spideros

Massey 6255 brak mocy, rodzaj skrzyni biegow.

Polecane posty

spideros    0

Koledzy potrzebuje pomocy, mam Masseya 6255, niby moc tego modelu to ok 100KM. Jednak u mnie kompletnie tej mocy nie czuc, ostatnio ciagnik mial problem na lekkim podjezdzie pod gorke z przyczepa 8t (biegi szosowe). 4 bieg pedal w podlodze a jak bym w pore nie zredukowal na 3 to by sie zadusil. W polu nie ma wiekszych objawow az takiego spadku mocy. Czy ta skrzynia powinna miec 4 polbiegi czy tylko 2. Teoretycznie na zegarach mam kontrolki ABCD ale jak uzywam polbiegow to zapalaja sie tylko CD. Tak samo na polowych i szosowych przelozeniach. Czy to ma jakis zwiazek z brakiem mocy? Traktor nie dymi, odpala idealnie, silnik pracuje rowno, nie ma zadnych niepokojacych rzeczy. Olej nowka i wszystkie filtry, przewody paliwowe sprawdzone, przebieg silnika spory bo 10tys. mth. Cyzby pompa do regeneracji?

Edytowano przez spideros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spideros    0

Tak silnik 4 cylindrowy z turbo, turbina jest ok byla sprawdzana, nie pamietam czy pompa Delphi, sprawdze. Jedyne co mnie jeszcze zastanawia, ze czasami jak sprawdzam olej to raz na bagnecie jest lekko ponad stan, a czasami jest max. Ale oleju nie ubywa.

A jak to w koncu jest z polbiegami, powinienem miec 4 czy 2?

Edytowano przez spideros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mogą być 2 ale wtedy jest chyba skrzynia 30 km/h. Chociaż nie jestem pewien tych 30 km/h. Ale półbiegi mogą być 2 i wtedy skrzynia będzie 16x16.  100 KM to nie jest jakaś oszałamiająca moc wbrew pozorom. I na najszybszym przełożeniu silnik pod górkę może się dusić. Tym bardziej, że nie wiadomo czy lekko toczy się sam ciągnik i przyczepa. Duży przebieg to następna sprawa. Z fabrycznych 95 km wg DIN lub 101 wg ISO. Mogło ubyć już z 10 KM. Chociaż w polu na niskich biegach tego nie czuć. Tym bardziej, że nie możesz porównać z innym który ma 95 KM.

Podsumowując jeśli dobrze pali, nie dymi, pracuje równo. Nic bym nie grzebał. Po prostu ma swój przebieg i trochę KM ubyło.

Co do oleju zwróć uwagę czy stajesz na równym podłożu, gdy mierzysz.  Miarka jest z lewej i gdy lewa strona będzie niżej może być więcej oleju na miarce. Jeśli olej jest czaarny i nie będzie go przybywało więcej to nie żaden problem.

Sprawdź jadąc po równej drodze czy ciągnik lekko się toczy. Np gdy wyrzucisz na luz. Szczególnie przy szybszej jeździe. NO i czy sama przyczepa lekko się toczy, czy powietrze w kołach jest jak trzeba. Wbrew pozorom to sporo daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

powinny być 4 półbiegi i 4 biegi główne (skrzynia 16x16x dyna 4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spideros    0

Zolw zajac dziala bez problemu i polbiegi sa 2 na zolwiu i zajacu. Chociaz na zimnym silniku po odpaleniu skrzynia sie zakleszczala i trzeba bylo wylaczyc silnik aby moc ruszyc lewarek biegow. Polbiegi zmieniam manetka z lewej, ktora sluzy do jazdy przod-tyl niestety odkad go kupilem przerzuca mi tylko C i D. Jak sprawdzam olej to traktor stoi na rownym podlozu wiec nie ma mowy, ze cos sie przelalo. Na forum znalazlem, ze moze byc uszkodzona jakas membrana w pompie i przez to jest spadek mocy. Jak sie dowiadywalem to regeneracja pompy i wtryskow w okolicy to ok 5tys. zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Ale membranę możesz mieć tylko w pompce zasilajacej ,a jak napęd się wyłącza bo jak by się nie wyłączał no na twardym podłożu by się ciężej toczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pewnie chodzi o membranę w korektorze dawki. Pompa wtryskowa jest (dodatkowo) sterowana ciśnieniem doładowania turbiny i gdy korektor bedzie walnięty albo turbo to silnik nie dostanie maksymalnej dawki paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Robiłem taką pompę(Delphi), wymiana membrany  i pompki wstępnej + regulacja 1500zł. Zdemontuj i daj do sprawdzenia, lub chociaż pokrywkę od korektora, czy membrana dobra. Właściciel i tak narzeka że muł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze konedata nie jest żadnym wyznacznikiem tego jakie modele jakiej marki w jakim wyposażeniu wychodziły. Radził bym to co tam jest traktować dość luźno.

 

http://www.used-massey-tractors.com/download-massey-ferguson-brochures

 

Tutaj macie katalogi starych modeli. Mf serii 62xx miał skrzynię dynaschift plus 32 x 32 z 4 półbiegami lub speedschift plus 16 x 16 z dwoma półbiegami. Skrzynia speedschift jest wolniejsza od skrzyni dynaschift ale nie jest to skrzynia 30 km/h.

Membranę korygującą dawkę znajdziesz śledząc metalowy przewód biegnący od kolektora dolotowego do pompy wtryskowej. Nie do filtrów paliwa bo jest to zasilanie świecy płomieniowej a właśnie bezpośrednio do pompy wtryskowej. Przy pompie będzie membrana. Ale ja dalej obstawiam, że po prostu silnik jest juz zużyty trochę i dlatego na najwyższym biegu ma problemy. Jeśli ciągnie np 4 skibowy pług 4x40 na 4 klasie z prędkością 7-8 km/h to nie ma co grzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spideros    0

Dzis rozmawialem z gosciem, ktory ma taki sam traktor i rowniez skrzynie power shift i mowi, ze ma 4 polbiegi. I badz tu madry jak powinno byc u mnie? Maksymalna predkosc u mnie to 40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No przecież wkleiłem linka do broszur. Wybierz non current models, ściągnij katalog i będziesz mądry. Na grafice szybkości widać, że skrzynia 16x16 wyciąga prawie 40 km/h. Ale jest minimalnie wolniejsza od tej 32x32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Czy w czasie pracy pod obciążeniem gdy wciśniesz gaz to zadymi czy nie, jeśli nie to za mała dawka paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spideros    0

Ze skrzynia sie wyjasnilo i mam 4x2 dyna shift, ale brak mocy to nadal problem do rozwiazania, pompa jest delphi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Perkins tak ma, poniżej 1500-1600 obr samą hydrauliką można go zdusić. Na max obr jakoś ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal0987    0

Trochę nie w temacie ale potrzebuje pomocy odnośnie massey ferguson 6255 kupiłem i okazało się że niema skraplacza domy oleju silnika.moze ktoś wstawić jakiś link do strony gdzie będę mógł to kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj