wel

Krowa leży, nie wstaje [problemy ze wstawaniem]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirek54321    0

... jescze dostaje witaminy, ale już zdecydowanie mniej, poza tym siano i poszła już na pole, coś tam już skubie, a co najważniejsze zaczęła dzwiękować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

mam problem z krową dostała coli w jednej ćwiartce. Rano się położyła i nie chce wstać. Był weterynarz podał kroplówkę, wlew z wody i octu i jakiegoś proszku na trawienie, antybiotyk do żyły, furosemid, oxytocyne. cobactan do strzyka. Czy ktoś może miał podobny przypadek? jakieś rady, sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

trzeba czekac, po jednym dniu bedzie widac czy sa efekty. Sa jeszcze takie masci rozgrzewajace wymienia, u mnie pomagalo nawet duzo przy drobnym zapaleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

mam problem z krową dostała coli w jednej ćwiartce. Rano się położyła i nie chce wstać. Był weterynarz podał kroplówkę, wlew z wody i octu i jakiegoś proszku na trawienie, antybiotyk do żyły, furosemid, oxytocyne. cobactan do strzyka. Czy ktoś może miał podobny przypadek? jakieś rady, sugestie?

skąd wiesz że to coli?? Jeżeli masz wynik z laboratorium to napisz dokładnie co jest w nim zawarte. Są zmiany w tej ćwiartce?? Krowa ma temperaturę?? Kiedy sie wycieliła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1
Napisano (edytowany)

wycieliła się 4 miesiące temu. Stwierdzam że to coli ponieważ ma wodę zamiast mleka. Ćwiartka opuchnięta. temperatura 38 st. Nadal nie wstaje me podkurcze. Jak ją podnosimy to strasznie ją coś boli bo muczy. Samopoczucie ma dobre. Je, pije przeżuwa

Edytowano przez fokuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krowiara   
Gość Krowiara

Ja też mam pytanie odnoście krowy, a do niedawna jałówki.

13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch, a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.

Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.

Edytowano przez Krowiara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Witam. Mam krowe co ocieliła się 5dni temu i miała bliźniaki. Przed ocieleniem słabo wstawała, a po ocieleniu nie chciała wstać. Dostałą kroplówkę (wapno glukoza); wyciągneliśmy ja na zewnątrz i wstała, ale była chwiejna. Potem wstawała kilka razy i jak leżała tak leży. Wczoraj dostała kroplówkę i apetyt wrócił, dziś jej poprawiliśmy, ale już się nie polepszyło. Do wczoraj jadła i pełzała po ziemi (próbowała wstać). W między czasie dostaje wlewki podobne do ketomixu..
Co to może być w końcu bo weterynarzy to mamy takich że jak człowiek sam nie zdiagnozuje choroby to i lekarz tymbardziej.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

3 dni nie stała na nogach, a problem jest od 5. Był wet i żadnego antybiotyku nie dał. Krowa kaszle..


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

kaszle od tego że leży na gołej ziemi.
tak mi się wydaje, chociaż specjalistą nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Jakieś problemy przy cieleniu były?? Ja po ocieleniu krowie zawsze daje Vipover Drink, to jest zawsze największy problem jak krowa po ocieleniu zalegnie, tylko walic same kroplówy albo się opamięta albo nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ezil    0

ciężka sprawa po 3 dniach leżenia ja zawsze podnoszę ,gdy nie chcę wstać weterynarz stwierdził zaleganie ? ma apetyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem krowa jest po wycieleniu , padła  i już nie wstała u nas to normalnie bo co druga krowa zostaje nam leżeć po wycieleniu weteryniarz przyjechał podałó leki a ona dalej nic , zamówił nawet jakaś najlepszą kroplówkę . Próbowaliśmy ją podnieść i jak ją podniesiemy to stoi lecz po chwili da parę kroków i pada wygląda to tak jak by nie mogła na tylne nogi. Jest to już 7 doba . A weterynarz rozkłada ręce . Proszę Bardzo o POMOC. :blush:

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

W tym roku wiosna miałem podobny przypadek. Krowa kilka dni po ocieleniu położyła się i nie dała rady wstawać. Weterynarz podawał co 4-5 dni kroplówki + Calfoset domięśniowo, krowa wstawała raz na dzień na kilka minut, po tygodniu nie chciała wcale wstawać. Apetyt miała, mleka było nawet sporo i była dojona w pozycji leżącej. Zasilana kroplówkami co tydzień Po 5 tygodniach nabrała sił i z dnia na dzień coraz częściej wstawała, obecnie mija miesiąc od poprawy i wstaje już bez problemów, wzrosła też produkcja mleka do normalnego poziomu.

Jeżeli z apetytem nie ma problemów to dajcie jej czas, przydałoby się raz na dzień przekręcanie na drugi bok aby nie zrobiła sobie odleżyn, nie zaszkodzi też co jakiś czas zasilić kroplówką :) W sąsiedniej wsi też był taki przypadek i tam również miesiąc leżała, a później wstała i wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję że Twoja niedługo nabierze sił. Może to być śmieszne, ale moja wstała gdy już prawie wydaliśmy na nią wyrok sprzedaży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Dostała wapno fosfor wszystko jak powinna. Wet stwierdził zanik nerwu zaslonowego. Mieliście tak kiedyś? Noga jej w kolanku ucieka i wygląda jakby kulala. Dodam że cielak ma 80 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

To pisz, że wet był... czasami jak nienaturalnie podkuli nogę i trochę polezy po wycieleniu potrafi wstać i wyrżnąć jak długa bezwładnie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To pisz, że wet był... czasami jak nienaturalnie podkuli nogę i trochę polezy po wycieleniu potrafi wstać i wyrżnąć jak długa bezwładnie...

No ona ciężko wstaje i nie może wyprostować nogi bo ucieka jest w tym "dolnym kolanku" nie wiem jak to soe fachowo nazywa. Dodam że żeby wstała musze jej pomóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

     UkaszProcho u mnie miała to samo,myślałem że złamana,ale wet powiedział że po pewnym czasie to ustąpi i po bodaj kilku dniach zaczęła dobrze stawać i dziś nie pamiętam jaka to,czyli ok. :),ale co podał nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Wstawiłem jej klepkę z drewna i owinalem bandażem elastycznym i staje prosto bo za bardzo nie chciała stać na tą nogę. Ale ma chęci do wstawania to już coś... na wieczór zdejme żeby noga odpoczela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj