ferguson235

Zetor 8011 - ogólne informacje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pimper21    61

mam małe pytanko mam zetora 8011 crystal + turbo ,i jest taki problem że w zimę niechce odpalić powud tego jest taki że on ma akumulator 12v,i jest bardzo słaby,mam jusz w nim rozrusznik szybkoobrotowy ale to i tak nic nie daje ,słyszałem że jest coś takiego jak przekaźnik 12/24 podpowiedzcie mi coś ,i dodam jeszcze że akumulator jest nowy!!xD

 

i jeszcze jak byście mogli to wytłumaczcie co to ten przekaźnik i co by do tego było potrzebne ??

:)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

mam 12v z CENTRY , FUTURE i odpala na jednym aku , rozrusznik stary oryginalny czeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja mam ursusa c-385 to tosamo co zetor 8011 one tak palą akumlatory niemają nic do tego a ten rozrusznik szybkoobrotowy to z niego wyjmij i włuż ten stary bo go zajedziesz bo niewolno na nim długo trzymać. Ja mam ursusa 1234 i rozrusznik mam z przekażnikiem to taka kostka na rozruszniku która przerabia prąd z 12v na 24v u szustki to coś daje a w 80 to nic. Tak jak zimą to tylko kopciuch albo na pociąg. Albo jest jeszcze jedno wyjście wstaw piecyk do garażu i pal tylko musi być ciepło i wtedy odpali.A zetor 8011 czy ursus c-385 mają taki sam model silnika Z8001 a zetor 8111 joż lepiej pali poniewasz ma model silnika Z8401.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

dokładniej poprosze xD:)

 

ale ja mam ten rozrusznik od kiedy go kupiłem i nic sie nie dzieje

c-385 nie mają turbo a 8011 zato mają i tak myśle aby kupić ten przekaźnik

ale niewiem czy 2 akumulatory są poczebne czy 1 i czy sam bym to podłonczył


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Pokolei

1. Rozrusznik na 24V (alternator zostaje 12V stary)

2. Przekaźnik 12/24

3. Dwa nowe akumulatory 12V (najlepiej tej samej firmy, o identycznych parametrach aby się równo ładowały)

4. Elektryk aby to podłączył może się przydać.

Tak mają zrobione ursusy 6 cyl. Wtedy masz instalację w ciągniku na 12V, tylko w czasie rozruchu owy przekaźnik łączy dwa akumulatory i mamy 24V - wtedy zgodnie ze wzorem P= U razy I , aby uzyskać tę samą moc na rozruszniku, przy napięciu 24V trzeba dwa razy mniej prądu niż przy napięciu 12V, co skutkuje tym że ciągnik lepiej odpala, bo ma jakby takiego kopa z dwóch akumulatorów.

Najlepiej założyć nowy przekaźnik bo ze starym mogą być problemy. Dobrze porządnie wszystko zamontować i będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

można inaczej rozrusznik 24V alternator 24V dwa akumulatory . Między akumulatorami wyprowadzasz kabel 12V do stacyjki do alternatora zakładasz przekażnik do regulatora napięcia wszystko działa nie potrzeba przekażnika 12-24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

ja tam wole to co napisał yarecki12 thx :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

a tak na oko ile to będzie kosztować?? :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

można inaczej rozrusznik 24V alternator 24V dwa akumulatory . Między akumulatorami wyprowadzasz kabel 12V do stacyjki do alternatora zakładasz przekażnik do regulatora napięcia wszystko działa nie potrzeba przekażnika 12-24

no tak ale wtedy masz całą instalacje na 24V, musisz wymienić żarówki i wogle, w przyczepach też, potem drugi ciągnik co ma 12V nie może ciągnąć tych przyczep. Problem z połączeniem koguta, radia, jakieś komputera od rozsiewacza, opryskiwacza, joysticka jakiegoś czy coś, trzeba kombinować jakieś przetwornice czy coś.

Zobacz sobie na Grene ile kosztuje taki przekaźnik, rozrusznik to jakiś od 6 cyl ursusa, nie wiem od bizona albo ciężarówki jakiejś może pasuje, a może da się rozrusznik 12V przerobić na 24 V tego nie wiem.

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/12685 tu masz owy przekaźnik, dolicz dwa nowe akumulatory, i coś skombinować z rozrusznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

ok thx

:lol:


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

instalacja ma 12V dobrze se poczytajcie między akumulatorami 12V do stacyjki do zacisku nr 30 a przekazniki lubią szwankować plus dodatkowa wiązka kabli tutaj kupujesz alternator z jelcza za 80zł przekażnik żeby załąnczał regulator za 10 zł akumulatory rozrusznik z bizona zmienić tylko głowice albo przerobić swój tylko czy się będzie opłacać to jest mniej awaryjne i prościejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Możesz jeszcze raz napisać co trzeba , bo trochę twój post jest nieczytelny i zagmatwany, używaj trochę przecinków czy coś, bo tu piszesz przekaźniki szwankują, coś o kablach, a potem że przekaźnik jakiś regulator 10 zł, napisz trochę bardziej zrozumiale bo może u siebie coś przerobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filemon2    0

instalacja ma 12V dobrze se poczytajcie między akumulatorami 12V do stacyjki do zacisku nr 30 a przekazniki lubią szwankować plus dodatkowa wiązka kabli tutaj kupujesz alternator z jelcza za 80zł przekażnik żeby załąnczał regulator za 10 zł akumulatory rozrusznik z bizona zmienić tylko głowice albo przerobić swój tylko czy się będzie opłacać to jest mniej awaryjne i prościejsze

Dobra dobra.Niby fajnie z ta instalacją 24V ale tylko wtedy gdybyś pobierał z niej też 24V.Jeśli wepniesz sie pod 12V bo wiadomo że akumulatory są szeregowo to ten pierwszy będzie niedoładowany a ten drugi przeładowany co docelowo ich skonczy chyba ze odbiornikow uzywasz okazjonalnie.To nietedy droga.Jeśli macie koledzy zwykłe instalacje 12V a w nich zastosowane 2 akumulatory 6V połaczone oczywiście szregowo jak wiadomo to przy ewentualnej ich wymianie jesli macie srodki kupcie 2 szt 12V 120Ah połączcie równolegle i będzie hulać że aż sie zdziwicie nawet na zwykłym rozruszniku o ile jest sprawny.Sam bym nie wiedział ale przyszły do nas 10145 z czech z takimi akumulatorami i jak sprawdziłem póżniej w książce czesi tak stosowali.Polecam.Sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliwa4321    0

mam problem bo nie wiem ile sie misci oleju w skrzyni ;-/ mam jeszcze jedno pytanie do czego słuzy takie cos co jest za siedzeniem kierowcy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ilość oleju to 47litrów a to takie coś to jest korektor szybkości opuszczania ramion w zależności od ciężaru podnoszonego narzędzia gdy się dokręca to szybciej opada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliwa4321    0

Witam ilość oleju to 47litrów a to takie coś to jest korektor szybkości opuszczania ramion w zależności od ciężaru podnoszonego narzędzia gdy się dokręca to szybciej opada .

dzieki za podpowiedz ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

koledzy mam małe pytanko mam zetorka 8011 i chciał bym do niego założyć przedni napęd w tym rzecz że nie wiem ile to będzie kosztować ,gdzie to można kupić "przedni napęd" i ile to robocizny z tym będzie.jak coś moje GG 670932 proszę o kontakt ;)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Użytkuje już zetora 8011 przez 5 lat ,jest on głównym ciągnikiem w moim gospodarstwie .Zalety nie pali za dużo "według mnie " ,nie psuje się ,wszystkie części do stęmpne i tanie ,Ma tom siłę .

Wady:przydał by się przedni napęd , jakoś wyciszyć kabinę ,a i jeszcze odpalanie zimą ale to na cybucha :Di pali Dla mnie ten ciągnik jest super :rolleyes:


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

to się nie opyla tego przedniego zakładać do zetora 8011 sprzedać za ok 18 tyś. bo w dobrym stanie jest tylko turbo wymienić i oponki .Dołożyć z 20tyś i coś nowszego kupić z 4*4 :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Kto Ci kupi 8011 za 18tys? Zobacz w galerii mojego 9145, dałem za niego 27tys i ma przedni napęd szybką skrzynię i jest młodszy czyli mniej wyeksploatowany.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A ile oleju miesci się do silnika takiego ciągnika ?

proszę o odpowiedz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabek    0

Też posiadam zetora 8011 i muszę sobie pochwalić ten sprzęt bo jak na razie bezawaryjny od 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A czy ktoś z was próbował kiedyś przerobić maskę tak, aby otwierała się do przodu tak jak w u 4011? Pytam, bo wkurza mnie syf, który się pod nią gromadzi, a lubię czysty ciągnik czasami aż do przesady :D


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj