Skocz do zawartości
frycu13

fendt 309C problem ze sprzęgłem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fendt
frycu13    0

Witam od jakiegoś czasu świeci mi kontrolka "zużyte okładziny hamulcowe-hamulec wału kardana" 

trzeba wymienić te tarcze na przednim wale ?  i jak to wymienić w dodatku świeci mi cały czas kontrolka "za niski stan płynu hamulcowego sprawdź szczelność systemu hamulcowego" a stan jest więc nie wiem już co jest grane

A w dodatku jakiś czas temu wpadł mi pedał sprzęgła w podłogę i od kilku dni nie odbija mi do końca co to może być ?

Edytowano przez frycu13

damianbor    8

Klocki się skończyły i cylinderek wyskoczył. Zdejmij zacisk z wału i wymień klocki. Żadna filozofia o ile masz trochę pojęcia. Wymienia się je tak jak w samochodach.

frycu13    0

tylko że jak dodaje gazu albo ciągnik jest pod obciążeniem  to kontrolka gaśnie a podczas jazdy świeci 

Wiadomość z agroFakt.pl

Zoch    4

Możliwe,że cylinderki się przyblokowały.Trzeba wyjąć i papierem przetrzeć cylinderki.Przy okazji nie zaszkodzi wymienić klocki :D

frycu13    0

Sprzęgło po regeneracji dzisiaj odebrałem jutro będzie zamontowane tylko zastanawia mnie jeden fakt ze to sprzęgło hydrokinetyczne a pamiętam jak serwis jakoś raz wymieniał tam ceramiczne okładziny  w sprzęgle a  firma u której regenerowane było sprzęgło mówiła ze tam niema żadnej tarczy z okładzinami

I mam pytanie jaki olej wlać do skrzyni  i gdzie tam może być filtr oleju hydraulicznego do sprzęgła i czy jest coś ważnego o czym trzeba pamiętać przy montażu sprzęgła we fendzie  ?

zbozowy    29

regenerowałeś sprzęgło hydrokinetyczne? Przecież ono nie ma nic do wpadającego pedału w podłogę.

frycu13    0

to co w takim razie może być przyczyną ?  uszczelniacze były w tym sprzęgle walnięte  z tego co wiem .A co do usterki to było tak ze miesiąc wcześniej raz mi wpadło w podłogę i nie odbiło a potem było ok jakiś czas i znów zaczęło się przycinać ale potem już wpadło w podłogę na amen  

frycu13    0

Pompka sprzęgłowa była padnięta też ta przy silniku ale. Rewelacji nie mazrobiłem wszystko niby chodzi ale biegi dalej nie tak.lekko wchodzą

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się