_rafal

Paweł Kukiz na prezydenta!

Polecane posty

Shaun    242

Gwoli wyjaśnienia to masz poglądy, z którymi się zgadzam i szanuję, nie zgadzam się ale szanuję oraz takie, które są zwykłym pieprzeniem rzeczy od rzeczy, których nie szanuję mimo szczerych chęci.
Linków nawet nie otwieralem, Wiki nie jest wg mnie rzetelnym źródłem informacji a to drugie coś zwisa mi i owiewa co tam jest i kto.
O poziomie dziennikarskim w głównych mediach, chodzi mi o TV, szkoda się nawet wypowiadać.
I to by było na tyle, jeśli chodzi o naszą dyskusję. Przynajmniej na razie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jeszcze trochę przeprosicie się ze starym ursusem jak unia zablokuje kasę przez to że Polska nie chce imigrantów przyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Gwoli wyjaśnienia to masz poglądy, z którymi się zgadzam i szanuję, nie zgadzam się ale szanuję oraz takie, które są zwykłym pieprzeniem rzeczy od rzeczy, których nie szanuję mimo szczerych chęci.

Linków nawet nie otwieralem, Wiki nie jest wg mnie rzetelnym źródłem informacji a to drugie coś zwisa mi i owiewa co tam jest i kto.

O poziomie dziennikarskim w głównych mediach, chodzi mi o TV, szkoda się nawet wypowiadać.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o naszą dyskusję. Przynajmniej na razie.

Pozdrawiam

Z wzajemnością. Z mojej strony z tą różnicą, że to na tyle, jeśli chodzi o naszą duskusję na zawsze. A monologu Ci nikt nie zabroni.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

a co wasza dyskusja ma wspolnego z tematem, w starych dobrych czasach tego forum dostalibyscie pare razy po % i mielibyscie duzo wolnego czasu na ochloniecie. 

kukiz byl ostatnio w zywcu i na spotkanie przyszlo 30 osob-to chyba juz koniec, zatwierdzil juz listy wyborcze-u mnie sami anonimowi kandydaci-niby dlaczego ktos mialby na nich glosowac. u palikota to przynajmniej grodzka byla znana i dostala 20 tys glosow, w okolicy tylko jeden znany polityk-znany z tego ze juz z niejednego koryta jadl i to cala prawda o kukizie-jedno wielkie 0, na ktore gimbaza dala sie nabrac :D  :D  :D .

i po referendum-kasa poszla w bloto,to kolejny przejaw poziomu polskiej demokracji.

 

roznica miedzy nami a wami[kaszlak-shaun] nie jest polityczna tylko kulturowa i mentalna, mozna dodac jeszcze cos o geografii i histori, i nic tego nie zmieni, zadne dyskusje po prostu nadajemy na innych falach....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Jak  tam po referendum  ?  mamy piękną  frekwencję     niecałe  8  %   :blink:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiara czyni cuda, czyżbym dostrzegła ją podświadomie w Twych wypowiedziach? ^^

Żenadą jest dla mnie ludzka IGNORANCJA, nie ma nic gorszego niż nieświadomość, tak jak życie stada zwierząt prowadzonych na rzeź. Zapewnianie im coraz lepszych, nowoczesnych, ekologicznie świadomych warunków niby, dbanie o ich prawa bytu dla wiadomego celu...dla monopolu.

W tv pokazują np. albo ogłupiające show albo patologie, abym pomyślała sobie w jakiej jednak ja jestem komfortowej sytuacji i nie mam powodów do narzekania.

Zapewniają nam takie rozrywki  codziennych procedur, byle zaprzątnąć nas i oddalić od sedna ich poczynać, żebyśmy myśleli i borykali się tylko własnymi sprawami a nie ogółu.

Przeczytałam tu powyżej dwa posty,  z których wypływa zatrważająca obojętność :mellow: szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Po pierwsze Kukiz z Komorowskim się ośmieszyli. Kukiz roztrwonił całe poparcie mówiąc, że nie ma programu i ma wszystko w d. A Komorowski jak tonący brzytwy się chwytał i mu nie wyszło.

Po drugie na nie powodzeniu referendum zależało wszystkim partiom w sejmie. Bo żadna z nich nie jest zainteresowana utratą finansowania. Nawet PO która mówi, że jest za zniesieniem finansowania partii politycznych z budżetu. Ale wie, że nic z tego nie będzie więc sobie tak dalej  mówi. Poza tym żadna z partii w sejmie nie jest zainteresowana utworzeniem JOW ów. Bo to naruszy bardzo ich interes. A partiom takim jak PSL czy nawet zjednoczona lewica oznaczało by to wylot z sejmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mnie nie dziwi frekwencja. 

-media nie robiły nic aby edukować ani zachęcać. 

-wydali sto milionów w błoto po raz kolejny i pewnie nie ostatni szkoda tylko że za naszą $$$

-pytania były otwarte, nawet gdyby było 50% to byłaby wielka dyskusja polityków jakie JOW-y itp. 

-dla mnie żenadę pokazuje telewizja publiczna

 

@jacus

Nadchodzą wybory parlamentarne. Mamy do wyboru albo glosować na znane osoby które wiele razy zawiodły, przynajmniej mnie, albo na nie znane o których nic nie wiemy. Dla mnie każde  wybory są odpychające i był nawet taki okres że wcale nie chodziłem. 

Jestem zdania że wybory jakiekolwiek powinny być przymusowe np.każdy kto nie poszedł na wybory płaci mandat 100zł. W przypadku gdy jest 50%  nie ważnych głosów następuje od razu referendum ale o tym chyba była już mowa wśród polityków.

 

@hubertuss

Kolego  nie pierwszy raz wprowadzasz w błąd. Zgadza się Kukiz nie ma programu ale ma strategie- takie brzmiało jego zdanie. Jedną ze strategii była reforma policji którą podał do wiadomości, masa stron do czytania.

Ostanie Twoje zdanie w poście. Gdyby były JOWy-te 460 okręgów, PSL miał by więcej posłów dowodem jest na to mapka do samorządów. Nie miałby takiej władzy prezes partii. Kolego myślę że się nie obrazisz jak nazwie Cię "stary Wyga z AF" i zadam Tobie pytanie.

Czy   system mieszany w Polsce już był, o tym wspominał Kaczyński w debacie o JOW i dlaczego z niego zrezygnowano???.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

jow-y juz sa w wyborach do senatu i co psl ma chyba 2 senatorow, paru "niezaleznych" reszta po i pis, tak samo w wyborach samorzadowych, tu jest troche inaczej -sam glosowalem na kandydatke  na radna i kandydata do powiatu z pis-u- moze temu ze prawi i sprawiedliwi to oni na pewno nie sa :P  :P  :P ,dobrze ich znam. ale tak wyglada lokalna polityka czytaj bagno. o wygranej psl w wyborach samorzadowych to bym nie dyskutowal bo nie bede sie pastwil nad glupota prostych ludzi..

ja chodze na kazde wybory od 91 i nigdy zaden polityk mnie nie zawiodl bo ja po prostu im nie wierze, mam czasami do czynienia z politykami roznych opcji i wiem ze to jedna swolocz.. a czym bardziej uderza w wysokie tony tym gorsza swinia jest.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie tak dawno z miesiąc temu, słuchałam tych dwóch kawałków...no no nawet T.Lipiński aż łezka się zakręciła...A tu jakie zaskoczenie Jacuś....myślałam, że jesteś "zgredem" :P B) :D 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 

Jestem zdania że wybory jakiekolwiek powinny być przymusowe np.każdy kto nie poszedł na wybory płaci mandat 100zł.

Super rozwiązanie, rodem z epoki PRL <_< .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Przymusowe wybory tylko pogrążyły by ten kraj,i tak jest już dużo ludzi którzy nie powinny głosować a głosują.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

 

@hubertuss

Kolego  nie pierwszy raz wprowadzasz w błąd. Zgadza się Kukiz nie ma programu ale ma strategie- takie brzmiało jego zdanie. Jedną ze strategii była reforma policji którą podał do wiadomości, masa stron do czytania.

Ostanie Twoje zdanie w poście. Gdyby były JOWy-te 460 okręgów, PSL miał by więcej posłów dowodem jest na to mapka do samorządów. Nie miałby takiej władzy prezes partii. Kolego myślę że się nie obrazisz jak nazwie Cię "stary Wyga z AF" i zadam Tobie pytanie.

Czy   system mieszany w Polsce już był, o tym wspominał Kaczyński w debacie o JOW i dlaczego z niego zrezygnowano???.

 

W błąd to co najwyżej Kukiz wprowadził ciebie i podobnych. Ja rozumiem, że masa ludzi jest przeciwko temu co się dzieje. Dali temu wyraz głosując na Kukiza. I to tez rozumiem. Ale nie rozumiem tego jak Kukiz mógł roztrwonić takie poparcie. Dowodzi to tylko, że to człowiek nie wart zaufania, marny organizator. Nie potrafił wykorzystać poparcia, kłócił się ze swoimi współpracownikami. Twierdził, że nie ma programu chce tylko dostać się do sejmu zrobić jow y i mieć to w d. Sam słyszałem. Wyborca nie będzie czytał mas stron jakiegoś bełkotu. On chce miec jasno powiedziane co kandydat czy partia ma zamiar zrobić. Ludzie przekonali się, że to kolejny człowiek chcący tylko do koryta.

W jak wielkim błędzie jesteś twierdząc, że na podstawie jow ów PSL miał by więcej posłów to aż śmiać się chce. Jak ktoś wyżej pisał PSL ma w senacie 2 senatorów co daje 2 %. Senat jest wybierany właśnie na podstawie jow ów. Politycy bardzo dobrze umieją liczyć. Gdyby im się to opłacało zrobili by sobie jow y. Zresztą przeciętny wyborca PSL głosując w wyborach samorządowych ma na uwadze swój konkretny interes. Zauważcie, że im wyżej tym politycy PSL mają niższe poparcie. I tak w wyborach samorządowych PSL bryluje. BO tam są stołki. I grupa ludzi idzie glosować na wójta, burmistrza rady powiatów czy sejmiki. Bo tam dzieli się stanowiska w urzędach. I jak będzie nasz to nas nie zwolnią. A przyjdzie nowy to będą zmiany. Poseł siedzi wyżej gdzieś w Warszawie i ma mniej do rozdania. To i posłowie PSL mają mniejsze poparcie. Prezydent praktyczni nie rozda stanowisk na tle wójta czy burmistrza. Dlatego nie obchodzi on wyborców PSL. Dodatkowo w ostatnich wyborach samorządowych zadziałała pierwsza strona.

Podsumowując utrata finansowania z budżetu i wprowadzenie jow ów nie były w interesie żadnej partii zasiadającej obecnie w sejmie. Dlatego referendum się nie powiodło. Nikomu nie chciało się prowadzić kampanii informacyjnej. Nawet pomysłodawcy Kukizowi się nie chciało.

Wybory obowiązkowe gdzie nie obecność zagrożona jest karą są w Belgii. Nie było tam rządu 1,5 roku i są spore problemy. Jak widać obowiązkowość nie pomaga. Ludzie co prawda głosują ale nie zawsze konstruktywnie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Kukiz na początku zapowiadał się całkiem dobrze.

Duże poparcie,usprawnienie systemu podatkowego współpracując z Centrum Adama Smitha i stowarzyszenie Koliber a do tego nie wyglądał na jakiegoś oszusta.

W sumie to tylko co do Jowów miałem obawy.

Ale później zaczą przyjmować do siebie byle kogo,nie zajmował się konkretnie niczym poza Jowami i chyba nie może ogarnąć tego co się dzieje w jego partii bo już nawet nie wiadomo czy chcą coś robić poza Jowami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

-Senat są wybierane  na podstawie JOW z jednym małym "ale". JOWy to są małe okręgi wyborcze nie tak duże jak w senacie. Po za tym dla mnie senat jest do likwidacji. Dla mnie nie ważne czy ktoś jest z PSL, PO, PiS itp ważne co sobą reprezentuje. Podaj mi inny przykład oprócz tych z mediów.

- Dla mnie program wyborczy to kiełbasa wyborcza,tak samo info z WP, czy z TVP niczym nie poparte, wolę już czytać ustawy, opinie i patrzeć jak głosują posłowie 

- Myślisz że poseł ma mniej do rozdania, moim zdaniem się mylisz.

- Kukiz nie miał kasy żeby prowadzić kampanie informacyjną tym bardziej w mediach które obrzucają go błotem.

- "pierwsza strona w wyborach do samorządu" dla mnie śmieszny argument to taki sam jak mówić że "Polacy są gorsi od Niemców"

- możesz także napisać swoje zdanie o frekwencja w W.B i w Polsce do parlamentu.

-@hubertuss proszę pisz krócej,chodzi o to że się powtarzasz w swoich wypowiedziach 

@kaszlak czytaj uważnie-"była już kiedyś dyskusja w polityce o obowiązkowych wyborach" 

Wyborce można zmusić , zachęcić lub aby miał własny interes tak j/w.

@kaszlak Co według Ciebie jest Demokracją. Pozwolę sobie zacytować czyjąś wypowiedz.

"Demokracja wymaga uczestnictwa, aktywności obywatelskiej, nauczenia społeczeństwa współdecydowania. Od dziesiątków lat Polacy są natomiast poddawani systematycznemu i coraz powszechniejszemu praniu mózgów. To jest problem. TV i inne media służące ogłupianiu społeczeństwa…"

Według mnie tak mała frekwencja jest problemem.

 

 

 

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

@tespis17, dla mnie, i chyba dla wielu innych coś takiego byłoby zaprzeczeniem demokracji...
Tak jak pisałem już nie raz, Kukiz zarzekał się, że politykiem nie jest. A nie da się robić polityki, nie będąc politykiem, Lech Wałęsa już to kiedyś pokazał.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12037994_174292329576408_802351065463153

12038238_466313230206513_876152077000409

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdecydowanie nie ta liga. Nie dorastają mu poziomem tożsamości, ponieważ nie posiadają takowej.

12036612_1672546566325026_21417405743795

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Oj chyba się mylisz tożsamość to atut ,błąd Kukiza polega na tym że obudził sie przed kampanią i nie zapracował sobie na poparcie ,lecz ma teraz swój czas i do kolejnych wyborów może się wykazać ,będzie to dla niego sprawdzianem  a dla nas wyborców czasem w którym będziemy obserwować i wyciągać wnioski ,aby zadecydować słusznie   ,chyba ze mu pióra opadną.Wspominasz Wałęsę  jako autorytet ,czy jako elektryka ?Dla mnie to wielki człowiek który umiał scalić naród do kupy i poprowadzić go do zmian ,dobrych czy złych nie mnie to oceniać ,lecz liczy sie fakt że właśnie On wyzwolił ludzi i dał im (nam) tożsamość .

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj