Skocz do zawartości
News
Damianursus30

Siewnik Poznaniak- jaki model?

Polecane posty

Witam Wszystkich, wczoraj stałem się posiadaczem siewnika zbożowego S043 Poznaniak -2,7m

Siewnik jest na docisku sprężynowym i właśnie mam problem ponieważ nie ma on żadnej tabeli wysiewu ani tabliczki znamionowej.Nawet nie mam pojęcia ile może mieć lat :D

Jeśli ktoś podpowiedziałby mi jaki to jest model i z jakich jest lat produkcji to byłbym wdzięczny.

Bo chyba każdy z modeli ma inną tabele wysiewu :)

Z góry dziękuje,

zdjęcie w załączniku :)

post-52715-0-17310000-1427820683_thumb.jpg

corrado    359

Poznaniaka II. A co do tabel wysiewu to gdzieś mam poszukam i dam znać.

• Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

5714mf255    31

kolego tabela wysiewu różnie to bywa ja mam poznaniska około1985-1990 rok i zawsze przed siewem wykrecam siewnikiem bardzo prosto i dokładnie kołem napędowym robisz 19 pełnych obrotów i wazysz np 2 kg wysiew 200kg/h, 1,75kg wysiew 175 kg/h sprawdza się w 100% tabela na początku może się przydać do orjetacji ustawienia ns przekładni

• Like 1

Tomasz78    667

Siewnik po 88 r . takie wychodziły na wąskich kołach w tych rocznikach ,docisk był od 86 r ,policz zeby na trybie od łańcucha i dopasuj do innego siewnika ,np. od sąsiada  ,nieważny rocznik tylko przełozenia na zębatkach ,skrzynia jest ta sama i tabele masz gotową :)

• Like 1

stg    21

1700 to normalna cena, żadna rewelacja, ale też nie wygórowana cena.

• Like 1

Dla innych użytkowników którzy mogą mieć podobny problem dodam iż dostałem do niego instrukcję i jest to Poznaniak 6 S043/3 Rok produkcji 1988

izydor6280    637

6 jest już na olejowej skrzyni, to jest 5 so43 jeśli 88r.

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez tadi77
      witam panowie mam taki problem ,nagle silownik dwusronnego dzialania ten od wydluzania ramienia zaczal wolno sie wsuwac ,dodam ze wysuwa sie bez problemu a wsuwanie idzie bardzo wolno i czuc ze az ciagnik lekko schodzi z obrotow dodam ze to cyklop polski,moze jakies sugestie
    • Przez SzymonPraat
      Witam serdecznie piszę z problemem dotyczącym prawdopodobnie elektroniki, chciałbym jeszcze prosić o pomoc na forum zanim wezwę fachowca, a nóż się uda.

Pacjent to 5080R, 1250 mth, do tej pory bez awarii, rocznik 2011, nastąpiła wymiana oleju silnikowego, wszystko według instrukcji, no i nadszedł moment aby włączyć zasilanie pompki elektrycznej zasilającej co by paliwo we filtry poleciało(oczywiście czujnik wody w odstojniku również podłączony), ale niestety pompka się nie załączyła, sprawdzane przekaźniki  i bezpieczniki w kabinie odpowiadające za sterowanie elektroniką i podzespołami oraz w komorze silnika, bezpieczniki nie przepalone a przekaźniki były sprawdzone na tzw 'cyknięcie' czyli prąd przezeń płynie, nie śmierdziały spaleniem, obwodu nie sprawdzaliśmy czy jest gdzieś przerwany bo kable są tak pochowane że ciężko się połapać, sprawdzona pompka zasilająca i tam prąd do niej nie dochodzi, również sprawdzone 2 bezpieczniki odpowiedzialne za podgrzewanie paliwa i samą pompke zasilająca- nie przepalone ale prąd do nich nie dochodzi.

Poruszałem przekaźnikiem w komorze silnika na chwilę pompka załączyła i podała paliwo, od tego czasu ciągnik pali i jeździ z tym że po odpaleniu jest sygnał dźwiękowy i żółta kontrola z wykrzyknikiem na desce rozdzielczej, dziś doszedł jeszcze problem braku wysprzęglania przyciskiem na dźwigni od przekładni. chciałem sprawdzić styki od przekaźnika w k.s ale za Boga nie mogę wyciągnąć tej plastikowej obudowy a nic nie chce połamać. 

Nie mam pomysłu więcej co mógłbym zrobić, jakieś porady ? 

• Przez Kawasaki
      problem wygląda tak;po dłuzszej pracy po przełaczeniu rewersu do tyłu ciągnik cofa poprawnie ale gdy włacze do przodu nie  jedzie,rusza dopiero gdy zmienię półbieg.Dzieje to się na kazdym półbiegu.Kontrolka z trybikiem mruga 5 razy
    • Przez DawidBaran
      Witam przymierzam się do kupna ciągnika w przedziale mocy 70-95. Ciągnik chce kupić nowy używany nie wchodzi w grę. W gospodarstwie pracuje ursus 3512 Zetor forterra 115 i MTZ(który został sprzedany i szukam coś na jego miejsce). Podzielcie się swoimi opiniami na temat ciągników w tym przedziale mocy. Posiadacie takie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.