adam77tc

KVERNELAND OBRACA DOLEM

Polecane posty

adam77tc    4

Witam, kupilem plug obrotowy kverneland vario krory obraca dolem a nie gora. Czy to normalne?????? Wolalbym zeby obracal gora tym bardziej ze mam do niego ramie do wala i jak obraca to ramie zaczepia o ziemie,

Bardzo prosze o jakies porady ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Pługi obracane są dołem w przypadku kiedy mamy problem z podnoszeniem pługa (ciągnik nisko podnosi), ale z drugiej strony uniemożliwia to zamontowanie ramienia do wału. Obracanie górą eliminuje ten problem, pod warunkiem że ciągnik odpowiednio wysoko go podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Wedlug mnie jest odwrotnie, plug obracany dolem musi byc wysoko podniesiony zeby go obrucic. Zastanawiam  się tylko czy ktos celowo zrobil zeby plug obracal dolem czy jest tak fabrycznie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

w Kvernelandzie jest przekładany taki sworzeń gdzie jest montowany siłownik od obrotu, przekładasz go na drugą stronę wierzy tam jest na niego otwór, i pług obraca się odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

to zalezy w ktorym kvernelandzie, u mnie jest EG 85 na wysokiej wiezy i raczej trzeba bedzie przekladac obrotnice:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wyprostuje troche temat jak chcesz aby pług obracał sie do góry to wystarczy siłownik przełożyć na druga stronę ramy a nie wieży (czyli jak masz po prawej stronie osi obrotnicy to przekładasz na lewą,ot cała filozofia ,tam powinien byc otwór na sworzeń ,a ślizgi ograniczające te od kata pochylenia pługa musisz zamienić prawy na lewy ) co do siły obrotu to bez znaczenia dla siłownika czy obraca dołem czy górą ,to rozwiązanie stosowane jest tylko w pługach obracanych mechanicznie i tam ma znaczenie ,co do wysokości unoszenia to pług obracany dołem musi być wyżej podnoszony ,aby nie przycierał odkładnicami o grunt więc teoria krisa 14 jest błędna  . 

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Zależy od typu pługa jaki jest sposób przekładania, a nie których nie można wcale. Konkretny @adama 77tc chyba trzeba będzie rozpiąć na suwadle regulacji poprzecznej, zrobić obrót samą obrotnicą i złożyć z powrotem na suwadle, a może i sam siłownik ale sam zainteresowany podaje mało szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1

Odkopie temat mam Kverneland Ld100 i też mam problem bo obraca mi dołem i zaczepia koło o ziemię może da się coś z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Moze nie w temacie jakie masz sruby na zabezpieczeniach?
I z jakim ciagnikiem wspolpracuje.?

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1

A wiec tak, pług obraca się już górą, tylko co mam zrobić, bo występuje mocne uderzenie przy obrocie za szybko się obraca i nie da się z tym pracować tak jak by siłownik puszczał za szybko olej zastosować jakiś dławik, może ktoś podpowie co z tym zrobić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

dokładnie tak,ja dałem dławik jak dobrze pamiętam 2mm ale musisz go użyć w wężu tłoczącym a powrotny zostawić tak jak jest,ja zaznaczyłem sobie ten wąż z dławikiem i zawsze podpinam pod wyjście tłoczące,gdy podepniesz odwrotnie może być bum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

Witam mam kvernelanda na takiej obrotnicy i obecnie się obraca na kolo które zaczepia o ziemie chciałbym żeby się obracał odwrotnie miałem tak w overumie i problemów z zaczepianiem o ziemie nie było. Czy da się to zrobić? 

IMG_20201108_143755.jpg.85a266834858ef840a93a4769739d525.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj