PatrykCichy

,,Wycie" pompy olejowej C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PatrykCichy    2

Witam, mam problem z pompą olejową c330. A mianowicie, nie dawno została wymieniona pompa. Po odpaleniu traktora pompa wyje niesamowicie. Jest po prostu głośna. Dopiero na wyższych obrotach dzwięk silnika zagłusza pompę. Czy to kwestia czasu by pompa się dotarła? Gdzieś w internecie przeczytałem iż jest to kwestia podkładek dystansowych, wiec spróbowałem z podkładkami i bez nich ale bez rezultatu. Pompa mimo głośnej pracy po założeniu pompowała a gdy po 3 dniach odpaliłem ciągnik kontrolka ciśnienia oleju świeciła się. Miał ktoś może podobny problem. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klekot22    0

poto są te podkładki trzeba tyle zalozyc żeby byl lekki wuczuwalny luz między zębny . za ciasno spasowane masz i dlatego wyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykCichy    2

Teraz bez podkładek jest lekki luz. Z podkładkami też wył. Z podkładkami był duży luz.


Tam są tylko 4 podkładki, po 2 na śrubę.

Edytowano przez PatrykCichy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Masz brak ciśnienia ? To może teraz coś rozsadziło już bo był zacięty zawór i dlatego tak głośno chodziła niezależnie od dystansów. Gdy tak wyła to tak jak wyżej kolega pisał mógł być zacięty zawór, lub kiepski filtr który powodował opór wtedy również pompa głośno chodzi.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

Kolego napisane zostało jasne sprawdź zawór w pompie olejowej  ;)

Nie mieszaj do tego pompy hydraulicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820
PatrykCichy    2

 

 

Kręciłem na sucho więc cisnienia nie było a itak głośna była...

Edytowano przez PatrykCichy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mówisz że nie ma ciśnienia że głośno chodzi więc może po prostu ta pompa się nie nadaje bo jest rozwalona.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykCichy    2

Nówka, pisałem :D Ale niby trzymała cisnienie na początku tylko potem kontrolka sie zapaliła. Sprawdzę przed założeniem ten zawór i złoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sprawdź i to dobrze bo przy obecnych częściach zamiennych nowe nie znaczy dobre :( ,


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

To za tą pompę i do sprzedawcy nie ma co dalej z nią kombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

No jak coś z nią nie tak że wyje mino sprawnego zaworu itp to wada fabryczna więc powinni przyjąć. Bynajmniej żądaj wymiany na inny egzemplarz. A jeszcze jaki producent tej pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No jak coś z nią nie tak że wyje mino sprawnego zaworu itp to wada fabryczna więc powinni przyjąć. Bynajmniej żądaj wymiany na inny egzemplarz. A jeszcze jaki producent tej pompy?

 

Może nawet opakowania nie było jak kolega ją kupował jak to czasem bywa, więc  nie wie pewnie dlatego jakiego producenta. Próbować reklamować trzeba trafił się jakiś wadliwy egzemplarz.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820
corrado    401

Skoro od początku z nią problem to raczej w tym kierunku trzeba by było myśleć.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj