Skocz do zawartości
PATr

Kredyty Preferencyjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    238

Może mi ktoś wytłumaczyć jak oni to obliczyli że lepsza jest oferta bgż z ofertą bez prowizji i marżą 2,48p.p niż pekao z prowizją 0,49% i marżą 1,8 p.p. Albo ja coś źle liczę albo ktoś dostał w łapę i to ewidentnie, jak na moje oko jakiego byś kredytu nie wziął to lepsza jest oferta pekao, podrzucam link do informacji od arimr

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-wybrala-banki-z-ktorymi-bedzie-wspolpracowac-w-zakresie-kredytow-preferencyjnych.html

tomek73    189

Najgorsze jest to ze dopłata do kredytów prefarencyjnych jest z pomocy Deminiminis, a jeszcze  z tej pomocy jest ulga w  podatku. Więc jak ktoś chcę wiecej kredytu to dopłata może się bardzo skończyć.

PATr    238

Jeszcze nie bardzo rozumiem co arimr dopłaca, czy tylko załatwia oprocentowanie na tym poziomie? bo tego linka wychodzi że np. w pekao marża jest 1,8 p.p + wibor3m a agencja ile % dopłaca?

Wiadomość z agroFakt.pl

warchest    46

panowie a jak to jest teraz z kredytami na zakup ziemi bo jak jest grunt na sprzedaz i jak bym dał zadatek wczesniej a pozniej zalatwial kredyt to juz by nie dali kredytu na niski procent ? jak to wyglada i jak to zalatwic czy zadatek dac na kogos innego a pozniej na siebie kupic czy jak to wyglada ? i czy ktos cos wie wiecej na temat tego kredytu mr o zwrocie 60 %

Meslu    0

Wiadomo juz czy preferencyjne w tym roku będą różniły sie od poprzednich lat?? chciałbym wziac kredyt na budowę szklarni tylko nie wiem czy zdecydować sie na preferencyjny czy jednak inwestycyjny, Przy preferencyjnym o wiele więcej zapewne latania załatwiania.

PATr    238

A inwestycyjny dowiadywałeś się na jaki jest %?

geo2    4

a nie wystarczy wam informacja jakie opłaty, prowizje i oprocentowanie? spór o nic.

lepiej napiszcie czy ktoś się orientował w kredycie CSK?

u mnie w banku na razie cisza,  a czas 12 miesiecy od przejecia leci...

PATr    238

Tylko chodzi o to że taki bgż dostał prawie cały limit, a nie ma najlepszej oferty, i teraz takie pekao ma lepszą ofertę ale limit mały i im się środki szybko skończą, także jest to jawne oszukiwanie nas

rusto    1

Na tym forum jest temat o kredycie preferencyjnym dla rolników:

http://www.forum-kredytowe.pl/f134/kredyt-preferencyjny-na-zakup-ziemi-rolnej-dla-rolnikow-69333.html

Możesz się z nim generalnie zapoznać.

Ewentualnie założ tam temat i dokładnie opisz swoją sytuację. Sa tam ludzie, którzy siedzą w temacie to myślę,ze lepiej odpowiedzą Ci tam niż my tutaj.

Gdybym ja miał brać jakiś kredyt preferencyjny to pierwsze krotki postawiłbym w kierunku BGŻ. 

PATr    238

UE dopłaca do odsetek i zamiast płacić np. 5% odsetek to płacisz 3%

Soltys85    16

WIecie moze jak jest z zakupen cignika na kredyt preferencyjny, agencja tez weryfikuje wniosek, stosuje sie zasady doboru maszyn?? Bralismy juz na rozbudowe obory ale dokładnie nie pamietam jak było wiem ze nie wnikali w budowe zabardzo....nie było zadnych kotroli ani nic w  tym stylu.

Witam Pana Soltys85

Sprawa z kredytem preferencyjnym z linii RR (bo pod tą linie podchodzi zakup ciągnika) wygląda w ten sposób. W nowych zasadach ARiMR praktycznie większość obowiązków spoczywa na banku. Z zakupem nie powinno być problemu jeżeli w biznesplanie zostanie wskazany ekonomiczny cel operacji i po odpowiednim czasie - zrealizowany. 

Co do wyboru banku to jako pracownik jednego z BS-ów mogę bez zawahania odpowiedzieć, że najkorzystniejsze warunki oferuje BGŻ BNP Paribas, ale... Z rozmów z Klientami wynika, że bardzo często oferują zestaw produktów wokół tego kredytu tzn. założenie konta, karta kredytowa, jakieś zlecenia stałe itp. Należy na to uważać. Biorąc jednak pod uwagę same warunki - to tak. BGŻ ma najlepsze warunki.

Warto też dodać, że ARiMR zastrzegła w nowych zasadach, że marża banku udzielającego kredyt preferencyjny nie może przekroczyć 2,50% ponad WIBOR3M, a prowizje i opłaty pobierane w CAŁYM OKRESIE KREDYTOWANIA nie mogą przekroczyć łącznie 1,85%.

