Polecane posty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witekjamrozy
      Witam, Stoję przed wyborem opryskiwacza. Wybieram między Krukowiak 1500l belka 15m PHX oraz Unia Pilmet 1600l 15m belka standard na zbiornik. Wyposażenie mniej więcej to samo: hydrauliczna belka z ćwiartkowaniem, komputer, rozwadniacz boczny, dyszel skrętny, dysze ceramiczne. Cena obu modeli podobna. Proszę o opinie użytkowników, opisanie wad i zalet jednego i drugiego opryskiwacza, dokładność ustawienia dawki, jakość wykonania belki itp
    • Przez Mecha
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy. Otóż w krukowiaku heros 412 zawór 6 sekcyjny (5na belkę, 6 rozwadniacz, bez kompensacji) nie da się kręcić pokrętłem od regulacji ciśnienia... 
    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj