Zaloguj się, aby obserwować  
goolman19

Zetor czy Pronar (nowe) + ładowacz

Polecane posty

Ferdek07    75

Tak czytam różne tematy i z tym spalaniem to wszystcy podają te same wartości dla 8441 jak i dla 82sa czy farmera i nie ważne czy na godz. zegarową czy na zaorany hektar, no może 0,5l rozbierzności to wszystko, pytałem również posiadaczy farmerów i tam spalanie było minimalnie wyższe jak w 82sa, może to dlatego że mmz jest raczej wolnoobrotowy i nie potrzebuje obrotów, bo nie wierze coś w te 5 w lekkich i 8 l w ciężkiej orce w pronarze (chyba że jest to inny silnik jak w starym mtz i stąd dużo niższe spalanie niż w starym mtz, kumpla mtz z 91 r pali tak samo jak zetor od 6 - 7 l w lekkich pracach i z turem do 10 - 11 w orce), w zetorze turbinka gwiżdze i może bardziej lubi obroty, ale przecież nowe proximy 2008 mają intercooler i coś tam jeszcze przerobione (jakieś elastyczne sprzęgło czy coś tam) i jednostkowe spalanie 220g/kw ciekawe jak to bedzie wyglądało w praktyce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Jeździłem mtz 82ts, Pronarem 82tsa 2 ( nowym), jeździłem Forterrą 11441 i zdecydowanie stawiam na Forterrę. w ciągnikach na bazie Mtz są wycieki z hydrauliki, spod pompy paliwowej, szybko sypiąca sie skrzynia biegów i potem tak zwany młynek wajchą jak w autosanie ;), zauważyłem także że w używanych Pronarach są do kitu uszczelki w szybach i z czasem parcieją i ciekną.Co do awarii nowych ciągników to przydarzają się tak samo Forterze jak i Pronarowi, ale według mnie jednak lepsza jakość prezentuje Zetor. Druga sprawa rozmawiając z mechanikami z POMu ci twierdzili, że wraca do nich na robotę praktycznie każdy Pronar, który został sprzedany. Po mojemu trzeba pojeździć po użytkownikach tych ciągników, pogadać, pojechać na serwis, wtedy wyrobisz sobie jakąś opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaloww    0
A może 1000 razy częściej się zepsuje, następny 10 latek co ciągniki ocenia tylko po wyglądzie albo nawet widział je tylko na zdjęciach.

 

 

Po wyglądzie to może i ty oceniasz... a może mam i racje... u nas jest dużo rolników co nakupowali Pronary i teraz żałują tego...wiec po wyglądzie jak tak lubisz to oceniaj albo ze zdjęć wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co do spalania, to czy przez dzień roboty w polu czy to orka czy inne cięzejsze prace opendzluje taki pronar czy proxima cały bak paliwa?

 

Druga sprawa to jak do ładowacza to i pewnie do prasy, może ktoś by podaj jakieś senspowne wartości spalania zetora jak i pronara z prasą no i z turem oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ja cały czas obstaje przy swoim odnośnie spalania- wiem to od wuja, u nas na wsi jest też proxima 80 km i pali tyle samo co ten jego pronar(dla przypomnienia 82TSA2) obydwaj to spalanie mieżyli- mieszkamy na tej samej wsi więc jestem na bieżąco. Jeszcze jeden plus dla pronara - ZWROTNOŚĆ bo pronar zawraca w 9 metrach a Forterra w 13-tu z kawałkiem więc do TUR-a gorsza .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

nie wiem czym się sugerujesz tą zwrotnością, ale pracowałem tym i tym i nie widzę różnicy w zwrotności Pronara i Forterry, nawet Forterra wydaje mi się bardziej mobilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

O dobrej zwrotności Pronara wiem z własnej praktyki i Instrukcji obsługi.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

więc siądź w Forterrę i zrób nią trochę manewrów i zobaczysz że też jest ok. Wydaje mi się że są to ciągniki o podobnych parametrach, a z turem polecałbym Forterkę z Lift Trackiem, acha nie mierzyłem wysokości tych ciągników, ani nie mam instrukcji, ale Pronar jest chyba wyższy i do niższych wjazdów typu obora musisz to wziąźć pod uwagę, a najlepiej sobie zmierz ;) To co moim zdaniem było by na plus u Pronara to jedna sprawa, że silnik zbiera sie na obroty od samego dołu, bo zauważyłem,że Forterra musi mieć 1600 obrotów aby uzyskiwać z niej efektywna moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ja tam sie nie znam tak bardzo na tych traktorach i nie chce robić z siebie eksperta ale pwoiem tak. Mój sąsiad ma 11441 zetora i ze spalania w orece agregacie i gruberze jest zadowolony i mówi, że jest dobrze. Jemu nie podoba się spalanie w takich pracach jak transport czy prasa rolka ale mówi, że nie jest tragicznie ale mogłoby być lepiej, chociaż może to takie jego odczucie po przesiadce z zetora 7011, który ma w końcu 2 razy mniejszy silnik. Ja zastanowiłbym się mocno nad tymi traktorami gdyby miało nie być na nich tura. Z turem wydaje mi się lepszy zetor bo z tego co czytałem i widziałem jest jakiś według mnie "mocniejszy" w sensie materiału i wyglądu. Wielu użytkowników ma tura na zetorze i nie narzeka(mocno), a o pronarach było trochę na forum niepochlebnych opinii. Jak dla mnie na razie zetor to klasa wyżej od pronara, ale za 5,10 lat zetor może zostać dogoniony albo i przegoniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Niemuszę raczej wsiadać w forterre bo ma prwie identyczną zwrotność jak moja 914 (różnią się o kilkanaście centymetrów) i jak dla mnie to w niektórych pracach ta różnica Mój ursus-pronar wuja jest nieodczuwalna ze względu na to że nietrzeba wykożystywać pełnego skrętu kół, a w niektórych wkużająca, sądze że prace z ładowaczem zaliczają się do tych drugich.Jeśli chodzi o awaryjność to moim zdaniem pronara starej generacji a pronara drugiej generacji dzieli przepaść więc druga generacja może swobodnie pod tym względem stanowić konkurencje dla forterry.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A jak ustosunkujecie się do artykułu z poradnika rolniczego nr 13 gdzie to opisana jest forterra i wszystko złe co opisywalisci ale w pronarach ma miejsce w tej forterze od wypadających szyb po urywane szpilki w kołach ramiona tuz po uszczelke spod głowicy przecieki i urywajace się dzwignie od biegów spalanie potwornei duże i ciągęła warie, to chyba nie jest ten legendarnie wytrzymały zetor?

A najgorsze jest ze zetor polska nie chce uznawać kolejnych tych samych awarii, byłem przekonany do zetora ale po tym artykule zaczynam wątpićw wasze zapewnienia o jakościu nowych zetorów i pronar moze nie ale farmer z silnikiem mmz lub jd wcale nie jest gorszym czy bardziej awaryjnym ciągnikiem do zetora!

 

Co do spalania, jest w galerii użytkownik i pronara 82a i zetora 7340 i wcale tyle samo nie pali u Niego zetor co i mtz

http://www.agrofoto.pl/forum/Pronar-82A-i-...image40088.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
A jak ustosunkujecie się do artykułu z poradnika rolniczego nr 13 gdzie to opisana jest forterra i wszystko złe co opisywalisci ale w pronarach ma miejsce w tej forterze od wypadających szyb po urywane szpilki w kołach ramiona tuz po uszczelke spod głowicy przecieki i urywajace się dzwignie od biegów spalanie potwornei duże i ciągęła warie, to chyba nie jest ten legendarnie wytrzymały zetor?

A najgorsze jest ze zetor polska nie chce uznawać kolejnych tych samych awarii, byłem przekonany do zetora ale po tym artykule zaczynam wątpićw wasze zapewnienia o jakościu nowych zetorów i pronar moze nie ale farmer z silnikiem mmz lub jd wcale nie jest gorszym czy bardziej awaryjnym ciągnikiem do zetora!

 

Co do spalania, jest w galerii użytkownik i pronara 82a i zetora 7340 i wcale tyle samo nie pali u Niego zetor co i mtz

http://www.agrofoto.pl/forum/Pronar-82A-i-...image40088.html

 

 

Opisali najgorszy model jaki wyprodukowano i tak jest ;/ zawsze sie trafi taki który będzie miał dużo awarii ale nie wszystkie Forterry mają tyle awarii ;/ Nie to żebym bronił zeotra bo jak bym miał tera kupować to bym wolał dołożyć pare tyś i kupić JD czy NH bo tera z tymi nowymi zetorami nic nie wiadomo ;/ Raz jest dobry model raz zły ;/ Te nowe to nie te co stare sprzęty nie do zajechania ;]

 

 

Ale jak bym miał już wybierać pomiędzy Zetorem a peonarem to z pewnością wzioł bym Zetora do Pronara nie mam zaufania, ale niektórzy którzy mają pronary na AF są zadowoleni z nich. u nas w gmienie mają pronara 1 rok i szkoda gadać nie dość, że nie dbają to jeszcze im sie co troche rozlatuje ;/

 

Ale znów pronar do tura lepszy bo cięższy, ale zetor jest krótszy i można bardziej nim manewrować ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tylko że ten ł1650 do pronara to jak by na mutanta a nie na traktor łądowacz właśnie oglądam sobie jak u sąsiada ładuje to stara mtz jak pokurcz pod tym ładowaczem wygląda, a przecież bele siana czy sianokiszonki tak samo dużym jak i małym ładowaczem można nosić

 

 

ps. czy warto brać korokodyla jak z obory nei będe ładował tylko z płyty gnojowej i czy do ładowania bel siana i słomy przydaje się krokodyl, bo to w końcu ponad 100kg więce balastu od wideł do tego 3cia sekcja joystric itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Jak wybierać między tymi markami to froterre ze względu na cene porównać trzeba raczej z pronarem p5 a ten moim zdaniem jest lepszym wyborem ze względu na zastosowane podzespoły oraz to co oferuje w standardzie a jeśli chodzi o prace z turem to też powinien być lepszy bo jest niższy i ma mniejsze spalanie pozatym widziałem na pokazie takiego i były zawody z NH przy ładowani bel i radził sobie niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Chodzi ci o p5 jest niższy od zetora ? bo pronar 1025A-II jest wyższy od zetora


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Właśnie- jeżeli nowy dobry sprzęt nieporównywalnie mniej palący a o tej samej cenie to P5- przebija i pronara 2 generacji i zetotra- Ten pronar jest super, w RPT był artykuł to żadnej awari po 250 mth.Ma ehr,blokady,napęd, wom włączany elektrohydraulicznie - to jest dopiero sprzęt.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Ja się wypowiem na temat spalania. Pronar liczy 1 mth w 1 godzinę zegarową a Zetor 1 mth w 45 minut co daje w przeciągu 4 godzin pracy różnicę 1 mth u zetora w efekcie daje to jakieś 8 l więcej spalania a prace zrobią tą samą. Jeśli chodzi o 1025 A II to to ciągnik do ciężkich prac ogólnie Pronary I czy II generacji są świetne do prac ciężkich nie potrzebują dużo obrotów żeby uzyskać moc. A zetor ma rewers co ułatwi prace z turem. ale jeśli chodzi o ten pojedynek jest on nie równy zamiast Pronara 1025 A proponuje coś z P5 też pośada rewers i jest to dobra alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Mam mały dylemacik, wiec chcemy kupić ciągnik z turem do gospodarstwa o pow. 65 ha !! Nie będzie on jedynym traktorem na gospodarce !!

 

Propozycje są takie !!

 

Pronar 1025 A II CZY Zetor 10641 FORTERRA

 

 

Do tego któryś z w/w traktorów będzie chodził z Turem, będzie wywalany nim obornik i wszystkie prace związane z turem !!

 

Czekam na propozycje i konkretne posty !! Chodzi mi o to który traktor będzie lepiej sie zachowywał z turem i też chodzi o spalanie.

No i jak, na co sie zdecydowałeś? minął roczek to chyba juz cos przyprowadziłeś? :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

fajnie kolega przeliczniki mth przyjoł a na jakiej podstawie tak twierdzy z tymi mth w ZETORZE bo moja 11441 na całym gazie 2300obr cały czas i za 1 h nie wystuka więcej niż 1mth o jaki model chodzi który rok ? jaki zegar, jakie obroty niezależnie od obrotów?

 

Ja w 2003 roku jak porównywałem tak troche nieuczciwie 11441 do 1025A to kolega wzioł 1025a z racji ceny i jak zrobił 1000mth to miał tyle awari że kartki braknie i z 4x40 obrotek średnio szedł pali faktycznie mniej niż moja 11441 ale ja na 1500mth to nie wiedziałem o awari nic a w MTZ to się wszystko psuje każdy kto ma i żetelnie pisze w tematach MTZ jest wyjańśnione co się rozlatuje no wszystko się rozlatuje w 1025 to nawet temu koledze tłok bokiem na gwarancji poszedł, popękały ramiona podnośnika uszczelki na głowicy, uszczelka na siłownikiu tłoka podnośnika, hamulce tragedia 4 razy na gwarancji robili kto ma 1025 to wie że tragedia ciągnik i się zgodzi, nie mówię nic o P5 czy pochodnych ale np zetor myśli nad maxterą kilka lat JD taka firma a myśli nad każdym modelem żeby był ok i przemyślany a Pronar to pstyka model od modelu bez zastanowienia co robi i jak skręca ten ciągnik tyko dla sztuki. Ot moje zdanie przed zakupem radzę jechać u kogoś luknąć na taką maszyne co ma 1tys mth do 6tys mth wtedy się dowie od właściciela jaki to ciągnik mega wypas jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu2178    0
fajnie kolega przeliczniki mth przyjoł a na jakiej podstawie tak twierdzy z tymi mth w ZETORZE bo moja 11441 na całym gazie 2300obr cały czas i za 1 h nie wystuka więcej niż 1mth o jaki model chodzi który rok ? jaki zegar, jakie obroty niezależnie od obrotów?

 

Ja w 2003 roku jak porównywałem tak troche nieuczciwie 11441 do 1025A to kolega wzioł 1025a z racji ceny i jak zrobił 1000mth to miał tyle awari że kartki braknie i z 4x40 obrotek średnio szedł pali faktycznie mniej niż moja 11441 ale ja na 1500mth to nie wiedziałem o awari nic a w MTZ to się wszystko psuje każdy kto ma i żetelnie pisze w tematach MTZ jest wyjańśnione co się rozlatuje no wszystko się rozlatuje w 1025 to nawet temu koledze tłok bokiem na gwarancji poszedł, popękały ramiona podnośnika uszczelki na głowicy, uszczelka na siłownikiu tłoka podnośnika, hamulce tragedia 4 razy na gwarancji robili kto ma 1025 to wie że tragedia ciągnik i się zgodzi, nie mówię nic o P5 czy pochodnych ale np zetor myśli nad maxterą kilka lat JD taka firma a myśli nad każdym modelem żeby był ok i przemyślany a Pronar to pstyka model od modelu bez zastanowienia co robi i jak skręca ten ciągnik tyko dla sztuki. Ot moje zdanie przed zakupem radzę jechać u kogoś luknąć na taką maszyne co ma 1tys mth do 6tys mth wtedy się dowie od właściciela jaki to ciągnik mega wypas jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Co do mth to wybija 50-55minut przy obrotach do 2tyś. Co tu się spierać P5 sprawiają całkiem fajne wrażenie jeśli chodzi o podzespoły i wykonanie, ale ja tego traktora jeszcze w pracy nie widziałem, a Zetor to Zetor, na temat zetora zostało już dużo powiedziane, Ameryka to to nie jest ale zawsze przemawia za nimi jakaś tam solidność, tani serwis, dostępność części i co ważne duże i długie serie produkcji, nawet jak coś spieprzą to poprawią, a Pronar nie wiem... z jednego modelu seri P już się ponoć wycofali. Co do spalania to nawet nie patrz, bo teraz ciągniki o podobnej mocy mające podobną poj. i ilości cylindrów praktycznie mają takie same spalania i jak czytam testy to różnią się ułamkami, zresztą porównując moja nową Proximę to spali litr więcej od mojej starej 3cylindrówki, a w robocie to nawet na przeliczyniowy hektar wychodzi to samo, a może nawet i troche mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

oki a jak wyglada strona finansowa ile kosztuje pronar ile zetor jak by nie bylo jest to wazne jak kolego chce mam aktualny cennik zetora i turow fabrycznych ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LOSOWANKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ostatnio szuka ciągnika i zastanawia się nad Zetorem lub Pronarem P5 i sprzedawca powiedział mu że nie montuje już silników Perkinsa.Nie wiem czy całkiem wycofali czy tylko będą montować silniki IVECO tyczy się to modelów 5130 i 5110.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj