Skocz do zawartości
skalpel97

Talerzówka vs Agregat Podorywkowy - Zetor 5320

Polecane posty

skalpel97    1

Witam. Zastanawiam się nad zakupem maszyn:

Talerzówka: Unia Cut L 2.3m+wał rurowy

vs

Agregat Podorywkowy KP-180S 1.8m

Przeznaczenie: głównie uprawa pożniwna

Gleby: mieszane

Ciągnik: Zetor 5320

Proszę o pomoc w wyborze.

Z góry dziękuję za pomoc ;D

rafal0079    1

talerzówka bo jest szersza mniej paliwa spalisz nie zapycha się jak dużo słomy czy chwasty i też jak dociążysz to ok 7-10cm zrobisz i ciagnik będzie miał lżej tylko najlepiej po żniwach zaraz wieżdzać jak jeszcze ściernia nie wyschną  to wtedy dobrze idzie albo po deszczu

pelo111    14

Talerzówka

+

Stawia mniejsze opory podczas pracy

Nie zapycha się

-

Tnie pędy perzu 

Mała głębokość pracy

Agregat podorywkowy

+

Lepiej wymiesza glebę

Większa głębokość pracy

-

Zapycha się 

Większe  zapotrzebowanie na moc

Osobiście stawiam na talerzówkę 

Edytowano przez pelo111

Wiadomość z agroFakt.pl

skalpel97    1

Osobiście boję się o masę talerzówki, bo ta Unia z wałem swoje waży i nwm jak Zetor sb z tym poradzi.

Czekam na więcej opinii.

Z góry dziękuję za pomoc ;D

akmaly    185

Do takiego Zetora to raczej pozostaje Ci tylko talerzówka. Agregat 1,8m jest moim zdaniem za wąski i musisz jeden ślad robić po uprawionym co zmniejsza uciąg i komfort pracy a większego nie pociągniesz bo brakuje mocy. Pozostaje tylko talerzówka a co do masy to im cięższa tym lepiej. Podnośnik ma niby te 3400 kg unieść więc nie wiem jaką musiałbyś mieć tą talerzówkę aby były problemy w podnoszeniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zbynio
      Czy ktoś z Was talerzuje Władkiem? Jeśli tak to jaką talerzówką i jak sobie radzi ciągnik.
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez kamil5421
      Sprzedam agregat uprawowo siewny z brona wirowa i walem kolowym wyposazony w hydro pack . w komplecie siewnik stegsted 3m 25 rurek. , mechaniczny ,stan bardzo ladny . 
    • Przez adam77tc
      Prosze o opinie uzytkownikow agregatu uprawowo siewnego grano system skark 3. jestem nim zainteresowany, wiec prosze was o opinie. Zarówno wady jak i zalety i jak sie sprawuje na sciernisku?