Skocz do zawartości
PATr

Kredyty Preferencyjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

staszek131415    2032

ja w tamtym roku kupiłem 5ha na preferencyjny z lini Z - na zakup użytków rolnych. oprocentowanie 5 % ale z wkładem własnym to 20% + 5% zabezpieczenia na innej działce. czyli de fakto wkład własny to 25% wymagany żeby się bankowi opłaciło i min 5 lat żebyś oprocentowanie od ARiMR miał dopłacane, do tego biznesplan, notariusz, zagospodarowanie przestrzenne, wypis z ewidencji gruntów i zaświadczenie z Urzędu skarbowego o uregulowaniu podatku przez poprzedniego właściciela z tytułu spadku/darowizny/aktu notarialnego. Dokładnie nie pamiętam ale coś takiego z U S brali ci od których kupowałem. biznesplan 800zł, wypis 27zł od działki, zagospodarowanie 30zł od działki, notariusz 5 tyś od wartości ok 125 tyś. urząd skarbowy chyba 30zł od działki.

całość trwała ok 2 m-cy na skompletowanie. bo w każdym urzędzie po tydzień poczekaj, na koniec po podpisaniu aktu 200zł za założenie hipoteki

odkwaś glebę, daj słomę ściętą +60kg moczniku na ha pod pług, nastepnie zaorz i daj bakterie humusowe. ja na 5kl. zbieram ok 6t jęczmienia jarego i da się. jak mocno zakwaszone posiej seradele/ jak średnio łubin żółty. wszystko się da tylko trzeba trochę pracy. Fakt faktem pracuję jako kierowca na międzynarodówce ale jak zadbasz o to co masz to z czasem praca nie będzie potrzebna. Ja jeszcze 2 lata jak pospłacam kredyty za zakup ziemi i kończę z pracą

Z 5% oprocentowaniem to zwykły komercyjny kredyt a nie żaden preferecyjny

Armag    2

5% to fakt komercyjny ale ja spłacam 3% bo tak ustawa o tych kredytach brzmi że kredytobiorca spłaca 3% a resztę spłaca ARiMR, poprawiłem już post

krzysztofz14    14

Jest do kupienia ziemia ale obecny właściciel ma kredyt na nią i nie mineło jeszcze 10lat.Podobno jeśli się chce to kupić to nie można dostać tego kredytu preferencyjnego z linii z.Czy ktoś miał taki przypadek .

Wiadomość z agroFakt.pl

Armag    2

Jest do kupienia ziemia ale obecny właściciel ma kredyt na nią i nie mineło jeszcze 10lat.Podobno jeśli się chce to kupić to nie można dostać tego kredytu preferencyjnego z linii z.Czy ktoś miał taki przypadek .

tak prawda, składając wniosek do banku piszesz już oświadczenie, że na dane działki nie był brany kredyt z linii z. chodzi o fakt pomocy de minimis a właśnie taka jest dawana w dopłacie do oprocentowania 3% które ostatecznie tylko ty płacisz. górkę płaci ARiMR bez względu ile jej jest

Staranie się o kredyt dla rolników nie jest takie łatwe. Na pewno potrzebne są do tego dokumenty ale czasami banki mają takie wymagania, że człowiek może się pogubić. Po za tym jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt? Wtedy dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z Agrokapital http://agrokapital.pl/ , by doradzili nam gdzie szukać najkorzystniejszego kredytu. 

marluk    29

ktos wie czy w ramach kredytu z linii Z mozna kupic ziemie od osoby ktora korzystala kiedys z programu Młody rolnik lub MGR?

Folger    0

Od siebie radzę po prostu skorzystać z dobrej jakości doradzwta finansowego Direct Money, które ułatwi podjęcie decyzji co do kredytu. Nie jest tak łatwo wybrać spomiędzy dość długiej listy różnych ofert, ponieważ często nie różią się one zbytnio od siebie. Jeżeli ktoś chce sobie pomóc to podaję odnośnik http://direct.money.pl/kredytygotowkowe/.

Lucatoni    1

Witam. A czy jest możliwość sprawdzenia czy dostaniemy kredyt preferencyjny przed zakupem ziemi? Bo z tego co rozumiem aby dostać kredyt trzeba spisać umowę przedwstępną , dać zadatek i iść z tym do banku. Co jeśli nie otrzymamy kredytu? Jest możliwość rezygnacji i zwrotu przez sprzedających naszego zadatku?

Belicoff    4

Wszystko zależeć może od wielu czynników, choćby od tego jak długo funkcjonuje Twoja firma oraz na ile chciałbyś taki kredyt otrzymać. Każdy bank sugerować się może tak naprawdę czymś innym ;)

majkel207    18

Ktoś sie orientuje może, czy na ziemie kupionej za kredyt preferencyjny, konkretnie MRcsk można budować budynek?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sadek
      Witam.

Mam taki problem, rodzice przekazali mi część gospodarstwa a część zostawili sobie. Tata osiągnął wiek do wcześniejszej emerytury i  w dzierżawę tą ziemię przepisał na mnie (syna). I tu zaczyna się problem gdyż starostwo nie chce zarejestrować umowy dzierżawy a KRUS daje decyzję odmowną z powodu że umowa nie jest zarejestrowana.

Czy jest jakaś możliwość aby tata dostał emeryturę?

• Przez karino25
      Witam, nie moge znalezc odpowiedzi wiec postanowilem zalozyc nowy temat. Czy rolnik musi miec rachunek w banku czy wystarczy np osobiste konto? Chodzi mi o przelewy gdzie dochodzi 7% podatku zryczałtowanego. Czy na osobiste konto tez doliczą ten podatek?

• Przez Ecopiotr
      Sprawdzając ostatni wyciąg trafiłem na " Opłata za wizytę u Klienta-monitoring" 150,00 PLN.
      Ponieważ o takiej wizycie nic nie wiedziałem, zapytałem w Banku, kto i kiedy u mnie był. Jak się okazało nikt nie był i nikt się nie wybiera ( mam kredyt hipoteczny w tym Banku, raty nadpłacone do kwietnia 2018, odsetki są co miesiąc pobierane z konta,nigdy nie miałem zaległości).
      Jak mnie poinformowano, każdemu kto ma w umowie kredytu możliwość monitoringu system nalicza taką opłatę bez względu na to, czy monitoring miał miejsce, czy nie. 
      Odzyskanie "niesłusznie pobranej opłaty" (dla mnie jest to po prostu kradzież) ponoć nie stanowi problemu. Wystarczy w Banku złożyć reklamację. Na pytanie czy gdybym się nie zorientował i nie zapytał, oddaliby mi tą "opłatę", usłyszałem - NIE.
      Pracownicy są oczywiście "niewinni", ponieważ to system pobiera te "opłaty", a oni (pomimo wiedzy o niesłuszności tych pobrań) tylko nie robią nic by ostrzec klientów. Myślę, że można to nazwać współudziałem.

• Przez Mathieu92
      Noszę się z zamiarem kupna ciągnika, i ewentualnego wzięcia kredytu. Zastanawiam się jak zwiększyć swoją zdolność kredytową(bo ze spłatą nie uważam żebym miał problemy)  Mianowicie na krusie obecnie nie jestem i na razie nie chcę być, więc staram się nie widnieć również na fakturach za sprzedaż płodów rolnych jak i fakturach kupna ŚOR. Niestety również moja obecna umowa o pracę którą mam od nie dawna widnieje na 2000zł brutto.  Czy sprzedaż płodów rolnych na siebie może w jakikolwiek sposób zwiększyć moją zdolność?  Jak bardzo mogę ją zwiększyć, albo na jak duże sumy muszą te faktury opiewać żebym dostał kredyt/raty na ciągnik używany w kwocie 30-40tys złotych.
    • Przez JuliaMroczek
      Myślicie, że program 500+ jest w stanie coś zmienić jeżeli chodzi o dzietność w Polsce?
      Kolejne pytanie, to czy nie lepiej było np podwyższyć kwotę wolną od podatku? Za te pieniądze które zostały przeznaczone na 500+ dla każdego można by było podwyższyć kwotę wolną od podatku do 40 tys zł. Zmotywowałoby to osoby do pracy. Praca bardziej by się opłacała. No i z czego w przyszłym roku to sfinansujemy? Bo przecież pieniądze nie rosną na drzewach.