Polecane posty

DUCH1986    3

Witam, założyłem nowy temat bo nieznalazłem podobnego. Myśle że dużo osób ma nierówne łąki, (szczególnie z południa Polski)tak jak ja. Tzn. stare rowy melioracyjne, brzegi, górki itp. Jaką przetrząsarke wybrać? takie na zawiasie się chyba nie nadają bo są całe sztywne. Jakie najlepiej kopiują teren? Może ktoś poleci coś z allegro? albo doradzi czym się sugerować przy wyborze? Jakie marki, modele polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Również dołączam się do pytania ponieważ jestem z małopolski i też mam bardzo nie równe łąki .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A wiec tak, pracowałem z oboma typami tych maszyn, jak i cztero karuzelową o szerokości coś koło 5 m a teraz pracuje na sześciu karuzelach o szerokości 6,6m. ogólnie łąki mam stosunkowo równe, wiadomo zdarzają się takie stare rowki, przeorane przez dziki, i skarpy od kanałów. Z czwórka nie było większych problemów, jedna gwiazda szła niżej np. w tym rowku oczywiście do ogranicznika na maszynie, tak samo po skarpach trzema gwiazdami jadę po równym a czwarta wędruje wyżej. Mam na myśli tutaj nierówności podłużne, do poprzecznych najlepsze jest kółko kopiujące. Teraz z 6 karuzelówką to ma ona mniejsze możliwości, na skarpach sobie radzi ładnie na miejscowych zagłębieniach tak jak 4 ale na jakichś starych rowkach to nie ma takiej możliwości wychyłu. Ostatnio miałem okazję pracować u znajomego sześcio karuzelową na masakrycznie nierównej łące i kiedyś pracowałem tam cztero karuzelową i ta mniejsza lepiej sobie radziła, lepiej znosiła te nierówności pod względem technicznym. Podsumowując na strasznie górzyste łąki polecam 4 a na w miarę równe łąki z małymi dziurami np. po dzikach da radę 6 ;)

Pozdrawiam : Endrju00711 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Ok, tylko mnie bardziej chodziło o to jakie ma mieć przeguby ta przetrzasarka. Bo wiem że są chyba zawiasowe i jakieś tam inne. A co masz na myśli mówiąc o kółku kopiującym? Które takie posiadają (jakiś przykład)

Chciałbym taką żeby te skrajne wirniki nie były połączone na sztywno z tymi wewnętrrznymi, tzn. żeby mogły się troche odchylać. Są takie przetrząsarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Z tych co używałem to obie miały możliwość wychyłu, ale chyba nie ma takich które maja połączenie sztywne. A odnośnie kółka kopiującego to wystarczą normalne i będzie dobrze, takie coś jest stosowane przy zgrabiarkach karuzelowych ;) Odnośnie tych połączeń to są dwa rodzaje ( kłowe i na wałku kardana, potocznie krzyżak ), ogólnie oba sposoby przeniesienia napędu są dobre, przeważnie jest to uwarunkowane sposobem składania się maszyny ( składane do góry maja przeważnie krzyżaki ), ale np. KUHN albo KRONE nadal pozostali przy kłach uzasadniając to możliwością pracy przy złożonej maszynie, takie zjawisko przydatne jest np. w C-360 gdyż można ja złożyć hydraulicznie nie ściągając wałka WOM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

trudno dopasować taką żeby pasowała na każdy teren mniejsze są lepsze na większe nierówności ale częściowo zależy to od powierzchni jaką chcemy obrabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

pronar zaczyna się bawić w zgrabiarki, a samasz produkuje je od ładnych kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Bliski kolega który zajmuje się dilerka obydwu tych firm, skłaniał się ku samaszowi. Pomimo że przekładnie są takie same, to za samaszem przemawia lepsza jakość wykonania ( z relacji kolego, bo ja zgrabiarek Pronara nie widziałem na oczy, tylko w katalogu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jobsik    0

na ile ha łąki? do ilu tyś. zł?

Edytowano przez jobsik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jobsik    0

no pasową to byś nową za 900-1000 zł kupił nową, ale ja jej nie polecam, lepsza by była na przekładniach 4 talerzowa.

Edytowano przez jobsik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Jam mam pasą i dałem 1700zł i nie narzekam.A jaka jest przewracarka "przekładniach 4 talerzowa"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
    • Przez DelPiero
      Witam, proszę o pomoc w wyborze agregatu uprawowo siewnego, cena jest bardzo zbliżona dlatego nie gra roli.
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy ktoś może się orientuje czy w Zgrabiarce Krone 421 Swadro uzupełnia się może jakiś olej albo smar??? Bo z tego co ja wiem to niby jest tak jakiś płynny smar, ale producent przewiduje dożywotnie nasmarowanie z tym że ciekawe ile lat producent przewiduje że na maszyna będzie pracować. Jeśli ktoś by wiedział to proszę o jakieś info bo może trzeba by było coś tam uzupełnić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj