skalpel97

Talerzówka vs Agregat Podorywkowy - Zetor 5320

Polecane posty

skalpel97    1

Witam. Zastanawiam się nad zakupem maszyn:

Talerzówka: Unia Cut L 2.3m+wał rurowy

vs

Agregat Podorywkowy KP-180S 1.8m

Przeznaczenie: głównie uprawa pożniwna

Gleby: mieszane

Ciągnik: Zetor 5320

Proszę o pomoc w wyborze.

Z góry dziękuję za pomoc ;D

rafal0079    1

talerzówka bo jest szersza mniej paliwa spalisz nie zapycha się jak dużo słomy czy chwasty i też jak dociążysz to ok 7-10cm zrobisz i ciagnik będzie miał lżej tylko najlepiej po żniwach zaraz wieżdzać jak jeszcze ściernia nie wyschną  to wtedy dobrze idzie albo po deszczu

pelo111    14

Talerzówka

+

Stawia mniejsze opory podczas pracy

Nie zapycha się

-

Tnie pędy perzu 

Mała głębokość pracy

Agregat podorywkowy

+

Lepiej wymiesza glebę

Większa głębokość pracy

-

Zapycha się 

Większe  zapotrzebowanie na moc

Osobiście stawiam na talerzówkę 

Edytowano przez pelo111

Wiadomość z agroFakt.pl

skalpel97    1

Osobiście boję się o masę talerzówki, bo ta Unia z wałem swoje waży i nwm jak Zetor sb z tym poradzi.

Czekam na więcej opinii.

Z góry dziękuję za pomoc ;D

akmaly    251

Do takiego Zetora to raczej pozostaje Ci tylko talerzówka. Agregat 1,8m jest moim zdaniem za wąski i musisz jeden ślad robić po uprawionym co zmniejsza uciąg i komfort pracy a większego nie pociągniesz bo brakuje mocy. Pozostaje tylko talerzówka a co do masy to im cięższa tym lepiej. Podnośnik ma niby te 3400 kg unieść więc nie wiem jaką musiałbyś mieć tą talerzówkę aby były problemy w podnoszeniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michalnh
      Wiecej informacji w linku poniżej lub pod numerem telefonu 669 554 908. Cena do negocjacji.
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html
    • Przez Piotruniu25
      Ile wchodzi płynu do układu chłodzenia w 5211?Dzisiaj wymieniałem i nie wiem ile powinno wejść.
    • Przez aprochota
      Witam mam zamiar kupić taki oto agregat amazone ale mam trochę obawy czy forterra 11441 to podniesie czy będę oglądał niebo. Nie am możliwości podczepienia takiego zestawu żeby sprawdzić może ktoś z was używa podobnego agregatu z zetorem i się wypowie na ten temat i jeszcze zastanawiam się czy kupić ten agregat czy może odnowiony z GĄCZA na olx maja wystawione. link poniżej do strony który mam zamiar kupic https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-amazone-302-CID757-IDvov3f.html
    • Przez michal_xs
      Gdzie kupić tania a dobra szybę do zetora 5211. Chodzi o boczna górna. Jest dużo w necie za 50zl ale nw jak z trwałością. 
    • Przez AgroLaik
      Witam
      Czy jest jakaś różnica między kultywatorem a agregatem? Czy nazwa agregat jest zarezerwowana dla kultywatora+brony czy można tych nazw używać naprzemiennie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.