jankes185

Siew jęczmienia razem z koniczyną.

Polecane posty

jankes185    10

Siemano, jak myślicie czy jeśli posieje jęczmień razem z koniczyną w tym tygodniu to nie będzie za szybko? Jeśli, np. napiszecie, że ''tak lub ''nie'' to proszę też o uzasadnienie tego :)  Z góry dzięki.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Tak za szybko  :D jak będzie mokre lato to koniczyna wyrośnie ponad jęczmień i jak to skosisz kombajnem  ;) Pamiętam że znajomy siał jak my pryskaliśmy pszenicę to on siał koniczynę z saletrą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Kurcze ja nie pamiętam kiedy u mnie było mokre lato :D, ale dzięki za odpowiedź  :D

 

Sąsiad  czy  co !  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

a czy koniczyna i lucerka nie boja sie mrozu? ja planuje mieszanke zbozowa z lucerka wysiac po 15 kwietnia ( zbierane bedzie na zielono )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemyslaw
      Cześć spotkał się może ktoś z was z koniczyną fixation. Interesuje mnie cena nasion. Pozdrawiam ☺
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez romanik99
      Mam takie pole które jest za daleko od gospodarstwa i mialem zasiana koniczyne białą żeby nie stało ugorem którą kosiłem 3 x w roku mulczerem. Rosło sobie tak 4 lata i sie strasznie zachwaściło. Dużo pokrzywy i ostu. Raczej tego nie zwalcze chemią i chcę to odnowić.
      Mam na to wizję taką:
      1. Skosić
      2. Po 2 tygodniach we wrzesniu roundup
      3. Orka zimowa
      4. Wiosną uprawa i siew koniczyny
       
      Ma ktoś lepszy pomysł?
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj