_rafal

Paweł Kukiz na prezydenta!

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

krassus

skoro juz wszyskim wytłumaczyłes ze w Polsce nie ma prawie wogóle podatków to jeszcze nam wytłumacz ile przecietny obywatel ma zysku z tego ze mamy takie swietne pkb  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale gdzie napisałem, że jest świetnie? Nigdzie. Napisałem jak jest czyli przeciętnie a nie, że jest za***iście. Z roku na rok się poprawia i to widać. Nie, nie będziemy za 3 lata potęgą bo tyle czasu to się schodzi wybudować autostradę czy fabrykę. Ale nie jesteśmy III światem ani ostatnimi w Europie ani także Tusk nas nie zadłużył, że zaraz zbankrutujemy albo nie pogorszył naszego stanu. Problem w tym, że weszliśmy do UE, granice się otworzyły i część rodaków zobaczyła, że za granicami jest lepiej bo jest. Tylko UK jest o wiele bardziej zadłużona od Polski i tam już to nikomu nie przeszkadza. Tam składka emerytalna jest niska ale i emerytura także będzie niska że jak sami sobie nie odłożą to będą na emeryturze klepać biedę. Do tego Brytyjski rząd ma w planach podnieść wiek emerytalny do 70 lat. Tak samo składka zdrowotna którą mamy najniższą w Europie. W Polsce każdy 25 latek już chce mieć samochód i mieszkanie w centrum stolicy, tam nie przeszkadza im wynajem czy jeżdżenie komunikacją miejską. Emigranci wyjechali na gotowe. Ktoś inny 30, 40 lat temu pracował na to co mają dzisiaj. U nas? Wycierają sobie gęby dziadkami którzy walczyli za wolność kraju i oddawali życie a później jadą na Zachód bo mogą zaoszczędzić kilka Euro/Funtów. Nie mam do nich pretensji bo to naturalne jest, że ludzie wyjeżdżają tam gdzie lepiej. Tylko niech nie piszą i mówią, że wyjazd to protest przeciwko władzy bo co to za protest?

 

 

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Moim zdaniem najlepiej wypadł na debacie Korwin ale on ma chyba najlepsze doświadczenie. Nie Palikot tak jak media podają. Jednego nie mogę zrozumieć każda zaczepka kandydata anty-systemowego   to żaden z kandydatów PO,SLD,PSL,PiS nie odpowiadał tylko swoją wyuczoną regułkę aż prosiło się o dyskusję.

Kukiz dobrze nie wypadł ale najbardziej zawiodłem się na Dudzie i na p. Ogórek. Nie są tak dobrymi mówcami, troszkę trema ich zżerała ale to chyba wszystkich. Nadal jestem za Kukizem chociaż gdyby wygrał to do pomocy powinien sobie wziąć Korwina. 

 

Oby więcej takich debat, więcej dyskusji, więcej pytań również ze strony internatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

No to dlaczego i tak Komorowski wygra a jego jedyny realny rywal to Duda ?? Wszyscy w koło głupi tylko Ty jeden mądry ?? Możliwe, ale mało prawdopodobne.

 

Może jeszcze to naprawić, niech rzuci hasło że da po 2 tys. zł państwowej pensji dla każdego Klechy. Szanse na pewno wzrosną bo Ci mają spory odsetek społeczeństwa w swoich szponach.

 

I to właśnie władzy za***iście się udało. Jest tylko dwóch kandydatów, Duda i Bronek. Reszta to oszołomy i porażka systemu. TVN zaprosił na debatę Komorowskiego i Dudę. Resztę pominął. Jedynie co to TVP rzetelnie podchodzi i każdemu daje szanse. Jeżeli z takim podejściem pójdziesz na wybory, to lepiej nie idź na nie. Chyba, że Duda populista czy maskotka Komorowski to idealni dla Ciebie kandydaci to wtedy nie mam pytań.

Oglądałeś wczoraj debatę?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

 

I to właśnie władzy za***iście się udało. Jest tylko dwóch kandydatów, Duda i Bronek. Reszta to oszołomy i porażka systemu. TVN zaprosił na debatę Komorowskiego i Dudę. Resztę pominął. Jedynie co to TVP rzetelnie podchodzi i każdemu daje szanse. Jeżeli z takim podejściem pójdziesz na wybory, to lepiej nie idź na nie. Chyba, że Duda populista czy maskotka Komorowski to idealni dla Ciebie kandydaci to wtedy nie mam pytań.

Oglądałeś wczoraj debatę?

Żyjemy w demokracji, wybory są wolne i powszechne. TVN zaprosił tylko tych, z którymi chciał rozmawiać, Ty masz za to prawo tego nie oglądać tak jak Ja nie oglądałem debaty w TVP, tak samo zresztą jak tej w TVN, żeby nie być stronniczym. Kandydaci z tych dwóch parti mają największe szanse, zadecyduje większość ludzi a nie tylko Ty, choć widzę że Cię to uwiera. I wygra jeden z nich, najprawdopodobniej Komorowski, czy się z tym zgodzisz czy nie. To że Ty twierdzisz że zawsze masz rację nie znaczy że tak jest. Prezydent jest politykiem, a jedynie tych dwóch Panów ma solidne zaplecze polityczne. Tymczasem marzeniem ludzi jest żeby prezydentem został muzyk, fantasta, ładna laska albo kulturysta-narodowiec. Nie da się być przywódcą państwa nie będąc wcześniej politykiem, szkoda że nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

Czekaj, Bronisław jest historykiem, Duda jedynie prawnikiem. Faktycznie, jeden z nich ma bardzo dobre przygotowanie polityczne a drugi mimo ukończonego prawa gada takie pierdoły że nie wiem jak on ten kierunek skończył. I nie zgadzam się żeby Komorowski czy Duda był prezydentem dlatego robię wszystko żeby nimi nie zostali. Ty natomiast uznałeś, że nic się nie da zrobić i niech będzie tak jak jest. Jeżeli dla Ciebie ważne jest to, kto stoi za kandydatem to w tym kraju nic się nie zmieni.

I skąd wiesz jacy są inni kandydaci skoro korzystasz z prawa nie oglądania ich a jednocześnie wydajesz wyroki jacy oni są? Trochę mało sprytne posunięcie i mało inteligentne.

Edytowano przez Krassus
  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Moim zdaniem najlepiej wypadł na debacie Korwin ale on ma chyba najlepsze doświadczenie. Nie Palikot tak jak media podają. Jednego nie mogę zrozumieć każda zaczepka kandydata anty-systemowego   to żaden z kandydatów PO,SLD,PSL,PiS nie odpowiadał tylko swoją wyuczoną regułkę aż prosiło się o dyskusję.

Kukiz dobrze nie wypadł ale najbardziej zawiodłem się na Dudzie i na p. Ogórek. Nie są tak dobrymi mówcami, troszkę trema ich zżerała ale to chyba wszystkich. Nadal jestem za Kukizem chociaż gdyby wygrał to do pomocy powinien sobie wziąć Korwina. 

 

Oby więcej takich debat, więcej dyskusji, więcej pytań również ze strony internatów.

Ta debata w samym swoim założeniu była beznadziejna i nie dało się prowadzić szerszej polemiki z kontrkandydatami tylko należało przedstawić swój program co dla niektórych było zresztą jedyną szansą aby pokazać się szerszej publiczności Pełną pulę zgarnął Korwin a poległ Kukiz Tyle w tym temacie Reszta kandydatów łącznie z nieobecnym to tylko strata głosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Folwark zwierzęcy :lol: robi się tu......jeszcze 3 dni i koniec...Panowie

 Dziś usłyszałam taki tekst, że jakiś znajomy znajomego facet po 50-tce mechanik idzie  zagłosować na Ogórek, bo ładna laska .....a ten Kowalski wg niego to podejrzany typ bo twardy kulturysta  :lol:

Poza tym w kraju katolickim ludzie zapewne obawiają się awanturników czy zatwardziałych narodowców, wolą słuchać ciepłego uspakajającego głosu papy Komorowskiego, że wszystko będzie dobrze albo Dudy  ułożonego studencika o pogodnym usposobieniu z doświadczonym zapleczem prozachodnim. Ludzie chcą stałości i boją się nowości.....to tchórzostwo i brak wiary! 

Wystarczy tego pchania się na zachód, nie wszystkim trendom należy zaraz ulegać i zatracać polskość. Tu powinna być kropka i koniec kontroli. Niech te dopłaty wreszcie się skończą i ta cała zależność od pieniądza ue. I zobaczymy jak młodzi gospodarze sobie poradzą, czy mają szacunek do ziemi i wartości rodzinnych czy uciekną do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Zacznijmy od tego że jakieś 60 - 70 % ludzi którzy zagłosują nie ma żadnego pojęcia o programie kandydata na którego oddadzą głos więc kierują się takimi kryteriami jak wygląd, wiek prezencja czy ewentualnie wynik w sondażach a spytaj kogoś o poglądy kandydata to jeśli coś odpowiedzą to ewentualnie jakiś ogólny slogan który zapamiętają z kampanii Ja rozumiem że nie każdy musi się interesować polityką - ale jak nie masz pojęcia o programach to w ogóle nie głosuj 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Pomijając doświadczenie, które uczy, że obietnice wyborcze składa się by być wybranym, a nie żeby je spełnić, ta "debata" jest raczej zlepkiem spotów wyborczych na żywo. Nie zmieniła nic w odpowiedzi na pytanie - na kogo głosować, jedynie utwierdziła w przekonaniu - na kogo nie.

Komorowski, Duda i Jarubas nie byli brani pod uwagę wcześniej, o Braunie wolę się nie wypowiadać, Ogórek = SLD, którego pozbawienie władzy postrzegam jako sukces III RP. Jej program jest rozsądny, niestety nie dowiemy się, czy by go zrealizowała. Podobnie jak Wilk, Kowalski, Kukiz i Tanajno. Pozbawieni doświadczenia i zaplecza.

Na placu pozostają Palikot i Korwin-Mikke, co do których mam sporo zastrzeżeń.

 

Ywa, likwidacja dopłat - dopiero po wyjściu z/rozpadzie Unii, wprowadzenia ceł dla ochrony naszych producentów. Bez tego ani młodzi, ani starzy sobie nie poradzą, bez względu na ich stosunek do ziemi, wartości rodzinnych, patriotyzmu i innych istotnych postaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"o Braunie wolę się nie wypowiadać"

co to miało znaczyc ? ze taki zły czy moze ze nic na ten temat nie wiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

Czekaj, Bronisław jest historykiem, Duda jedynie prawnikiem. Faktycznie, jeden z nich ma bardzo dobre przygotowanie polityczne a drugi mimo ukończonego prawa gada takie pierdoły że nie wiem jak on ten kierunek skończył. I nie zgadzam się żeby Komorowski czy Duda był prezydentem dlatego robię wszystko żeby nimi nie zostali. Ty natomiast uznałeś, że nic się nie da zrobić i niech będzie tak jak jest. Jeżeli dla Ciebie ważne jest to, kto stoi za kandydatem to w tym kraju nic się nie zmieni.

I skąd wiesz jacy są inni kandydaci skoro korzystasz z prawa nie oglądania ich a jednocześnie wydajesz wyroki jacy oni są? Trochę mało sprytne posunięcie i mało inteligentne.

Mylisz przygotowanie z zapleczem, zarówno Komorowski jak i Duda wywodzą się z największych partii. Ty też pomimo domniemam wyższego wykształcenia czasem gadasz pierdoły, a twój największy problem jest taki że jak już nawet sam to zauważysz, to się nie przyznajesz. Masz prawo robić wszystko żeby muzyk, ładna laska czy atleta-narodowiec został prezydentem, ale jestem pewny że wybory wygra jakiś polityk. Ergo twój trud pójdzie na marne. To właśnie przewaga tych dwóch kandydatów że mają mocne zaplecze polityczne, pomimo że według Ciebie politykami są marnymi. Ja uznałem że nie jest teraz idealnie, ale nie da się zrobić nic lepszego z Kukizami, Kowalskimi, Korwinami czy Ogórkami. Dla mnie ważne jest, że tylko dwóch kandydatów ma realne szanse bo scena polityczna jest już na tyle stabilna, że reszta robi tylko show wokół własnej osoby, a tacy jak Ty im w tym pomagają. Wiem jacy są, bo dużo czytam, jestem człowiekiem który żyje zasadniczo bez telewizora. Tobie za to pogratulować sprytu i inteligencji, skoro całą swoją wiedzę o wyborach i kandydatach ( i zapewne nie tylko) opierasz na telewizji.

 

 

Zacznijmy od tego że jakieś 60 - 70 % ludzi którzy zagłosują nie ma żadnego pojęcia o programie kandydata na którego oddadzą głos więc kierują się takimi kryteriami jak wygląd, wiek prezencja czy ewentualnie wynik w sondażach a spytaj kogoś o poglądy kandydata to jeśli coś odpowiedzą to ewentualnie jakiś ogólny slogan który zapamiętają z kampanii Ja rozumiem że nie każdy musi się interesować polityką - ale jak nie masz pojęcia o programach to w ogóle nie głosuj 

 

 

Amen.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Na początku tematu napisałem że nie pójdę na wybory ale chyba zmienię zdanie i mój głos dostanie Korwin albo Kukiz.Ale chyba będzie to Kukiz bo "lepsza prawda w skórze,niż gówno w garniturze".W naszym raju trzeba zmian ale Kukiz w pojedynkę raczej nic zdziała chyba że ktoś go poprze choć prezydent nie ma aż tak dużej władzy wykonawczej.A tu trochę na poprawę humoru najlepszy kandydat na prezydenta  :) https://www.youtube.com/watch?v=XhBdn_QzI7c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

Mylisz przygotowanie z zapleczem, zarówno Komorowski jak i Duda wywodzą się z największych partii. Ty też pomimo domniemam wyższego wykształcenia czasem gadasz pierdoły, a twój największy problem jest taki że jak już nawet sam to zauważysz, to się nie przyznajesz. Masz prawo robić wszystko żeby muzyk, ładna laska czy atleta-narodowiec został prezydentem, ale jestem pewny że wybory wygra jakiś polityk. Ergo twój trud pójdzie na marne. To właśnie przewaga tych dwóch kandydatów że mają mocne zaplecze polityczne, pomimo że według Ciebie politykami są marnymi. Ja uznałem że nie jest teraz idealnie, ale nie da się zrobić nic lepszego z Kukizami, Kowalskimi, Korwinami czy Ogórkami. Dla mnie ważne jest, że tylko dwóch kandydatów ma realne szanse bo scena polityczna jest już na tyle stabilna, że reszta robi tylko show wokół własnej osoby, a tacy jak Ty im w tym pomagają. Wiem jacy są, bo dużo czytam, jestem człowiekiem który żyje zasadniczo bez telewizora. Tobie za to pogratulować sprytu i inteligencji, skoro całą swoją wiedzę o wyborach i kandydatach ( i zapewne nie tylko) opierasz na telewizji.

 

Amen.

 

To wytknij mi te głupoty to z chęcią podyskutuje. Nie jestem nieomylny ale na razie dyskusja z wami to przekomarzanie się. Czekam na konkrety. Jak na razie nikt mi nie odpowiedział skąd wziąć pieniądze na emerytury skoro znosimy podatki. 

 

I właśnie kto tu udowodnił, że tv nim rządzi. Ja nie uznałem, że obecna scena jest zabetonowana. Ale ty robisz wszystko żeby tak było, wolisz teraz mieć ten chleb niż zaryzykować i mieć do chleba szynkę. I jak pisałem wcześniej, udało to się politykom. Bronisław olewa debaty bo jest pewny swego a wie, że biorąc w nich udział może się ośmieszyć. Ty zamiast pogadać ze znajomymi, namawiać ich żeby nie szli utartym szlakiem tylko wybrali coś nowego, poddajesz się i masz to gdzieś. Co z tego że ważni dla Ciebie kandydaci to jeden bez własnego zdania, drugi to populista, co z tego, że obaj to marionetki ów partii. Głosujesz na nich tylko dlatego, że mogą wygrać wybory. I dlatego w tym kraju szybko zmian nie będzie przez takich jak ty. Nie wiem dlaczego się boisz tak oddać głos na innego? Będziesz za to coś płacił? Wsadzą Cię do więzienia, będziesz prześladowany? Dlaczego ma się zmarnować Twój głos skoro oddasz go na kandydata, który bardziej Ci programowo pasuje? Jeżeli oddasz głos na Komorowskiego a on przegra też uznasz, że zmarnowałeś głos? Do tego Twoja logika powala. Nie jest idealnie ale oddam głos na tych co nic ciekawego nie zrobili bo w sumie i tak wygrają bo reszta kandydatów nie ma szans.

 

Swoją wiedzę opieram nie tylko na tv. Przecież mamy internet.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie chodzi o to zeby zlikwidowac wszystkie podatki tylko zeby je uproscic i zmniejszyc ich liczbe, uproscic prawo podatkowe, ujednolicic a nie ze kazdy US prawo podatkowe interpretuje jak chce, zlikwidowane powinny byc wszelkie podatki dochodwe jak tez ulgi, generalnie to jestem za tym aby zostawic akcyze i vat z tym ze vat powinien byc jednolity, jednakowa stawka na wszystko i to powinno wystarczyc Panstwu, akcyza plus jednolity vat reszta do likwidacji, no i do tego trzeba pomyslec co z zusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

Ale wiesz, że ujednolicona stawka VAT najbardziej uderzy w najbiedniejszych? Do tego średnio wychodzi, że każdy Polak płaci ok. 15% stawki Vat, według różnych prognoz wynosiłaby ona po ujednoliceniu 16-17%. Jest pomysł żeby biedniejsi nie płacili dochodowego tylko oni wtedy wyjdą na tym na zero, skorzystają najbogatsi. Do tego, przez pierwsze kilka, kilkanaście miesięcy, najbiedniejsi będą najbardziej na tym stratni. I nie wiem czy po zniesieniu dochodowego, wystarczy Vatu na obsługę innych zobowiązań państwa a podkreślam, że administracja państwowa kosztuje nas 22mld złotych a urzędników nie mam tak dużo jak panuje powszechna opinia.

 

http://wartowiedziec.org/index.php/start/felietony/4073-niespodzianka-w-polsce-zatrudnienie-w-administracji-mniejsze-ni-w-wikszoci-krajow-europejskich

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

Dobrym lekarstwem byłby projekt NESARA NESARA jest najbardziej przełomową w swoim zasięgu reformą, nie tylko w tym kraju, ale również na całej naszej planecie w przeciągu całej jej historii. Ustawa ta eliminuje Bank Rezerwy Federalnej, IRS (urząd podatkowy), sekretny rząd i wiele więcej.

NESARA wprowadza następujące zmiany:

1. Zeruje wszystkie karty kredytowe, kredyty hipoteczne, bankowe i inne należności z powodu nielegalnej działalności banków i rządu. Jest to najgorszy koszmar Rezerwy Federalnej – „Jubileusz” albo umorzenie długu.

2. Znosi podatek dochodowy.

3. Znosi IRS (urząd podatkowy). Pracownicy IRS zostaną przeniesieni do oddziału podatku w Skarbie Państwa w dziedzinie podatków od sprzedaży krajowej.

4. Tworzy 14% zryczałtowany podatek dla rządu od przychodów ze sprzedaży mniej istotnych – „nowych tylko przedmiotów” – . Innymi słowy, żywność i leki nie będą opodatkowane, ani też nie będzie opodatkowania za materialne rzeczy, takie jak domy z drugiej ręki.

5. Zwiększa korzyści finansowe dla emerytów.

6. Powraca do Prawa Konstytucyjnego we wszystkich sądach i sprawach prawnych.

7. Przywraca oryginalną Poprawkę do Tytułu Szlachty. Setki tysięcy Amerykanów, którzy są pod kontrolą obcych krajów straci obywatelstwo, oraz będzie deportowanych do innych krajów z zakazem ponownego powrotu do końca ich życia. Miliony ludzi wkrótce odkryje, że ich świadectwa wyższego wykształcenia będą bezwartościowym papierem.

8. Ustanawia nowe wybory Prezydenckie i Kongresowe w terminie 120 dni od daty ogłoszenia NESARA. Rząd przejściowy zanuluje wszelkie „Narodowe stany wyjątkowe” i wróci nas z powrotem do Prawa Konstytucyjnego.

9. Monitoruje wybory i zapobiega nielegalnej działalności wyborczej grupom, którzy mają w tym interes.

10. Tworzy nowy Skarb Państwa i „walutę tęczową” popartą takimi metalami szlachetnymi jak złoto, srebro, platyna , zakańczając bankructwo Stanów Zjednoczonych zainicjowane przez Franklina Roosevelta w 1933 roku.

11. Zakazuje sprzedaży amerykańskich zapisów aktu urodzenia, używanych jako ruchomych obligacji własnościowych przez Departament Transportu.

12. Inicjuje nowy System Bankowy Skarbu USA z dostosowaniem się do Prawa Konstytucyjnego

13. Eliminuje System Rezerwy Federalnej. W okresie przejściowym, Rezerwa Federalna będzie mogła operować równolegle ze Skarbem USA na okres jednego roku w celu usunięcia wszystkich banknotów Rezerwy Federalnej z obiegu.

14. Przywraca prywatność finansową.

15. Ponownie przeszkala wszystkich sędziów i adwokatów w Prawie Konstytucyjnym.

16. Wstrzymuje wszelkie agresywne działania wojskowe rządu USA na całym świecie

17. Zawiera pokój na całym świecie.

18. Uwalnia ogromne pieniądze na cele humanitarne.

19. Pozwala na uwolnienie ponad 6000 patentów stłumionych technologii, które są ukrywane przed oczami publicznymi pod pretekstem bezpieczeństwa narodowego, w tym urządzeń wytwarzających darmową energię, anty-grawitacyjnych, oraz maszyn do uzdrawiania dźwiękiem.
Więcej o Nesara w teoriach spiskowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Ale wiesz, że ujednolicona stawka VAT najbardziej uderzy w najbiedniejszych? Do tego średnio wychodzi, że każdy Polak płaci ok. 15% stawki Vat, według różnych prognoz wynosiłaby ona po ujednoliceniu 16-17%. Jest pomysł żeby biedniejsi nie płacili dochodowego tylko oni wtedy wyjdą na tym na zero, skorzystają najbogatsi. Do tego, przez pierwsze kilka, kilkanaście miesięcy, najbiedniejsi będą najbardziej na tym stratni. I nie wiem czy po zniesieniu dochodowego, wystarczy Vatu na obsługę innych zobowiązań państwa a podkreślam, że administracja państwowa kosztuje nas 22mld złotych a urzędników nie mam tak dużo jak panuje powszechna opinia.

 

http://wartowiedziec.org/index.php/start/felietony/4073-niespodzianka-w-polsce-zatrudnienie-w-administracji-mniejsze-ni-w-wikszoci-krajow-europejskich

na likwidacji dochodowego skorzysta kazdy, kwota wolna od podatku to 3 tys z groszami, człowiek majacy dochód 300zł miesiecznie płaci podatek dochodowy ! to sie w głowie nie miesci, po zlikwidowaniu tego szajsu nie bedzie płacił nikt, nie bedzie problemu typu kiełbasa wyborcza ze zwiekszymy kwote wolna od podatku bo ten problem zostanie definitywnie rozwiazany, i tak ma byc!

dlaczego ludzie maja płacic haracz za swoja kreatywnosc czy prace ?! jezeli ja kupie samochód za 10 tys a sprzedm za 15 to z jakiej paki mam płacic haracz panstwu ? to jest moja sprawa ze zarobiłem i moje ryzyko bo równie dobrze moge stracic a wtedy panstwo mi jakos niechce dopłacac do tego ze ja straciłem, dlaczego np. fryzjer ma płacic dochodowy skoro i tak na codzien płaci podatki kupujac farby, rózne srodki, rózne sprzety, płaci za prad, wode, smieci, płaci za zus, kupuje jedzenie i pewnie 100 innych rzeczy o których nie wiem a tam wszedzie sa podatki, niby z jakiej paki ma jeszcze płacic dochodowy ?!!! ... to tylko przykłady ale tak to wyglada... sprawiedliwe podatki to vat i akcyza  reszta to mafijny haracz

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale za co będziemy finansować wojska, policję, sądy, szkolnictwo, szpitale, autostrady czy emerytury?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiesz ile naprawde daje dochodowy ? 15% tyle ze z tego trzeba jeszcze opłacic tych głąbów co ten podatek kontroluja, pewnie zostanie z 10 % do kasy panstwa, bez problemu mozna to zastapic jednolitym vatem jednoczesnie uszczelniajac wyłudzenia vatu jak tez bezsensowne odliczenia vatu typu samochód ciezarowy na firme tzw z kratka, toz to totalna bzdura, samochód ciezarowy to samochód o dopuszczalnej masie całkowitej pow. 3.5 tony a nie opel corsa z kratka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

To wytknij mi te głupoty to z chęcią podyskutuje. Nie jestem nieomylny ale na razie dyskusja z wami to przekomarzanie się. Czekam na konkrety. Jak na razie nikt mi nie odpowiedział skąd wziąć pieniądze na emerytury skoro znosimy podatki. 

 

I właśnie kto tu udowodnił, że tv nim rządzi. Ja nie uznałem, że obecna scena jest zabetonowana. Ale ty robisz wszystko żeby tak było, wolisz teraz mieć ten chleb niż zaryzykować i mieć do chleba szynkę. I jak pisałem wcześniej, udało to się politykom. Bronisław olewa debaty bo jest pewny swego a wie, że biorąc w nich udział może się ośmieszyć. Ty zamiast pogadać ze znajomymi, namawiać ich żeby nie szli utartym szlakiem tylko wybrali coś nowego, poddajesz się i masz to gdzieś. Co z tego że ważni dla Ciebie kandydaci to jeden bez własnego zdania, drugi to populista, co z tego, że obaj to marionetki ów partii. Głosujesz na nich tylko dlatego, że mogą wygrać wybory. I dlatego w tym kraju szybko zmian nie będzie przez takich jak ty. Nie wiem dlaczego się boisz tak oddać głos na innego? Będziesz za to coś płacił? Wsadzą Cię do więzienia, będziesz prześladowany? Dlaczego ma się zmarnować Twój głos skoro oddasz go na kandydata, który bardziej Ci programowo pasuje? Jeżeli oddasz głos na Komorowskiego a on przegra też uznasz, że zmarnowałeś głos? Do tego Twoja logika powala. Nie jest idealnie ale oddam głos na tych co nic ciekawego nie zrobili bo w sumie i tak wygrają bo reszta kandydatów nie ma szans.

 

Swoją wiedzę opieram nie tylko na tv. Przecież mamy internet.

Twój problem polega na tym, że jak ktoś myśli inaczej to już się z Tobą przekomarza, a Ty każdego oświecasz blaskiem swojej wiedzy. Ja za zniesieniem podatków nie byłem, Ty za to stwierdziłeś że rolnik ich nie płaci. Robię co robię i jestem w większości, jeśli Ci demokracja nie odpowiada to zapraszam na Kubę albo Białoruś, tam decyduje mniejszość a reszta ma prawo cicho siedzieć. I wytłumacz mi jedną rzecz, dlaczego Ty tak naiwnie i uparcie wierzysz że cały czas masz rację ?? Skoro Ty masz tylko sam chleb to nie znaczy że każdy tak ma, Ja nie narzekam, mam "chleb i szynkę".

Jeśli Ty jesteś chętny na przecierania szlaków to do dzieła, Ja jestem po 30-stce, nie rozumiesz że można mieć już utarte poglądy w tym wieku ??

I nie boję się oddać głosu na innego, Ci inni mi nie odpowiadają i tyle. I jeśli przegra Komorowski to nie zmarnuję głosu i uszanuję, w przeciwieństwie do Ciebie, demokratyczny wybór większości.

PS, na szczęście przez takich jak Ty żadnych zmian też nie będzie. Nie zapominaj że Polska to nie tylko zapadły, wiecznie niezadowolony wschód, powiem więcej, Polska to przede wszystkim nie jest zapadły wschód, z całym szacunkiem rzecz jasna. Zobacz sobie zresztą na mapę wyborczą w których województwach jaka partia wygrywa. Twoja logika za to jest poprawna, oddam głos na każdego kto nie jest przy władzy i będzie od razu lepiej, zwłaszcza w konteksćie tego co napisałeś wcześniej że narody bogacą się i rozwijają przez pokolenia.

Koalicja PO-PSL nie dokonała niczego wielkiego, ale rząd Tuska jako pierwszy wytrzymał od 1989 całą 4 letnią kadencję, to tylko świadczy o stabilności naszej sceny politycznej, a tacy jak Ty się do tej stabilności nie przyczyniają, wierząc naiwnie że kreśląc w najbliższą niedzielę krzyżyk na kartce zmieniąją losy tego kraju.

I jeszcze jedno pytanie, skoro wybory są wolne a obecna władza do d*py, to skąd to społeczne poparcie ??

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A to po co iść na wybory... Dajmy im od razu dożywotnie mandaty ( i tak je mają. )Obecną władzę tak dobrze znamy, wychowuje nas od dzieciństwa medialną manipulacją, są prawie jak wujek i dziadek swojscy i niczym  nie mogą nas zaskoczyć, a przede wszystkim nie zdradzą i nie sprzedadzą.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

Szkoda że w Polsce nie ma takich polityków jak na Islandi. Ha ha dzieki tej stabilności politycznej prawie sprzedali lasy pamstwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

Politycy są wybierani z narodu i przez naród, są więc w dużym stopniu odzwierciedleniem społeczeństwa. W Islandii są inni politycy bo ludzie są inni.

No właśnie przez to chciałem powiedzieć, jak mało nasza polityka jest stabilna, skoro po raz pierwszy od 20-stu lat jeden rząd wytrzymał całą swoją kadencję ...

 

A to po co iść na wybory... Dajmy im od razu dożywotnie mandaty ( i tak je mają. )Obecną władzę tak dobrze znamy, wychowuje nas od dzieciństwa medialną manipulacją, są prawie jak wujek i dziadek swojscy i niczym  nie mogą nas zaskoczyć.

Nie mają, jeśli ludziom nie będzie odpowiadało to co robią, to ludzie to zmienią, konkretnie większość ludzi. U władzy już były różne partie. Celowo mówię o partiach, bo tak naprawdę rządzi większość parlamentarna, najczęściej w postaci koalicji na czele z premierem. Prezydent się tylko temu przygląda, za to dużo obiecuje, zanim nie zostanie wybrany...

Co powiesz na to, że np. w USA są tylko dwie partie i zawsze tylko dwóch kandydatów na prezydenta ?? Każdy Amerykanin wybiera od "dzieciństwa" pomiędzy demokratą a republikaninem ??
 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj