Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek5227    7

Witam, mam pewien problem z klimatyzacją u siebie w proximie. Po wciśnięciu włącznika nie załącza się klimatyzacja, nie czuć jej i nie świeci się ta śnieżynka (oczywiście próbowałem przy włączonym nawiewie). Trochę poszperałem na forum i na początek sprawdziłem bezpiecznik - wszystkie są OK. Pytanie co może być przyczyną niedziałającej klimatyzacji? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Proszę o pomoc  :rolleyes:

Edytowano przez jacek5227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Sprawdź czy sprężarka po włączeniu trybu chłodzenia się załącza.Może być również tak jak pisze kolega, że czynnik chłodzący uciekł, nie miałeś ostatnio okazji żeby uszkodzić przewody z czynnikiem?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Już najgorzsze scenariusze snujecie... Jak nawet kontrolka się nie zapala to bym zaczął od sprawdzenia włącznika czy w ogóle sprężarka sie załącza. Możliwe że to jakiś drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

po wciśnięciu włącznika nie słychać i nie czuć zmiany, więc chyba sprężarka się nie załącza :/ jak sprawdzić czy włącznik jest sprawny?

Edytowano przez jacek5227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tak jak kolega wyżej napisał otwórz maskę i zobacz czy sprężarka się załącza. Jak działa to odkręć pokrywki od wyjść do nabijania klimatyzacji i wciśnij czymś cienkim zaworek w środku i zobacz czy czynnik jest czy nie. Te wyjścia do nabijania są jedno koło sprężarki na metalowej rurce a drugie pod kabiną  koło przedniej dolnej szybki.

Edytowano przez kamil16251290

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

Sprawdziłem, sprężarka się na załącza. Teraz chyba muszę sprawdzić kable przy włączniku i włącznik klimatyzacji  :rolleyes: mam nadzieję, ze to rozwiąże sprawę, bo po wciśnięciu ta "śnieżynka" się nie świeci, więc może coś z prądem  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

możesz po prostu podlączyć sprzęgło sprężarki pod prostownik , jeśli sprzęgło się nie załącza,to mogło się spalić,ale to raczej wina pstryczka,a nie sprzęgła :D

A i jak masz mało czynnika,to lepiej nie włączaj sprężarki,bo można ją zatrzeć ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

do tego jest potrzena stacja obsługi klimatyzacji...   A tak z ciekawości to ile już lat pracuje klima bez przeglądu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Gdybyś był do 100 kilometrów to mógłbym naprawić.. A na przyszłość to klimatyzację serwisuje się co dwa lata, chyba że mało jeździsz to co trzy. W układzie klimatyzacji jest też olej który należy "zmieniać" bo to tak samo jak byś w silniku nie zmieniał oleju. Pięć lat też by wytrzymał a nawet dłużej. U Ciebie jest do wymiany osuszacz (filtr) i uzupełnienie czynnika. Jeśli sprawdzałeś czy jest czynnik przez naciśnięcie zaworka serwisowego jak radził kolega @kamil  to nie radzę w przyszłości tak robić gdyż  są to zazwyczaj zaworki jak w oponach a jak to bywa przy kołach to niejednokrotnie trzeba zaworek poprawić aby powietrze nie uciekało sprawdzając to najczęściej śliną na palcu czy "bombluje". W klimatyzacji skutkuje to wyciekiem czynnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Masz rację że trzeba sprawdzić szczelność zaworka ale takie sprawdzanie jak doradziłem z powodzeniem stosujemy  w firmie w której pracuje jak jest jakaś awaria klimatyzacji w ciągniku. Tylko że do sprawdzania używamy specjalnego preparatu do sprawdzania szczelności. 

  • Like 1

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Czy czynnik jest można sprawdzić po prostu włączając klimę na pełną moc i sprawdzić czy schłodzi ci ciągnik i czy nawiewy są zimne, czy raczej letnie.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

Trochę mnie nie było, a wracając do tematu to klima naprawiona okazało się, że... odłączyły się kabelki od włącznika klimatyzacji  :rolleyes: dzięki za pomoc  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj