilde Vibro Compact z siewnikiem nadbudowanym Demeter Universe 4m. Ziemie mam klasy 3a, 3b trochę górek i gliny.

Co myślicie o tym zestawie??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kongskilde to porządna firma.u nas konkurują firmy lemken i kongskilde to z to przedstawiciel od john deere sprzedaje tez lemkeny to mówił ze na równi sa te firmy ze kongskilde to ich konkurencja.ja posiadam agregat uprawowo-sewny demeter 3000 i go polecam w 100% posiadam jeszcze ścierniskowca kongskilde delta i tez maszyna cacy.obrabiam siewnikiem gdzieś z 8 lat na 70 ha i nic sie nie popsuło, zęby są z bardzo dobrej stali

są wytrzymałe na kamienie,Ani 1 nie pekł co w polskich podrubach to normalka,U nas w wiosce są 4 demetery kongskilde i każdy go chwali.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm... Lemken i Kongskilde ciekawe.. W moim uznaniu Lemken to konkurent dla Amazone, Horsch'a, Vaderstad'a. Kongskilde to cenowo zbliżony jest do Kuhn'a, Poettinger'a, V&N'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam Kongskilde Demeter Classic CS3000 3m i bardzo go sobie chwale. ma redlice talerzowe i wysiew jest idealny na równą głębokość... u mnie w okolicy są 3 siewniki kongskilde ale na zwykłych stopkach i jeden z nich jest 4m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj