Skocz do zawartości
jankes185

Siew jęczmienia razem z koniczyną.

Polecane posty

jankes185    9

Siemano, jak myślicie czy jeśli posieje jęczmień razem z koniczyną w tym tygodniu to nie będzie za szybko? Jeśli, np. napiszecie, że ''tak lub ''nie'' to proszę też o uzasadnienie tego :)  Z góry dzięki.  :)

GucioJUMZ    283

Tak za szybko  :D jak będzie mokre lato to koniczyna wyrośnie ponad jęczmień i jak to skosisz kombajnem  ;) Pamiętam że znajomy siał jak my pryskaliśmy pszenicę to on siał koniczynę z saletrą 

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Szymi40    373

Kurcze ja nie pamiętam kiedy u mnie było mokre lato :D, ale dzięki za odpowiedź  :D

Sąsiad  czy  co !  

oktawia1988    8

a czy koniczyna i lucerka nie boja sie mrozu? ja planuje mieszanke zbozowa z lucerka wysiac po 15 kwietnia ( zbierane bedzie na zielono )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez sebarr
      Jak w temacie- zatrudnię osobę do pracy przy pługu 5 lub 7 skib i ciągnikach JD ponad 200km
      Praca u mnie jest tylko sezonowa i na tę chwilę potrzeba mi osoby od 4maja do ok 30maja.
      Wynagrodzenie 16zł/h+ premia jeśli będę zadowolony z pracy. Praca w woj lubuskim okolice Żar i Szprotawy
      NIE INTERESUJĄ MNIE OSOBY:
      - bez doświadczenia w pracy na zachodnich ciągnikach
      - do dużego przyuczenia ( nie mówię tu o podst. informacjach jak jeździć z daną skrzynią, tylko o wytłumaczeniu na czym polega orka...)
      - osoby nie potrafiące dbać o sprzęt - tacy są "eliminowaniu" jeszcze w pierwszym dniu pracy. To jest priorytet i takie osoby naprawdę nie mają co dzwonić bo szkoda ich i mojego czasu.

tel 603 073 119 Sebastian
      ps. proszę dzwonić lub pisać smsy a nie pisać na PW bo aktualnie rzadko bywam na forum.
    • Przez agrolublin
      Witam.Jak u was wygląda sytuacja z siewami pszenicy ozimej.Siał już ktoś.Czy jest u was sucho czy w sam raz i tak jak ja czekacie na termin.Piszcie,komentujcie.
    • Przez agrowiktor
      Witam wszystkich !
      Zastanawiam się nad wyborem agregatu talerzowego 2.7. Jakiej firmy będzie najlepszy ?Podajcie propozycje i ceny.  Chodzi głównie tez o to czy w takim zestawie z siewnikiem poradzi sobie Zetor Proxima 85. Liczę na pomoc z góry dziękuję

• Przez Patryczek96
      Poszukuje osoby która mogłaby siać dla mnie koper ogrodowy, zapewniam odbiór na terenie pow. Kłobuckiego (w cenie), stała cenę, płace od ręki. Uprawa kopru nie należy do trudnych, dla osób bez doświadczenia zapewniam wskazówki uprawy (jestem w stanie przyjechać i ocenić stan uprawy oraz doradzić w razie problemów) , po konsultacji ustalam termin, odmianę (zapewniam opryski oraz nasiona) i areał siewu. przy dobrej agrotechnice oraz nawadnianiu realny plon wynosi od 10-20 ton/ha, przy nakładzie ok 3000zł/ha. Osoby zainteresowane proszę o prywatna wiadomość. Dla osób zainteresowanych z poza okolic pow. Kłobuckiego  proszę o kontakt. Cena do uzgodnienia na PW, na pewno się jakoś dogadamy.