Pozdrawiam serdecznie

Soltys85    16

Witam 

Mam konto w BGŻ wiec to nie problem, problemem jest to ze mam na papierze nieduzo ziemi a chciałbym kupic ciagnik okkoło 120 KM i nie wiem jak to uzasadnic chociaz mozna cos wymyslec np wyliczyłem z tabeli ze mam około 900 ton oborniku rocznie - potrzebny duzy rozrzutnik do niego duzy ciagnik. 

Ojciec ma konto w Banku Spoldzielczym i tam wzielismy poprzedni kredyt preferencyjny ( zostało rok do splaty ) i tam nie było problemow kazdy Cie zna trafi sie i ktos z rodziny :D i mysle tam sie postarac tylko nie wiem czy agencja sie nie przyczepi...

Witam 

Mam konto w BGŻ wiec to nie problem, problemem jest to ze mam na papierze nieduzo ziemi a chciałbym kupic ciagnik okkoło 120 KM i nie wiem jak to uzasadnic chociaz mozna cos wymyslec np wyliczyłem z tabeli ze mam około 900 ton oborniku rocznie - potrzebny duzy rozrzutnik do niego duzy ciagnik. 

Ojciec ma konto w Banku Spoldzielczym i tam wzielismy poprzedni kredyt preferencyjny ( zostało rok do splaty ) i tam nie było problemow kazdy Cie zna trafi sie i ktos z rodziny :D i mysle tam sie postarac tylko nie wiem czy agencja sie nie przyczepi...

Ile ha Pan posiada?

W zasadach jest jasno napisane, że kredyt może być przeznaczony na inwestycję, która przyczyni się do osiągnięcia jednego z celów:

"1)  inwestycje w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej:

a)  poprawa ogólnej efektywności i trwałości gospodarstwa rolnego, w szczególności przez zmniejszenie kosztów produkcji lub udoskonalenie i przestawienie produkcji

(np. poprzez zmianę kierunku produkcji lub technologii produkcji) – D,

b)  poprawa stanu środowiska naturalnego, warunków higieny lub norm dobrostanu zwierząt, o ile dane inwestycje wykraczają poza obowiązujące normy UE – T,

c)  tworzenie i doskonalenie infrastruktury związanej z rozwojem, dostosowaniem i modernizacją rolnictwa, w tym dostępem do gruntów rolnych, scalaniem i poprawą stanu gruntów, dostawą i oszczędnościami energii i wody – U,

d) wypełnianie zobowiązań rolno-środowiskowo-klimatycznych, w tym ochrona różnorodności biologicznej gatunków i siedlisk oraz zwiększanie użyteczności publicznej obszaru Natura 2000 lub innych systemów o wysokiej wartości przyrodniczej, określonych w krajowych lub regionalnych programach rozwoju obszarów wiejskich państw członkowskich, o ile inwestycje mają charakter nieprodukcyjny – W,"

Punkt a) jest chyba najbliższy pana inwestycji, można by to obrazowo uzasadnić w biznesplanie i myślę, że bank poszedł by na taki układ. Kwestia bardziej banku niż ARiMR moim zdaniem.

Soltys85    16

Ja 10 ha i ojciec cos takiego, mozna bo to polaczyc np dzierzawa. Dzierzawie jeszcze 40 ha ale nie mam na to papierow:/ Bydła jest z 70 sztuk w roznym wieku. Jesli to kwestia bardziej banku to mysle ze niebyło by problemu...

mariez    0

Witam chce rozpoczac hodowle bydla mlecznego czy mam szanse na dostanie kredytu inwestycyjnego na budowe obory i zakup krów. ? Jakie jest oprocentowanie takiego kredytu..?

Hvb3000    4

@mariez,

budowę oraz wyposażenie obory można sfinansować kredytem inwestycyjnym preferencyjnym, natomiast zakup stada podstawowego (krów mlecznych) nie jest objęty preferencjami, w takim wypadku należy skorzystać z komercyjnego kredytu inwestycyjnego.

W przypadku kredytu preferencyjnego z linii "RR", oprocentowanie stanowi sumę stopy WIBOR 3M i marży 2,5 tj. aktualnie 4,22.

Z tego kredytobiorca płaci 0,67 części oprocentowania, jednak nie mniej niż 3%.

Na chwilę obecną jest to 0,67 * 4,22 = 2,82%, z zastrzeżeniem, że nie mniej niż 3,00%

Kredyt inwestycyjny na zasadach komercyjnych oscyluje w granicach 6,00%, zależnie od oceny trafności inwestycji.

Należy zaznaczyć, że możliwość uzyskania kredytu, jakiegokolwiek w głównej mierze zależy od zdolności kredytowej oraz planu inwestycyjnego.

W celu uzyskania obszerniejszych informacji polecam kontakt z użytkownikiem KrzysztofStrauchmann .

Edytowano przez Hvb3000

wojtal24    173

@mariez przy tych cenach mleka chcesz zaczynać przygodę z bydłem mlecznym i to jeszcze na kredyt

mariez    0

A co bys robił na moim miejscu mając niecałe 20 ha piątej klasy.trzeba czegoś próbować tak myślę

@mariez

Kwestia tego co chcesz produkować jest indywidualna i w żaden sposób nie chciałbym w to ingerować. 

Tak jak wspomniał HvB3000 tą inwestycję mógłbyś zrealizować poprzez kredyt z linii "RR", ale tylko i wyłącznie budowę. Zakup krów mógłby zostać sfinansowany zwykłym kredytem inwestycyjnym jako, że jest to stado podstawowe. Nie znam szczegółów Twojej sytuacji, więc nie do końca mogę powiedzieć czy mógłbyś się ubiegać o finansowanie z tej linii.

Pozdrawiam

warchest    46

A co bys robił na moim miejscu mając niecałe 20 ha piątej klasy.trzeba czegoś próbować tak myślę

to mozesz ziemie obsiewac 20 ha i do pracy isc bez hodowli bez roboty a zarobisz dodatkowo w pracy

mariez    0

Na piątej klasie tylko hodowla się opłaca.posieje pszenżyto i zabiorę 4 tony przy dobrej pogodzie to się mija z celem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sadek
      Witam.

Mam taki problem, rodzice przekazali mi część gospodarstwa a część zostawili sobie. Tata osiągnął wiek do wcześniejszej emerytury i  w dzierżawę tą ziemię przepisał na mnie (syna). I tu zaczyna się problem gdyż starostwo nie chce zarejestrować umowy dzierżawy a KRUS daje decyzję odmowną z powodu że umowa nie jest zarejestrowana.

Czy jest jakaś możliwość aby tata dostał emeryturę?

• Przez karino25
      Witam, nie moge znalezc odpowiedzi wiec postanowilem zalozyc nowy temat. Czy rolnik musi miec rachunek w banku czy wystarczy np osobiste konto? Chodzi mi o przelewy gdzie dochodzi 7% podatku zryczałtowanego. Czy na osobiste konto tez doliczą ten podatek?

• Przez Ecopiotr
      Sprawdzając ostatni wyciąg trafiłem na " Opłata za wizytę u Klienta-monitoring" 150,00 PLN.
      Ponieważ o takiej wizycie nic nie wiedziałem, zapytałem w Banku, kto i kiedy u mnie był. Jak się okazało nikt nie był i nikt się nie wybiera ( mam kredyt hipoteczny w tym Banku, raty nadpłacone do kwietnia 2018, odsetki są co miesiąc pobierane z konta,nigdy nie miałem zaległości).
      Jak mnie poinformowano, każdemu kto ma w umowie kredytu możliwość monitoringu system nalicza taką opłatę bez względu na to, czy monitoring miał miejsce, czy nie. 
      Odzyskanie "niesłusznie pobranej opłaty" (dla mnie jest to po prostu kradzież) ponoć nie stanowi problemu. Wystarczy w Banku złożyć reklamację. Na pytanie czy gdybym się nie zorientował i nie zapytał, oddaliby mi tą "opłatę", usłyszałem - NIE.
      Pracownicy są oczywiście "niewinni", ponieważ to system pobiera te "opłaty", a oni (pomimo wiedzy o niesłuszności tych pobrań) tylko nie robią nic by ostrzec klientów. Myślę, że można to nazwać współudziałem.

• Przez Mathieu92
      Noszę się z zamiarem kupna ciągnika, i ewentualnego wzięcia kredytu. Zastanawiam się jak zwiększyć swoją zdolność kredytową(bo ze spłatą nie uważam żebym miał problemy)  Mianowicie na krusie obecnie nie jestem i na razie nie chcę być, więc staram się nie widnieć również na fakturach za sprzedaż płodów rolnych jak i fakturach kupna ŚOR. Niestety również moja obecna umowa o pracę którą mam od nie dawna widnieje na 2000zł brutto.  Czy sprzedaż płodów rolnych na siebie może w jakikolwiek sposób zwiększyć moją zdolność?  Jak bardzo mogę ją zwiększyć, albo na jak duże sumy muszą te faktury opiewać żebym dostał kredyt/raty na ciągnik używany w kwocie 30-40tys złotych.
    • Przez JuliaMroczek
      Myślicie, że program 500+ jest w stanie coś zmienić jeżeli chodzi o dzietność w Polsce?
      Kolejne pytanie, to czy nie lepiej było np podwyższyć kwotę wolną od podatku? Za te pieniądze które zostały przeznaczone na 500+ dla każdego można by było podwyższyć kwotę wolną od podatku do 40 tys zł. Zmotywowałoby to osoby do pracy. Praca bardziej by się opłacała. No i z czego w przyszłym roku to sfinansujemy? Bo przecież pieniądze nie rosną na drzewach.