the1mati1

Ustalenie właściciela działki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    64

Witam. Jestem zainteresowany kupnem pewnej działki. Jak mogę sprawdzić kto jest jej właścicielem, znam tylko jej numer ewidencyjny działki. Pytałem sąsiadów i nikt za bardzo nie wie do kogo należy ta ziemia, mówią tylko że do jakiegoś gościa z łodzi który ja kupił 8 lat temu. Działka leży ugorem cały czas.. Dzwoniłem do starostwa i nie chcą udzielić takich informacji.Gdzie mogę znaleźć infotmację o właścicelu działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

to nue takie proste bo obowiazuje ustawa o ochronie danych osobowych. i wszyscy sie tego trzymaja. mozesz iść do gminy dzialu podatku i tam podpytac powiedziec po co ci taka wiedza lub przygotuj list to tego właściciela z prośbą o kontakt i poproś żeby urzędnik go wysłał. tylko tyle mozesz zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

lukbold, za wyszukiwanie nr księgi po nr działki jest odpowiedzialna firma z Seszeli...więc powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Co mi to da jak nawet będę miał ten numer księgi wieczystej i sprawdzę do kogo ona należy jak nie będę miał jaego adresu ani żadnego kontaktu do niego. Za dużo to mi nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@the1mati1 idż do starostwa do wydziału geodezji. Złóż podanie o wypis działki ewidencyjnej (bedziesz musiał podać powód dla którego bierzesz ten wypis) i dostaniesz urzedowy wypis z tej działki z danymi włascicieli, powerzchnnia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 coś mi się zdaje że tylko właściciel może uzyskać ten wypis ..kiedyś mając w ręku umowę przedwstępną kupna nie uzyskałem wypisu z rejestru i musiał załatwić to sprzedający osobiście .

 

to że ktoś chce coś kupić to żaden powód i geodezję też obowiązuje ustawa o ochronie danych 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Aby uzyskać wypis działki z geodezji jest potrzebne pełnomocnictwo własciciela, więc nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Próbuj przez gmine na pewno znaja ciebie (choć z widzenia ) powiedz ze lezy odłogiem ludziska smieci wywoza ,aty chcesz uprawiac i uśmiechaj się ładnie U mnie poskutkowało Albo kontaktuj się z poprzednim wlascicielem (jeśli zyje )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

wypisu z danymi nie dostaniesz, ale w geodezji muszą udzielić Ci informacji o właścicielu, ale tylko ustnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

kiedyś wystarczyło przejść się do starostwa do geodezji z numerem działki, pisało się wniosek ze swoimi danymi i dostawało się nr księgi wieczystej a z tym to albo elektroniczne księgi wieczyste ale przejść się do Sądu-wydziału ksiąg wieczystych i masz sporo danych.

Te dane nie podlegają ochronie bo każdy znając nr księgi wieczystej może sprawdzić jej zawartość przez internet. Sam nr księgi wieczystej nie jest daną podlegającą ochronie danych osobowych.

Tak mi radziła pewna pani w starostwie jak siedział obok niej taki niepewny gość. Jak byłem innym razem to dowiedziałem się od ręki co chciałem bo mnie zna z widzenia bo trochę spraw tam załatwialiśmy.

 

Oficjalnie w U.Gminy czy w Starostwie nie powiedzą Ci imienia i nazwiska oraz adresu gościa bo złamane zostaną przepisy a żaden pracownik nie chce stracić pracy, nieoficjalnie .... no cóż to jak z mandatami, czasem kończy się na pouczeniu ;) więc jak ładnie podpytasz ....


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja jak chciałem numer księgi wieczystej działki sąsiada to mi w gminie też nie chcieli powiedzieć mimo że znałem imię i nazwisko kolesia ale powiedziałem że jestem sąsiadem i chcę od niego kupić i chcę sprawdzić czy posiadłość nie jest zadłużona więc miła pani weszła na dane tej posiadłości obruciła lekko moniitor dała mi kartkę i dłudopis sama się odwróciła i powiedziała ja nic nie widziałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pamiętajcie że te sposoby lepiej żeby nie były na forum publicznym ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Tyle że ta działka leży w sąsiedniej wsi, a z tym sołtysem mam trochę nie za dobre kontakty więc nie pomoże. Ma ktos jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Najpierw uderz do Gminy oni tam wszystko wiedzą, bo ktoś zapewne płaci za to podatek i gdzieś te nakazy wysyłają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

podbijam temat, sołtys nic nie wie bo właścicielka nie dawno dostała działkę w darowiźnie i płaci podatek do gminy, a w gminie mi nic nie chcą powiedzieć, ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wjedź z pługiem, a za jakiś czas właściciel zapewne sam Cię znajdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

tam jest las, kilkunastoletnie samosiejki, właścicielka gdzieś w warszawie, w okolicy mieszka jej ojciec, pond 85 lat ciężko się z nim dogadać i nie chce nic powiedzieć, nawet tel. dać, a sprawa pilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wszystko sie da... ale nic za darmo 

http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0&actions=acShowWgPlot znajdź te działke. Kliknij prawym i daj identyfikacja,

skopiuj pełny numertej działki np:  240802_1.0031.AR_6.809/80

Wjlej go na tej stronie w zakłądce Szukanie wg działki http://ksiegi-wieczyste-online.pl/PoNumerzeDzialki.html

Zapłacisz ale księge i jej właściela znjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

znasz imię i nazwisko? są w Kw.

książka telefoniczna i podzwonić albo google, pod warunkiem że nie będzie to jakaś kowalska. ja tak znalazłem właściciela za trzecim telefonem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

mam tylko nr działki, nic więcej

lukbold znam tą stronę, czytałem w necie, że nie zawsze to działa, po za tym darowizna dosyć świeża, a ta strona ma dane chyba z przed paru lat, a tu mógł być jakiś podział KW lub coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nikt Ci oficjalnie nie poda danych osobowych właściciela działki ani nr księgi wieczystej. Co nie oznacza, że nie da się ich zdobyć, takie dane mają w wydziale podatków w gminie, wydział geodezji w starostwie powiatowym, można też uderzyć do ARiMR (tylko dane właściciela). U sołtysa nic się nie dowiesz, a ta podana strona działa dość kiepsko bo jak wpisałem numer swojej działki to mi wyskoczyła lokalizacja w wiosce po drugiej stronie gminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pewno zły numer wpisałeś... numer numerem ale obręb, nr arkusza musisz miec zawarty w tym wpisie.... czy aktualne to nei wiem... kiedyś swoje sprawdzałęm bo potrzebowałem dla prawnika..... a on mi tekstem że bez pieczątek nieważne... a w kilku miejscach pisało że te ksiegi maja taką samą wartość jak te wydane w sądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damianursus30
      Witam, nie wiem czy to aby odpowiedni temat i kategoria ale mam pewien problem.
      Otóż w pobliżu moich pól leży działka rolna o powierzchni ponad 3ha, jest to wieloletni ugór jednak bliskość jej położenia zachęca mnie do zrobienia wszystkiego co w mojej mocy aby spróbować ją odkupić albo chociaż wydzierżawić...
      Wszystko fajnie tylko problem jest taki że nikt nie zna jej właściciela. Wiadomo najprościej zapytać w urzędzie. Tak też zrobiliśmy, pan odpowiedział że nie ma żadnego problemu jeśli podamy mu numer, po podaniu odpowiedział że jest mu bardzo przykro ale nie może udzielić nam takiej informacji gdyż właściciel ten zastrzegł sobie informacje na ten temat, 
      W okolicy nikt nie wie kto kupił tą działkę bo osoba która kiedyś była w jej posiadaniu sprzedała ją kilkanaście lat temu i od tego czasu leży nie uprawiana. 
      Krążą plotki że kupił to jakiś bussinessman, który prał brudne pieniądze i musiał rozlokować swój kapitał ( Trochę zabawne aczkolwiek dlaczego zastrzegł sobie prawo do wydania jakichkolwiek informacji o właścicielu tych gruntów )
       
      Podsumowując chciałbym zapytać co mam zrobić w takiej sytuacji, gdzie i czy mogę jakoś poszukać informacji o tym właścicielu, bo przecież musi płacić podatek....,Jest to jedyny taki ugór w mojej okolicy,dlatego chciałem spróbować go jakoś odkupić
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi !
    • Przez Zymbar
      Cześć,
       
      Mamy z żoną taki pomysł, aby zainstalować na działce kilka gęsi w dwóch celach:
      1. do "koszenia" trawy
      2. na jajka
      Działka jest w lesie, w sezonie trawa miejscami jest bardzo wysoka.
      I chciałbym się Was poradzić w takich sprawach:
      1. Ile gęsi trzeba by mieć, aby skosiły 1000 m2 trawy w sezonie? (kwiecień-wrzesień/październik)
      2. Jakie pomieszczenie (jak duże) potrzeba?
      3. Jak gęsi "dogadują się" z psami? Obecnie mamy labradora i owczarka podhalańskiego (obie suki).
      4. Ile kosztowałoby utrzymanie jednej gęsi na rok zakładając, że w sezonie miałyby sporo trawy?
       
      Za wszelkie inne wskazówki również będę wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?
       
      Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez farmerowicz
      Witam,mam na sprzedaż ciągnik Ursus-C360, jestem pierwszym właścicielem, stan ciągnika oceniam na bardzo dobry, ciągnik jest zadbany, mało używany, ma nowe opony firmy mitas. Podnośnik po remoncie, bardzo wysoko i szybko podnosi, sprawne hamulce, oświetlenie oraz wszystkie inne podzespoły. Więcej informacji udzielę telefonicznie.
      Kontakt : 509975514
      Rok: 1983
      Cena: 14500 zł










×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj