PATr

Kredyty Preferencyjne

Polecane posty

PATr    409

Może mi ktoś wytłumaczyć jak oni to obliczyli że lepsza jest oferta bgż z ofertą bez prowizji i marżą 2,48p.p niż pekao z prowizją 0,49% i marżą 1,8 p.p. Albo ja coś źle liczę albo ktoś dostał w łapę i to ewidentnie, jak na moje oko jakiego byś kredytu nie wziął to lepsza jest oferta pekao, podrzucam link do informacji od arimr

 

 

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-wybrala-banki-z-ktorymi-bedzie-wspolpracowac-w-zakresie-kredytow-preferencyjnych.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najgorsze jest to ze dopłata do kredytów prefarencyjnych jest z pomocy Deminiminis, a jeszcze  z tej pomocy jest ulga w  podatku. Więc jak ktoś chcę wiecej kredytu to dopłata może się bardzo skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeszcze nie bardzo rozumiem co arimr dopłaca, czy tylko załatwia oprocentowanie na tym poziomie? bo tego linka wychodzi że np. w pekao marża jest 1,8 p.p + wibor3m a agencja ile % dopłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak to jest teraz z kredytami na zakup ziemi bo jak jest grunt na sprzedaz i jak bym dał zadatek wczesniej a pozniej zalatwial kredyt to juz by nie dali kredytu na niski procent ? jak to wyglada i jak to zalatwic czy zadatek dac na kogos innego a pozniej na siebie kupic czy jak to wyglada ? i czy ktos cos wie wiecej na temat tego kredytu mr o zwrocie 60 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meslu    0

Wiadomo juz czy preferencyjne w tym roku będą różniły sie od poprzednich lat?? chciałbym wziac kredyt na budowę szklarni tylko nie wiem czy zdecydować sie na preferencyjny czy jednak inwestycyjny, Przy preferencyjnym o wiele więcej zapewne latania załatwiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A inwestycyjny dowiadywałeś się na jaki jest %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ranking nie jest w żadnym wypadku logiczny. Nie da się powiedzieć czy oprocentowanie kredytów preferencyjnych się nie zmieni.


 

Ulicafinansowa.pl - Nowatorska porównywarka finansowa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

a nie wystarczy wam informacja jakie opłaty, prowizje i oprocentowanie? spór o nic.

lepiej napiszcie czy ktoś się orientował w kredycie CSK?

u mnie w banku na razie cisza,  a czas 12 miesiecy od przejecia leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tylko chodzi o to że taki bgż dostał prawie cały limit, a nie ma najlepszej oferty, i teraz takie pekao ma lepszą ofertę ale limit mały i im się środki szybko skończą, także jest to jawne oszukiwanie nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Na tym forum jest temat o kredycie preferencyjnym dla rolników:

http://www.forum-kredytowe.pl/f134/kredyt-preferencyjny-na-zakup-ziemi-rolnej-dla-rolnikow-69333.html

Możesz się z nim generalnie zapoznać.

Ewentualnie założ tam temat i dokładnie opisz swoją sytuację. Sa tam ludzie, którzy siedzą w temacie to myślę,ze lepiej odpowiedzą Ci tam niż my tutaj.

Gdybym ja miał brać jakiś kredyt preferencyjny to pierwsze krotki postawiłbym w kierunku BGŻ. 


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

UE dopłaca do odsetek i zamiast płacić np. 5% odsetek to płacisz 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

WIecie moze jak jest z zakupen cignika na kredyt preferencyjny, agencja tez weryfikuje wniosek, stosuje sie zasady doboru maszyn?? Bralismy juz na rozbudowe obory ale dokładnie nie pamietam jak było wiem ze nie wnikali w budowe zabardzo....nie było zadnych kotroli ani nic w  tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana Soltys85

 

Sprawa z kredytem preferencyjnym z linii RR (bo pod tą linie podchodzi zakup ciągnika) wygląda w ten sposób. W nowych zasadach ARiMR praktycznie większość obowiązków spoczywa na banku. Z zakupem nie powinno być problemu jeżeli w biznesplanie zostanie wskazany ekonomiczny cel operacji i po odpowiednim czasie - zrealizowany. 

Co do wyboru banku to jako pracownik jednego z BS-ów mogę bez zawahania odpowiedzieć, że najkorzystniejsze warunki oferuje BGŻ BNP Paribas, ale... Z rozmów z Klientami wynika, że bardzo często oferują zestaw produktów wokół tego kredytu tzn. założenie konta, karta kredytowa, jakieś zlecenia stałe itp. Należy na to uważać. Biorąc jednak pod uwagę same warunki - to tak. BGŻ ma najlepsze warunki.

 

Warto też dodać, że ARiMR zastrzegła w nowych zasadach, że marża banku udzielającego kredyt preferencyjny nie może przekroczyć 2,50% ponad WIBOR3M, a prowizje i opłaty pobierane w CAŁYM OKRESIE KREDYTOWANIA nie mogą przekroczyć łącznie 1,85%.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Witam 

 

Mam konto w BGŻ wiec to nie problem, problemem jest to ze mam na papierze nieduzo ziemi a chciałbym kupic ciagnik okkoło 120 KM i nie wiem jak to uzasadnic chociaz mozna cos wymyslec np wyliczyłem z tabeli ze mam około 900 ton oborniku rocznie - potrzebny duzy rozrzutnik do niego duzy ciagnik. 

 

Ojciec ma konto w Banku Spoldzielczym i tam wzielismy poprzedni kredyt preferencyjny ( zostało rok do splaty ) i tam nie było problemow kazdy Cie zna trafi sie i ktos z rodziny :D i mysle tam sie postarac tylko nie wiem czy agencja sie nie przyczepi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Mam konto w BGŻ wiec to nie problem, problemem jest to ze mam na papierze nieduzo ziemi a chciałbym kupic ciagnik okkoło 120 KM i nie wiem jak to uzasadnic chociaz mozna cos wymyslec np wyliczyłem z tabeli ze mam około 900 ton oborniku rocznie - potrzebny duzy rozrzutnik do niego duzy ciagnik. 

 

Ojciec ma konto w Banku Spoldzielczym i tam wzielismy poprzedni kredyt preferencyjny ( zostało rok do splaty ) i tam nie było problemow kazdy Cie zna trafi sie i ktos z rodziny :D i mysle tam sie postarac tylko nie wiem czy agencja sie nie przyczepi...

 

Ile ha Pan posiada?

 

W zasadach jest jasno napisane, że kredyt może być przeznaczony na inwestycję, która przyczyni się do osiągnięcia jednego z celów:

"1)  inwestycje w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej:

a)  poprawa ogólnej efektywności i trwałości gospodarstwa rolnego, w szczególności przez zmniejszenie kosztów produkcji lub udoskonalenie i przestawienie produkcji

(np. poprzez zmianę kierunku produkcji lub technologii produkcji) – D,

b)  poprawa stanu środowiska naturalnego, warunków higieny lub norm dobrostanu zwierząt, o ile dane inwestycje wykraczają poza obowiązujące normy UE – T,

c)  tworzenie i doskonalenie infrastruktury związanej z rozwojem, dostosowaniem i modernizacją rolnictwa, w tym dostępem do gruntów rolnych, scalaniem i poprawą stanu gruntów, dostawą i oszczędnościami energii i wody – U,

d) wypełnianie zobowiązań rolno-środowiskowo-klimatycznych, w tym ochrona różnorodności biologicznej gatunków i siedlisk oraz zwiększanie użyteczności publicznej obszaru Natura 2000 lub innych systemów o wysokiej wartości przyrodniczej, określonych w krajowych lub regionalnych programach rozwoju obszarów wiejskich państw członkowskich, o ile inwestycje mają charakter nieprodukcyjny – W,"

 

Punkt a) jest chyba najbliższy pana inwestycji, można by to obrazowo uzasadnić w biznesplanie i myślę, że bank poszedł by na taki układ. Kwestia bardziej banku niż ARiMR moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ja 10 ha i ojciec cos takiego, mozna bo to polaczyc np dzierzawa. Dzierzawie jeszcze 40 ha ale nie mam na to papierow:/ Bydła jest z 70 sztuk w roznym wieku. Jesli to kwestia bardziej banku to mysle ze niebyło by problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Witam chce rozpoczac hodowle bydla mlecznego czy mam szanse na dostanie kredytu inwestycyjnego na budowe obory i zakup krów. ? Jakie jest oprocentowanie takiego kredytu..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

@mariez,

budowę oraz wyposażenie obory można sfinansować kredytem inwestycyjnym preferencyjnym, natomiast zakup stada podstawowego (krów mlecznych) nie jest objęty preferencjami, w takim wypadku należy skorzystać z komercyjnego kredytu inwestycyjnego.

 

W przypadku kredytu preferencyjnego z linii "RR", oprocentowanie stanowi sumę stopy WIBOR 3M i marży 2,5 tj. aktualnie 4,22.

Z tego kredytobiorca płaci 0,67 części oprocentowania, jednak nie mniej niż 3%.

Na chwilę obecną jest to 0,67 * 4,22 = 2,82%, z zastrzeżeniem, że nie mniej niż 3,00%

 

Kredyt inwestycyjny na zasadach komercyjnych oscyluje w granicach 6,00%, zależnie od oceny trafności inwestycji.

 

Należy zaznaczyć, że możliwość uzyskania kredytu, jakiegokolwiek w głównej mierze zależy od zdolności kredytowej oraz planu inwestycyjnego.

 

W celu uzyskania obszerniejszych informacji polecam kontakt z użytkownikiem KrzysztofStrauchmann .

Edytowano przez Hvb3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@mariez przy tych cenach mleka chcesz zaczynać przygodę z bydłem mlecznym i to jeszcze na kredyt


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

A co bys robił na moim miejscu mając niecałe 20 ha piątej klasy.trzeba czegoś próbować tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mariez

 

Kwestia tego co chcesz produkować jest indywidualna i w żaden sposób nie chciałbym w to ingerować. 

 

Tak jak wspomniał HvB3000 tą inwestycję mógłbyś zrealizować poprzez kredyt z linii "RR", ale tylko i wyłącznie budowę. Zakup krów mógłby zostać sfinansowany zwykłym kredytem inwestycyjnym jako, że jest to stado podstawowe. Nie znam szczegółów Twojej sytuacji, więc nie do końca mogę powiedzieć czy mógłbyś się ubiegać o finansowanie z tej linii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

A co bys robił na moim miejscu mając niecałe 20 ha piątej klasy.trzeba czegoś próbować tak myślę

 

to mozesz ziemie obsiewac 20 ha i do pracy isc bez hodowli bez roboty a zarobisz dodatkowo w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Na piątej klasie tylko hodowla się opłaca.posieje pszenżyto i zabiorę 4 tony przy dobrej pogodzie to się mija z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj