Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zwierz1221    0

Witam planuje zakupienie kombajnu zbożowego na ww areał gospodarczy.

 

Teraz  pytania:

 

- nowy czy używany?

 

-jeśli nowy to lepszy class aveo 240 czy tucano 320 czy nh 5070 czy coś innego polecacie jestem otwarty na propozycje?

- jeśli używany to mam przeznaczone na ten cel 225 tys?

 

Na oku mam laverde rev 225 z 2008 roku z przebiegiem 1300 mth. Co o niej sądzicie czy warto w okolicy tej ceny kupić ten kombajn a jeśli nie to jaki model i markę polecacie proszę o jakieś linki i opinie na temat polecanych kombajnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Ja tylko napiszę tyle że jeżeli chcesz mieć święty spokuj w żniwa i cię stać to lepiej kup nowy. Z używanym nigdy nie wiadomo co się ma. Mth nigdy nie należy brać pod uwagę bo widziałem jak nowy  kombajn z 65 mth się zepsół i tydzień w żniwa stracony.. Nowy wiadomo drogi ale w perspektywie 5-6 lat na 100 ha odbijesz i ewentualnie na  usługi. To jest moja sugestia i ja bym tak postąpił, bo jak wyłożyć kasę to już za konkretny sprzęt bo  kombajn nie kupuje się co rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Ja do tej pory kosiłem Dominatorem 108 SL MAXI i w zupełności na ten areał wystarcza a ceny rozsądne, bo w granicach 150 tyś kupisz dobrą maszynę. No chyba, że myślisz też o usłudze to zobacz te:

http://otomoto.pl/claas-lexion-450-205-000-A489149.html Ładny ale bez stołu do rzepaku

http://otomoto.pl/claas-lexion-450-A457254.html ten też ładny i z wyposażeniem m. in. w 3D, stół etc 

Wydajność Lexiona to conajmniej 3 ha/godz więc jeśli myślisz o usługach to może warto zainwestować w większy kombajn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

może coś z John deere. wiem że drogi ale jednak nie tak drogi. Ale jest za to oszczędny w paliwie i w awaryjności. moim zdaniem jest to najlepszy wybór. mój kolega był się pytać w Niemczech o kombajny parę lat temu i ten specjalista mu powiedział że najbardziej oszczędny jest John deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No JD to słynie z oszczędności paliwa.

Teściu ma i za cholerę nie chcę się przyznać ile spala na 1 ha. Zawsze twierdzi że nie mierzy, a zawsze rano tankuję.

Mój TC 5060 spala średnio w pszenicy poniżej 18 l/ha przy wydajności około 12 t/h a i potrafił 15 t/h osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Twierdzisz że mój dużo pali?

Bynajmniej sam tak uważam, powinien przynajmniej tyle co Bizonek jakieś 14  , ale te czasy nie wrócą.

Na 100 ha to 5070 spokojnie, ja kosze z 120-160 ale bardzo się sprężam. Nawet i 22,5ha  za dzień wykosiłem przy wydajności około 6t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Chodziło o wydajność.

Co do spalania mam JD i jakieś straszne nie jest, wiadomo jest np większe niż w bizonie, ale wydajność większa to chyba normalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

kolego tomek73 czy mógłbyś zdradzić w jaki sposób osiągnąłeś 15 t/h? bo mam taki sam kombajn jak Twój i bede szczęśliwy jak osiągne nim 10 t/h.... Dla jasności dodam że kupiłem nowy kombajn i przyprowadziłem go tej zimy więc jeszcze nic nie koszone... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja ma RS.

Te 15 t to była jakaś dziwna pszenica, kosiłem 7-8 km i jeszcze mogłem szybciej, bo czujniki stały na normalnym poziomie, to było z 8 ha w kawału 45 ha. Nie mam pojęcia od czego to zależało, niby ta sama odmiana na całym polu, ale kombajn wcale nie czuł że kosi. potem zaczeło się zmieniać i normalnie zaczełem kosić, 4-5 km.

Ja wysypuję w  czasie jazdy, 3 zbiorniki a przy 4 staje dosypuję przyczepę.

12 to jest realne, bez większego wysiłku, ale tu dużo zależy od odmiany, bo  w Skagenie to raczej ciężko, a  w Muszelce bez problemu.

W nocy dużo lepiej kosi się, kombajn lżej chodzi i szybciej kosi, problem tylko na kosie bo potrafi nie docinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

i nic złego nie dzieje Ci się jak włączasz wysyp podczas koszenia na pełnych obrotach? bo są na ten temat różne opinie. Mnie w serwisie powiedzieli że jeśli nie chce mieć problemów z obcinającą się śrubą na sprzęgle przeciążeniowym to lepiej na postoju włączać i na biegu jałowym silnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Normalne że sypiesz w biegu przeciez te wydajnosci podane sa nie z sypaniem na postoju. U siebie moge nawet rury nie rozkladac i wlaczyc sypanie w biegu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez mccormickc90max
      Witam Kolegów,

      Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?
    • Przez magdziarz
      Witam serdecznie. Koledzy chciałabym kupić kombajn. Doradzcie co będzie lepsze. Mam na oku jd 1450wts i cws oraz megę 204 i mediona 340. Jestem skłonny ku jd. Tylko różne opinie się o nim słyszy. Co myślicie, pozdrawiam. 
    • Przez NorbertKolk
      Witam posiadam Renault 180.94 skrzynia multishift .
      Ciągnik ogólnie super skrzynia sama w sobie również ciekawa . Mam mały problem który wynika z faktu iż nie mogę w internecie znaleźć informacji serwisowych to tej skrzyni ani odnaleźć rzetelnych osób które posiadają jakąkolwiek wiedzę techniczną dotyczącą jej sterowania zależności itd .
      Mianowicie Ciągnik po wrzuceniu rewersu dosyć często próbuje ruszyć z ostatniego biegu tj 9 . Jest to problematyczne jadąc po w ruchu miejskim bo niestety traktor trzeba zatrzymać i ruszać rewersem kilkukrotnie aż zaskoczy na bieg pierwszy . Można kombinować również z zakresem itd  a to kłopotliwe.
      Jakie ta skrzynia ma zależności tj np jak ustawią się biegi po wciśnięciu sprzęgła  a jak powinny się ustawić po wyłączeniu  skrzyni rewersem i ponownym włączeniu jazdy . Cw przypadku gdy jedziemy z dużym obciążeniem i musimy skorzystać z ruszenia z zakresu pośredniego Żółw  (Ślimak żółw zając ) bo mój ciągnik się rozłącza i trzeba stanąć przerzucić na zakres szybki i ponownie ruszać nie mogę zrobić płynnego przejścia pomiędzy zakresami .?
      Jak to powinienem obsługiwać bo być może to ja popełniam błąd . Kto ma do tej skrzyni kody błędów bo są lampki które migają lecz nie mogę znaleźć żadnych informacji w internecie co one oznaczają . Pozdrawiam i z góry dziękują za pomoc .
      Potrzebuje informacji jak kalibrować tą skrzynię ? w jakich innych ciągnikach ona występowała konkretnie bo informacje na forach są ogólnikowe a być może z tych danych wyciągnę potrzebne informacje lub znajdę kogoś kto ma jakieś pojęcie . 
    • Przez Kolossiwy
      Tak jak w temacie a moje pytanie jak to się sprawdza i konkretnie czy pod koła prowadzące nie dostają się kamienie a jak tak to czy zatrzymuje się taśma bo w hakowy to był problem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj