Marq

Horsch Joker 3 CT

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marq    0

Witojcie,

 

Przymierzam sie do zakupu brony talerzowej Horsch Joker 3 CT na MGR. Nie wiem na jaki typ wału się zdecydować. Brona będzie pracowała w różnych warunkach - 40% gospodarstwa na ciężkich iłach (kl. II, IIIa-b), 60% to piaski średnie i lekkie (kl. IVa-VI), więc wszystkiego po trochu. Gleby bez kamieni. Będzie wykorzystywana do zrywania ścierniska po zbożach i rzepaku, często razem z wysiewem poplonu (nabudowany siewnik pneumatyczny z wężami rzucającymi przed wał). Stąd mój dylemat - czy lepszy będzie najpopularniejszy wał RollFlex (ze sprężystych płaskowników), który jest ponoć najłatwiejszy w utrzymaniu, przez właściwości samoczyszczące i który podejrzewam, że lepiej bedzie sobie radził w warunkach wiekszej wilgotności, czy gumowany wał FarmFlex, który chyba będzie pomocny dla nasion poplonowych, bo ugniata ładnie całą powierzchnię, ale z kolei ma skrobaki, co wskazuje na to, że może się zalepiać.

 

Byłoby pięknie, jakby znalazł sie ktoś, kto ma lub pracuje na takiej bronie i zna któryś z tych wałów od strony praktycznej, a nie tylko prospektowej :) Jestem świadom, że niewielu jest użytkowników tego typu maszyny na forum, ale mam nadzieję, że ktoś się odezwie :)

 

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam vaderstad carrier 300 zawieszany z gumowym wałem pracuje na różnych glebach glinach i piaskach . Napewno wał gumowy jest o wiele cięższy przy 3 metrowej talerzówce robi niewielkie znaczenie na plus do takiego zestawu jak mój to przynajmniej 120 koni jeśli chodzi o sam wał to co prawda to zbiera sie tam troche ziemi ale zbieracze radza sobie dobrze z tym na ogół dobrze sie odkleja i nie ma z nim problemu po sezonie tylko obstukam to czego zbieraki nie zgarną warstwa 3-5cm  pukniesz raz i wszystko odleci od gumy nie to co na wałach packera gdzie zeby go wyczyścic dobrze to cały dzień schodzi na skrobaniu .... Tak jak powiedziałem to nawet jak jest wilgotna ziemia to nie ma problemu prędzej talerze się zakleją niż wał co moge jeszcze dodać to to że jeśli chcesz do poplonów to to że jest cieższy to podsiąkanie też jest lepsze . U mnie to się sprawdza i jestem zadowolony ale wybór należy do ciebie pozdrawiam .      

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widziałem na pokazach, w sumie to sam też jechałem kilka przejazdów z terano horscha wyposażony w wał sprężysty. Nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia. Gleba lekka, piaszczysta. Wał często się zapychał (nie miał siły się kręcić tylko robił za równiarkę). Ale nawet bez tych pokazów jakoś bardziej jestem przekonany do gumowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

gumowy strasznie ciężki, do 3 metrowej brony będzie ważył z800 kg, + brona 1200 to daje nielada wagę. 

ciekawe czy  maxxum by z tym dał radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

dzieki za odpowiedzi! :)

 

pare dni temu podjalem decyzje i zamowilem FarmFlexa, czyli gumowy. Dealer mial na placu ten sprężysty i zupełnie mi nie przypadł do gustu. Co do masy - o ile dobrze pamietam gumowy byl ciezszy od sprezystego o 60kg/metr, wiec jakies 180kg wiecej - mam nadzieje, ze moj trakor nie bedzie cierpial przez to :P Maszyna bedzie na czerwiec, wiec po zniwach dam znac jak sie sprawuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałbym pytanko. Przymierzam się do zakupu Joker 3 CT z wałem SteelDisc. Orientuje się ktoś czy Deut-Fahr Agrofarm 430 da radę dźwignąć tę talerzówkę ? Dodam, że aktualnie agrofarm waży 6300kg netto( ma zalane wszystkie opony płynem) i do tego na przednim tuz będzie znajdował się obciążnik 650kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Myśle, że spokojnie. Ja też byłem mocno zestresowany jak jechałem ją odebrać od dealera, bo nie dość że FarmFlex to chyba najcięższy z wałów, to jeszcze APV-a PS200 na niej mam (mam JD4055, waży niecałe 8 ton - w tym 850kg ma na nosie), więc nawet bak zalałem do pełna, bo jest u mnie całkiem z przodu. :P Praktyka pokazała, że nawet z pełnym APV, oblepionym wałem i pustym bakiem wszystko jest w normie, Johny sobie radzi, więc i Twój Deutz powinien :)

Edytowano przez Marq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj