Skocz do zawartości
panmino

Czy ktoś używa opony 13,6" na feldze 10" r20?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panmino    4

Według Petlasa opona 13,6/20 pasuje na felgę od 10" do 12". Według Belshiny powinna to być felga 12". Czy ma ktoś z forumowiczów oponę 13,6 założoną na felgę 10"?

jasko1993    10

ja mam na feldze 12" w jednym traktorze 13,6 a w drugim na takiej samej feldze 12,4 i 10" felga do opony 13,6 raczej będzie za węska

Wiadomość z agroFakt.pl

panmino    4

A możesz zmierzyć jaką faktycznie szerokość ma ta starowska felga? I skąd masz opony, nowe?

dawid3p    359

ta felga jest normalna ja będe włanie teraz zakładał opona ma szerokośc około 35 cm

panmino    4

To znaczy, że zakładasz oponę 12" samochodową na oryginalną starą felgę mtz, tak mam to rozumieć? Ja pytam o możliwość założenia opony 13,6" na felgę w10 (10").

dawid3p    359

tak ja na tą starą ruską zakładam 12:00 r 20 T45 bieżnik i mam nadzieje że mi ją w zakładzie wcisną bo twarda że można z kałasznikowa walić ;)

zakładaj tą 13,6 r 20 ale zależy jakie masz z tyłu opony  16,9 r 38 to się powinno zgrać ;)

seweryn20    582

13,6 na felgę 10 cali założysz spokojnie i nawet nie ma tragedii. Opona za rant felgi wystaje około 2 cm.  Zobacz do mojej galerii ja mam takie założone.

panmino    4

A opona 360/70/20? Ona jest jeszcze szersza, bo 14,2". Trochę mnie te przeróbki martwią, uda się?

Seweryn, a dokładnie od czego masz swoje felgi? I jaki mają rozmiar wewnątrz?

post-42907-0-35603700-1428594722_thumb.jpg

post-42907-0-02224600-1428594736_thumb.jpg

Edytowano przez panmino

seweryn20    582

Oryginalne ruskie felgi. Na nich kupiłem ciągnik. Do opony 360/70R20 trzeba felgi wymienić. 

Rozmiar teraz trudno mi powiedzieć. Ale mierząc po oponie i odliczając to ile wystaje wychodzi 240 mm.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MafiaDG
      Witam , Panowie mam problem z pronarem 82sa mianowicie od niedawna jestem jego drugim właścicielem i gdy wczoraj pojechałem orać pługiem atlas 4x40 cm na lekkiej glebie pronar strasznie kopcił na czarno można powiedzieć że jak lokomotywa . Co mam zrobić? bo spalił mi 20 l na 1ha orki a słyszałem że ich normalne spalanie wynosi 8-12 l / ha . Dodam że zmniejszenie rozstawu pługa na 25 cm nic nie pomogło nadal kopcił . Końcówki wtryskiwaczy odpadają i szczeliny między zaworami bo gdy go kupiłem to zrobiłem to ciśnienie bodajrze ustawione było na 195 alo 200 MPa .
    • Przez PronarRafal
      Witam dzisiaj przyszły mi Led`y wesem`a CRV1 12/24V i zastanawiam się jak je zamontować w Pronarze 82SA . Dodam że montuje je na tyle ciągnika . Robić je na przekaźnikach ? bo w Pronarze mam spore spadki napięć . Jakie przekaźniki będą najodpowiedniejsze ? typ 541 będą dobre ? Jak to wszystko podłączyć ? Proszę o wyrozumiałość i przydatne odpowiedzi .
    • Przez KacperSzalast
      Wiecie może w jakich ciągnikach występują takie wymiary na feldze ? - 

• Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam Panowie jestem nowy na AF , więc proszę o wyrozumiałość . Do rzeczy , macie jakiś sprawdzony sposób na owijającą się trawę / lucernę na wale napędowym przedniego napędu w pronarku 82 SA ? ,ponieważ podczas prasowania dosyć często przy większych pokosach owija się materiał na wale napędowym i w ubiegłym sezonie owinęło mi się tak na wale kardana że aż powykrzywiało te osłony oryginalne a mianowicie wg. katalogu przednią i pośrednią i teraz mam takie pytanie .Czy są jakieś osłony na cały wał ? bo te oryginalne osłaniały tylko łączenia (krzyżaki) szukałem sporo ale nigdzie nie mogę tego znaleźć . Czy może od czegoś innego można podpasować ?
    • Przez 18mateo18
      Witam
      Odkąd stałem się posiadaczem mtz to niepokoją mnie stuki w skrzyni biegów lub na reduktorze(żółw-zając). I niewiem co to może być przyczyną może jakieś łożysko. Stuki pojawiają się na małym gazie i podczas prasowania a przestają gdy wcisne sprzęgło lub lewarek od reduktora wyłącze na luz