Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mistrzu124    1

Witam. Planuje kupić Sipime 279/1 i tu moje pytanie bo czytałem na forach o tej prasie i wadą tej prasy wg ludzi są zamki klapy. Mam pytanie jak wyglądają te zamki klapy i gdzie się znajdują może ktoś ma zdjęcie. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Zamków   mechanicznych  nie  ma   jest   tzw  zamek  hydrauliczny    który  blokuje  olej  i  uniemożliwia  otwarcie  się  klapy  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

Połączone

 

 

witam ja z takim pytankiem czy do prasy belujacej simpy dalo by sie zamontowac zamki komory bo w tej chwili jest klapa jest domykana chydraulicznie i podczas belowania otwiera sie;a i jak to zrobic jak cos

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj11    7

Kolego tam przy rozdzilaczu są dwa zawory. jeden jest od tylnej klapy musisz się upewnić który to jest i skręcić go z rozwagą bo jeśli bendzie za mocno to coś zozpierd...,ją u siebiemam tak ustawione że wskazówka koniec czerwonego pola na zegarze,to klapa max dwa cm.się otworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

wysle ktoś zdjecie gdzie ten zawór jest z przodu przy rozdzielaczu czy gdzieś w prawym boku przy siłownikach komory  i czy pomoże to przy mtz 82 bo wiadomo  że tam słaba hydraulika iu może puszcza z traktora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzu124    1

Witam. Zakupiłem prasę Sipma z279/1 z hydraulicznym pobierakiem i mam pytanie od czego jest ta dźwignia ?  

post-151034-0-08487000-1430981502_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czy nie jest to czasem zawór hydrauliczny do przełączania między podbierakiem a klapą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

tak, do tego to służy

 można zrobić przełączanie na linki żeby nie wyskakiwać z ciągnika  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Możesz zrobić i na elektromagnes jak chcesz :P ewentualnie jak masz dodatkowy rozdzielacz w ciągniku to wkręcić przewód żeby wogóle nie używać tego przełanczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez cris10
      Prasa Sipma Z-224/1 rok 1992 . Garażowana od nowości , stan techniczny oraz wizualny bardzo dobry , nie wymaga wkładu , w pełni sprawna , w cenie również wałek . Jesli ktos zainteresowany to podam numer na priv . 
      Cena to 8000 zł do negocjacji 


    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was kochani mam pytanko posiadam belotnice z 279 z podbieraczem 2.40m i taka sprawa słyszałem że 10 razy musi bela owinac sznurkiem żeby nie rozleciała sie a jedni mówią że 16  razy mówię tutaj o słomie i pytanko kieruje do was ile zalecacie owinięć z waszego doswiadczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj