hoodoowca

Ziemia pod wiatraki -warunki dzierżawy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hoodoowca    39

Witam dostałem ofertę wydzierżawieniu 35 arów pod wiatrak plus 400m pod drogę szer.4,5m.

Wiatrak ma być z tych mniejszych do 1MW i wys.do120m ,dzierżawa na 29lat.

Proponują ok 10 000 rocznie wydaje mi się trochę skromnie o ile wiem jeden sąsiad już się zgodził ale on to pole wydzierżawia.

Dodam że wiatrak ma stać ok.3km od mojego domu,co sądzicie otej ofercie? Może ktoś ma podobny u siebie?

 

 

 

 

 

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

weź umowę i idź do dobrego prawnika bo w tych umowach są różne ciekawe aspekty zawarte ją czytałem taką umowę o wiatraki ze za tę 30ar dzierżawy robią ci wpis na hipotekę całego gospodarstwa ty płacisz podatki i ponosisz inne koszty a oni jak chcą to ci to oddadzą. pomys logicznie za trzy letnia dzierżawę oni mogli by kupić tę pół hektara ziemi ale oni nie chcą kupować tylko dzierżawa za odstąpienie od umowy przed wstępnej rolnik ma karę 100 tyś zł proponuje poczytać fora o wiatrakach i wizytę z umową u dobrego prawnika


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

dokładnie tak jak kolega wyżej pisze , to co proponują a co dostaniesz na rękę to możesz się zdziwić bo tu zależy co jest w umowie - pamiętaj podatki płaci właściciel

10 tys na rok to jakieś żarty chyba ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam ofertę na 2700euro + podatek od dochodu za każdy 1MW energii, czyli porównywalna kwota i jak rozmawiam z ludźmi co postawili to w przeliczeniu na 1MW dostali podobne pieniądze (niezależnie od firmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Nie słuchajcie o kasie, tylko DOKŁADNIE czytać co jest drobnym drukiem. W sąsiedniej wsi wpisali do umów takie kwiatki, że szkoda słów. Np.dzierżawa całej działki np.10ha bez możliwości wydzielenia tych twoich 35a; czynsz płatny po uruchomieniu CAŁEJ FARMY, anie twojego wiatraka; efekt- 12 wiatraków pracuje, jeden leży, bo niestabilny grunt( argument inwestora), kasy oczywiście brak. Następne; podatek od działki pod wiatrakiem(podatek od nieruchomości, bo grunt przemysłowy) płaci dzierżawca (inwestor) po URUCHOMIENIU CAŁEJ FARMY; efekt- nakaz zapłaty powyższego podatku podatku (w tym przypadku blisko 10000pln) w obowiązku rolnika. A jest tego sporo więcej. Znajomemu proponowali wiatraki, wziął umowę, odwiedził trzech różnych prawników, wszyscy odrzucili tę umowę; napisali swoją i przedstawili inwestorowi, ten zrezygnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no niestety z tym uruchomieniem to prawda , płacą dopiero jak zakończą całą inwestycję a nie od dnia wejścia na pole - to trwa nawet 3 lata i więcej 

u nas ludzie dali się wydymać parę lat temu , teraz każdy broni się rękami i nogami i na szczęście rada gminy powiedziała  STOP WIATRAKOM 

 

 

sąsiedzi którzy żyli przez lata jak rodzina , pomagali sobie i pilnowali niejednokrotnie cudzego dobytku jak swego dziś są śmiertelnymi wrogami 

pamiętajcie że wiatrak ogranicza prawa w  swobodnym dysponowaniu własnością dla wszystkich posiadaczy działek w promieniu 500 m 

nic tam nie będzie pobudowane nawet kibel , ludzie tego nie wybaczą i cała gorycz spadnie na was 

tak jest w moim regionie i nie jeden by się teraz wycofał i oddał kasę ale jest za późno

na szczęście moją wieś ominęło to'' dobrodziejstwo  ''

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Mam w umowie że czynsz płatny od dnia wejścia na teren umowa oczywiście będzie skonsultowana z prawnikiem,najbardziej chodzi mi o wysokość czynszu 400 m drogi to dodatkowo ok 20a więc razem będzie wyłączone ok.0,5ha.


Kris co to znaczy podatek od dochodu za każdy MW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Znaczy tak- cena jest uzależniona od wielkości elektrowni- przykładowo 2700euro za każdy 1MW- stawiają elektrownię 2MW to oferują 5400euro + wartość podatku od dochodu (8,5%) który musiałbym zapłacić (no bo kwota wolna od podatku to tylko 3091zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Dzięki Kris ,Jacek dzierżawa oczywiście 0,5 ha umowa wygląda dość uczciwie ale i tak w piątek jadę do prawnika.Kiedy powiedziałem gościowi że chcę pokazać ją prawnikowi i potrzebuję więcej czasu powiedział że nie widzi przeszkód.Zresztą i tak nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie to dopiero przymiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Oczywiście że nic nie zrobię ale w umowie jest zapis który określa ostateczny termin rozpoczęcia inwestycji,więc jeśli nic z tego nie wyjdzie to nie jestem zablokowany na wiele lat.Dodam że już w 2010 po moim polu miały jeżdzić obwodnicą samochody więc tak to jest z planami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Ostatnie wieści inwestor proponuje 19000 brutto umowa skonsultowana u prawnika jest OK Kris jesteś pewny że podatek 8% a nie 19%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj