krzysiek96

Pług 3 skibowy obrotowy

Polecane posty

mfek3050    163

Witam. Scharakteryzuj trochę swoje gospodarstwo (ile ziemi jaka klasa itp), i ile zamierzasz przeznaczyć na pług. Jeśli masz dużo ziemi lekkiej to 90 kM dało by rade z pługiem 4 skibowym obrotowym, mój sąsiad śmigał takim z mf 698 na ziemii klasy V-VI. A jeżeli to musi być koniecznie 3 skibowy to rozejrzyj się też np. za kvernelandami.

Z rabewerk zobacz jeszcze:

http://otomoto.pl/plug-3-obrotowy-rabe-werk-non-stop-kverneland-lemken-frost-A455264.html

Moim zdaniem jest w lepszym stanie.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

Ziemi mam aż hektar( trochę śmieszne deutz dx 90 na hektar pola). Chciałbym przeznaczyć tak do 3500.

Ziemia IV klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

Wystarczyłby 2 skibowy, pole długie a wąskie więc wielkiej różnicy nie robi 2 a 3 skibowy :D jednak wolę 3 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

1 ha pola i warto kupować pług za 2,5 tyś?

Kiedy on Ci się zwróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Aha, chyba że taki plan w temacie.

Ja mam 1,85ha i szukam 3 skibowego, ale Uniagrudziądz, nowy typ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

http://olx.pl/oferta/plug-2-skibowy-obrotowy-rabe-werk-CID757-ID8FwUJ.html#49c0cf58f6 myślałem też o tym, ale 2 skibowy, gdybym "dorobił się" więcej pola to znów za mały, a szkoda inwestować na darmo


http://olx.pl/oferta/plug-brenig-3-skibowy-non-stop-CID757-ID9jgpd.html#b64af6369e znalazłem jeszcze coś takiego wydaje mi się, że lepszy niż 3 skibowy rebewerk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Tani to może i jest. Ale jak chcesz dokupić więcej pola to lepiej trochę dołóż i kup 3 bo tak jak wcześniej wspomniałeś, będzie za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja nie będę polecał bo na obrotowych pługach się nie znam za bardzo, więc nie będę wprowadzał w błąd.

Według mnie to najważniejsze żeby był sprawny i elementy robocze były w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Za 3,5 tyś troszkę trudniej znaleźć taki pług w dobrym stanie, a może lepiej zagonowy? Z tych co przesłałeś to najładniej wygląda ten 2  :D

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

Farba to nie wszystko. Lepiej jak zardzewiały a ma dobre lemiesze odkładnie i sprawny technicznie. Zawsze można pomalować a to są groszowe sprawy w porównaniu z wymianą lemieszy i innych rzeczy.
http://olx.pl/oferta/plug-niemiecki-3-skibowy-obracany-CID757-ID8Otcx.html#0d7d3de668 może ten jest warty uwagi ?

P.S nie liczę na pług pierwszej młodości na pewno będzie przed 1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Masz rację, jak masz odpowiedni sprzęt to dobrze go wyczyścisz i ładnie pomalujesz za kilkadziesiąt zł. A koszt wymiany elementów roboczych 6 skib bez problemu może dobić do 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163
krzysiek96    1

Fakt ciekawy, ale daleko ode mnie jak mam w transport włożyć 500 zł to wolę do pługa dołożyć i niedaleko znaleźć szukam czegoś na dolnym śląsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

Rozmawiałem z panem, (od tego ostatniego wysłanego przeze mnie pługa) zostały w nim wymienione dwa lemiesze i 4 odkładnie. Pan likwiduje gospodarstwo i mówi, że od 5 lat nie używał. Może jutro pojadę zobaczyć. Pług jest obracany mechanicznie po podniesieniu sam się obraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Może i warto będzie go wziąć :)

Warto się zamienić opryskiwacz na przyczepę? http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-400l-12m-lance-nowa-pompa-weze-opaski-koncowki-zamiana-CID757-ID9xQZN.html w opryskiwaczu został do wymiany rozdzielacz i manometr. reszta jest sprawna i dobra. Przyczepa jest do kapitalnego remontu, dziś liczyłem ile bym wydał na nowe burtu. Nowe burty z profili 50x50x2 i blachy 1,5mm będą mnie kosztowały ok 400-450zł(uwzględniłem w tym elektrody, podkład, farbę, profile, tarcze, blachę, zawiasy i klamry) Podłogę raczej bym zrobił drewniana bo nie mam możliwości załatwienia tanio blachy 3 mm o takich wym., a deski leżą w piwnicy o gr 28mm. Piaskarkę właśnie sobie buduję, wszystkie sprzęty do remontu posiadam(przydałby się jeszcze migomat bo jeszcze nie mam. Do przyczepy trzeba by jeszcze dokupić instalację elektryczną i trochę farby(mam możliwość załatwienia sporej ilości za flaszkę więc nie ma problemu.

Warto się zamienić na ta przyczepę, pod warunkiem że ma w miarę dobre opony prosty, zaczep i ramę?

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

Co do pytania o przyczepę, a dokładniej spodu drewnianego. Mam dużo maszyn stolarskich i znam się na tym. Wydaje mi się, że podłoga z deski 28 będzie zbyt miękka, polecam deskę 40 przestrugać na 35 byłoby to idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Dzięki za poradę :) Warto się zamienić(mój opryskiwacz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

Doradźcie mi czy warto oglądać ten pług ? mam 30 km, więc nie jest daleko. Myślę, że z 200 zł bym stargował i za 1800 kupiłbym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj