Polecane posty

New1    17

Jaka byście polecili Zgrabiarkę 6 gwiazdową i jakiej firmy... Ja mysle nad Krone ,Kverneland,Niemayer ,Stoll .. kosiarke mam 1,85cm a zgrabiarkę 4,5 metra co wybrac do tego... :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No może takową:

http://www.agrofoto.pl/forum/Taarup-8068-image74591.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Taarup-8068-image58913.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Taarup-8068-image58912.html

 

Dałem za nią rok temu 35 tys. zł, nie pamiętam ile w Euro kosztowała. Ciężar dość solidny bo prawie 900 kg.

Maszyna coś pięknego, za taką sumę to musi galancie rozrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

:lol: Widziałem Robert naprawde ta przetrząsarka jest piekną!! Własnie chodzi mi o maszyne Tej KLASY ale przedział cenowy troche odstrasza :D ale dzięki bede miał to na uwadze.. a tak pozatym wiem co to znaczy maszyna Kverneland bo mam zgrabiarke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

A jak jest z zebami do pottnigera bo to Rozreklamowana firma ale cześci beda przerażały ceną!? ale uwzgledniam Tą maszyne :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

TeŻ wchodzi ale zdałaby sie na kwadratowej ramie jednak to jest Solidność! Poluje na cos w podobie do robertbara mozliwe ze lekką używkę.. miałem Deutz-Fahr kosiarke i nie byłem zadowolony z maszyny i byłem zawiedziony ich cenami.. ale przetrząsarka ta ładnie wygląda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

New1ja polecam osobiście firmę KRONE sam mam zresztą przetrząsarkę tej firmy już od 5 lat i jest niezawodna a pracuje na 70ha łąk razy 2 bo dwa pokosy, a tak po za tym to mam prasę i grabarkę tej firmy i też jest niezawodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

dzieki farmer40

 

Tu gdzie ja mieszkam jest jedno z najwiekszych w polsce przedsiębiorstw otóż Witkowo.. Ich cały sprzęt zielonkowy to Krone pomijając z 5 kosiarek famarolu i pare pras Claasa co rok te maszyny skosza przetrząsną zgrabią sprasują 3.049 ha uzytków zielonych i wiadomo + jeszcze to co na kiszonkę wiec gdzieś ponad 5000tys. ha

 

To spis ich sprzętu na te hektary sprzet współpracuje z URSUSAMI!! i Zetorami..

 

*roztrząsacze do traw KRONE KW 670/6 o szer. rob. 6,70 m. szt. 7,

* zgrabiarki do traw KRONE KS 1401 Szwardo o szer. rob. 14 m szt. 2,

* zgrabiarki do traw KRONE KS 651 Szwadro o szer. rob. 6,50 m. szt. 2,

* zgrabiarki do traw KRONE KS 620 Duo o szer. rob. 6,20 szt. 1.

* kosiarka rotacyjno - dyskowa KRONE AM 3235 o szer. rob. 3,20 m szt. 1,

* kosiarka rotacyjno - dyskowa KRONE AM 2835 o szer. rob. 2,80 m. szt. 8,

 

Dlatego wiem co ten sprzęt potrafi.. i widziałem wszystki który wypisałem i uwazam ze to Sprzet do solidnej roboty!

Przez moją wies przejeżdza dziennie w lato ponad 500 balotów !! tam wydajność jest osiągana 20 ha na godzine!! moment jak wpadną to tylko sie smieje z tatą.. Jest trawa i juz niema na drugi dzien :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

Witam:) poraz pierwszy w życiu zbieram trawy w tym roku łaki nie były mi potrzebne ze względu że nie chodowałem bydła,skosiłem niedawno 4ha trawy z koniczyną i sąsiad kosił tego samego dnia co ja ale na wieczór użył przetrząsacza pokosów natomiast na pająkiem robiłem na nastepny dzień wieczorem to on już zbierał w belę więc widać rozstrząsacz sporo daję i teraz jest moje pytanie jaki wybrać rozstrząsacz użytków zielonych mam obecnie 12ha może w przyszłości sie zwiększyć do max 20.Co sądzicie o tym przetrząsaczu??? http://www.rolnicze-maszyny.pl/przetrzasacz-karuzelowy.php


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

taaa 11 tyś za przetrząsacz dać! ja wole ten za 1 tyś zł o połowę węższy i mieć w kieszeni 10 tyś he he, bo przecież zasada działania jest taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

I tu się kolego mocno zdziwisz. Po pierwsze zasada działania nie jest taka sama, ta przetrząsarka za tyś zł, to ona tylko przegrabia, ma tendencje do zostawiania siana w kempach. Z kolei przetrząsarki czterokaruzelowe różnią się napędem, mają, mechaniczny napęd,który pozwolił konstruktorom na zachodzenie się ramion, przez co takowe kempy nie powstają, ponieważ zęby je rozruwają, a nie przegrabiają. Przez co zielonka na łące jest lepiej rozłożona na całości. Co dalej skutkuje w szubszym i bardziej równomiernym suszeniu :P

A jak ci szkoda kasy, to poszukaj czegoś urzywanego. Ja na 15 ha miałem tą małą przez sezon, na rugi kupiłem kuhna 5,2m czterokaruzelowego, i tym to dopiero idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tyle ha to ja bym polecał przetrząsarkę co najmniej 4 wirnikową, ja dla siebie zamówiłem jf stolla hydraulicznie składanego,szer. robocza 5,40, do tego zgrabiarka jf stoll 3,15, teraz czekam na sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ferdek ale ty się widzę chłopie znasz.... :/ Miałem taką za tysiac zł to pozbyłem się jej zaraz jak się tylko sezon skończył i kupiłem claasa http://www.agrofoto.pl/forum/Claas-WRSA-image146446.html maszyna z 1981 roku a polskie za ten tysiąc do pięt jej nie dorównują no i ma możliwość zgrabiania... ale teraz będę ją sprzedawał bo chcę coś kupić większego... 4ro wirnikowego... bądź 6cio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

Kasy mam niestety mało bo tylko max1500zł bo duża suma poszła na ładowarkę i na budowę obory


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
taaa 11 tyś za przetrząsacz dać! ja wole ten za 1 tyś zł o połowę węższy i mieć w kieszeni 10 tyś he he, bo przecież zasada działania jest taka sama

 

ja wolałem dać 2 tys i nie kupować tego złomu na pasek klinowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

to ja opisze to za tysiaka

wady

- koła się gną

- zęby się łamią

- łożyska do wymiany co 50h pracy

- brak osłon przy wałku skutkuje częstym nawijaniem się trawy

- nie będziesz oczyszczał z nawiniętej trawy pasek będzie spadał

Zalety :

mam tą karuzele dwa lata ale zalet nie zauważyłem chyba żeby zaliczyć to trochę lepiej przetrząsa od poczciwej gwiazdówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeszcze dodaj ze przy dużym pokosie pasek się ślizga i spada. Znajomy w tym roku nie mógł rozwalić koniczyny. Musiał jechać po pająka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

tego co wymyslił ta przetrzasarke na pasek, toodrazu do wiezienia powinni zamknac :) pozyczylem to od sasiada, bo pajak tęgich pokosow nie mogl ruszyc, mialem ten szajs raz i wiecej niechce, pasek sie slizga, a w dodatku usrywają sie kupy z trawy, kupilem przedwczoraj przetrzasarke Fahr na 6 gwiazd do remontu za 300 zł, była ciągnieta, ja przerobilem ja na 4 gwiazdy, odjalem po jednej z boku, i mam dwie przekladnie w zapasie :) komplet 24 nowych zebow, i 4 nowe kołka z grene to koszt 350, zl, no iteraz zrobie ja zawieszana na tuz, i mam lux maszynke :P


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Sąsiad ma df czterotalerzowego bardzo ładnie rozwala a jedyna wada to to że jest ciągana a nie podnoszona. Ale na polu jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Po co zrobiłeś na 4?? Ja bym zostawił 6. Zresztą teraz będzie ci w boki rozwalać bp nie ma gwiazd zbierających do środka.

 

Za 300 zł?? chyba 3 tys. Za 300zł tona złomie więcej by dostał chyba.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ferdek to jak zaoszczędzisz na przetrząsaczu czy nie??? :P

 

przetrząsacz ma za zadanie ładnie rozrzuć skoszona trawę, ale ważniejsze jest to że łamie łodygi dzięki czemu roślina szybciej przerywa oddychanie i pasza będzie miała większą wartość dlatego roztrząsać należy jak najszybciej po wykoszeniu trawy.

 

to na pasek klinowy to sie tylko nazywa przetrząsacz... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

Ty to Ty ja to ja kolego andrzej"ileś tam, nieumiesz szukać to nieznajdziesz proste, ... zresztą jak byk wynika z mojego opisu że wymagała remontu, choć i tak sie opłacało, jakoś są na 4 gwiazdy bębny kręca sie w te samą stronę i jest git... poza tym na 6, to niemam takiego areału żebym musiał mieć taką szerokośc, a jeśli przyjdzie na to to je dołoze :P poza tym apropo szukania, dzisiaj dałem zaliczke na zgrabiarke FELLA 320, z 90 roku, bez remontu i z wałkiem za 1400


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

norbi kup taką http://www.allegro.pl/item648953874_przetr...bdb_i_inne.html taka jak moje na 100% nie pożałujesz :P ... Chyba że poczekasz po sezonie to ci sprzedam moją z nowymi wszystkimi łapami oryginalnymi claasa... powiem szczerze że ciut za nie wybuliłem ale są prawie niezniszczalne dopiero jak leciutko przyłożyłem w stawidło to jedna łapa pękła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
    • Przez DelPiero
      Witam, proszę o pomoc w wyborze agregatu uprawowo siewnego, cena jest bardzo zbliżona dlatego nie gra roli.
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy ktoś może się orientuje czy w Zgrabiarce Krone 421 Swadro uzupełnia się może jakiś olej albo smar??? Bo z tego co ja wiem to niby jest tak jakiś płynny smar, ale producent przewiduje dożywotnie nasmarowanie z tym że ciekawe ile lat producent przewiduje że na maszyna będzie pracować. Jeśli ktoś by wiedział to proszę o jakieś info bo może trzeba by było coś tam uzupełnić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj